Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 5:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Co jeszcze do rozrządu? 
Autor Wiadomość

Postów: 9
Post Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Odstawiłem samochód (A4 B5 1.8T) na warsztat w celu wymiany rozrządu. Dałem swoje części tj.
- pasek
- rolka napinacza
- rolka kierunkowa
- napinacz-tłumik drgań
- pompa wody

Uzgodniony koszt wymiany to 400zł. Dziś dzwonią, że samochód jest gotowy do odbioru, ale trzeba dodatkowo zapłacić 150zł za dokupione przez nich części których nie było w dostarczonych przeze mnie częściach tj. zimmeringi oraz jakaś zębatka.

Ktoś coś wie na ten temat, czy to może być prawda czy po prostu próbują mnie naciągnąć?


Pią, 20.04.2012, 9:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
A ten Twój mechanik to Lord Vader, czy o co chodzi? Nie możesz się zwyczajnie zapytać co jeszcze było potrzebne i poprosić paragony?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 20.04.2012, 12:00
Profil

Postów: 9
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Paragony? To w warsztatach wystawiają też paragony, rachunki i faktury? Nigdy się z tym nie spotkałem.

TEMAT ZAMKNIĘTY


Pią, 20.04.2012, 19:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
No a co :lol: Usługa jak usługa, taka jak u prywatnego lekarza czy w sklepie spożywczym.. leże

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 21.04.2012, 13:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Nawet w warsztacie, gdzie wszystko robią na gębę i za usługę biorą pieniądze do kieszeni, to na części nigdy nie ma problemu z paragonem, bo je zazwyczaj kupują w zewnętrznej hurtowni, więc nie wiem drogi WNP co ma piernik do wiatraka.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 21.04.2012, 13:50
Profil

Postów: 9
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Ice napisał(a):
... co ma piernik do wiatraka.


Wymieniałem pompę paliwa (w innym warsztacie). Pytam o to jaką pompę mi wsadzili i nikt nie wiedział. Poprosiłem o rachunek za pompę to dowiedziałem się, że nie ma. Dostałem tylko pokwitowanie na którym były wyszczególnione dwie pozycje: diagnostyka komputerowa oraz pompa z wymianą. Do tej pory nie wiem jaką pompę mi włożyli.
Inny warsztat - wymiana dwóch wahaczy. Wahacze miałem swoje LF, więc chyba wiem jakie mi włożyli, ale o rachunku można zapomnieć. Proszę przyjechać później ... itd.

Nigdy nie spotkałem się aby przy odbiorze auta z warsztatu wręczali rachunek czy pokwitowanie za część.


Nie, 22.04.2012, 15:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
To już twoja wina, że chodzisz do takich warsztatów. Nie mogłeś zapytać przed robotą czy dadzą ci rachunek? Przecież trzeba sobie jakoś radzić, włożyli ci pompe pewnie jakąś wyjętą z auta które akurat robili obok a Ty nawet o tym nie wiesz.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 22.04.2012, 22:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Dokładnie jak powyżej. Jeżeli nie masz zaufanego warsztatu - patrz na ręce i się nie krępuj! Nagminnie zdarzają się sytuacje, że klient płaci za wymianę podzespołów, które nawet nie zostały ruszane. I zdarza się to nie tylko po Warsztatach marki krzak, ale i w ASO.

Jak nie masz pewności, czy zostanie wszystko zrobione jak trzeba to nie ma innego wyjścia jak być cały czas podczas naprawy serwisowej.

Jednak po tym jak opisujesz tu podejście, to moim zdaniem jest tylko jedno wyjście - uciekać z takiego serwisu jak najdalej. Jeżeli w jednym nie są w stanie nawet strzelać jaką pompę Ci włożyli, a w drugim problemem jest uzyskanie jakiegokolwiek rachunku nawet na części to nie warto takim ludziom powierzać auta.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 23.04.2012, 14:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Co jeszcze do rozrzÄ…du?
Oczywiście, a jak mówią że nie wiedzą co włożyli i nie chcą dać rachunków to mówisz, że nie zaplacisz za taką usługę. Rachunki szybko się znajdą.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pon, 23.04.2012, 22:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018