Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Golf V 1.4 FSI - Łańcuch 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
Witam ! Mam problemy z autem. Po raz trzeci wysunął się z mocowań łańcuch rozrządu. Pomimo, iż auto jest już naprawiane to mam ciągłe obawy. Za każdym razem słyszę zapewnienia, że części są zmodyfikowane i problem nie powinien już wracać. Ale wrócił, i do tego stopnia, że auto musiało być odholowane. Części do tego silnika są tylko dostępne w ASO. Wymieniony ma być kompletny rozrząd, lecz sam mechanik (warsztat nieautoryzowany) dał mi jasno do zrozumienia, że problem nie jest wcale rozwiązany. Nie wiem, czy auto mam sprzedać lub dalej jeździć, z nadzieją że nic się stanie. Auto jest z 2004 i ma 122 860 km. Proszę o poradę.


Nie, 09.09.2012, 21:57
Profil

Postów: 104
Post Re: Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
Nic podobnego czesci do tego silnika dostaniesz rowniez w sklepach a takze na allegro
Pierwszy raz slysze zeby byl jakis problem z tym rozrzadem
Wymiana calego kompletu - napinacz , slizgi i lancuch zalatwia sprawe .No chyba ze masz takiego inteligentnego mechanika .Jak moze zsunac sie lancuch rozrzadu?


Wto, 25.09.2012, 7:11
Profil

Postów: 6
Post Re: Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
Łańcuch może się zsunąć np. przy wjeździe na krawężnik, przy toczeniu auta w dół na przednim biegu, przy redukcji biegów o 2 przełożenia itd. A co do części, nie byłbym tego tak pewien- do tego silnika części są (!) w ASO, te auto było już naprawiane bez 4 mechaników, więc nie zwalałbym winę na nich, tylko jak już na producenta. Ale i tak zamierzam się go pozbyć, jest to niedopuszczalne żeby w tak relatywnie małym aucie takie drogie i skomplikowane rzeczy się zdarzały..


Wto, 25.09.2012, 21:54
Profil

Postów: 104
Post Re: Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
Tu chocby jest zestaw rorzadu do tego silnika 450 zl

http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-audi- ... 17214.html

Nie mam pojecia w jaki sposob lancuch rorzadu moze sie zsunac przy podjezdzaniu pod kraweznik?Co ma jendo z drugim ?
To jest ta sama zasada jak w rowerze , poprawnie napiety lancuch nie ma prawa zsunac sie z zebatek a w samochodzie dodatkowo za to odpowiada napinacz.Tam nie ma zadnej filozofii.
Klejna sprawa jesli by ci ten lancuch spadl to silnik w tym przypadku do generalnego remontu w najlepszym razie
Ktos ci nagadal glupot albo sam sobie wymyslasz.
Popytaj na forum VW czy ktokolwiek mial z tym silnikiem problem z ukladem rorzadu .


Śro, 26.09.2012, 8:38
Profil

Postów: 6
Post Re: Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
Człowieku, czytaj ze zrozumieniem, inaczej ta dalsza dyskusja nie ma sensu. Cyt : "Łańcuch może się zsunąć np. przy wjeździe na krawężnik".
A co do samej usterki, to akurat zdarza się ona, i to wyczytałem na wielu forach. Sami pracownicy ASO (auto było u Skody) potwierdziło, "auto jest piękne ale silnik do d*py". W moim aucie mechanik założył krótszy łańcuch, który jest ponoć udoskonalony. Ale w to już raczej nie wierzę. Ale zresztą, nie wiem czy mówimy o tym samym aucie, 1.4 FSI 90 KM było dość rzadko spotykany i tylko w kilku autach wytwarzany ( Audi A2, Polo i Golf 5). Najmłodsze auta (rynek niemiecki) są z 2005.


Śro, 26.09.2012, 21:23
Profil

Postów: 6
Post Re: Golf V 1.4 FSI - Łańcuch
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1292229.html
Proszę


Śro, 26.09.2012, 21:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018