Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 7:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Naprawiać szybe czy wymienić? 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Naprawiać szybe czy wymienić?
Co lepiej zrobić? Wymienić na nową czy naprawiać starą szybę na której jest pęknięcie wielkości 10gr? Znacie jakieś firmy/salony które się tym zajmują?


Czw, 25.10.2012, 13:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Zależy w jakim miejscu jest to pęknięcie. Jest jest wielkości 10 gr to spokojnie da się to naprawić np. w warsztatach S-Plus choć czytałem już wiele niepochlebnych opinii o tej firmie ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 25.10.2012, 22:04
Profil

Postów: 2
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Pęknięcie jest w polu widznia, więc chyba trzeba będzie wymienić. Mi znajomy pisał w smsie o firmie NordGlass, że wymieniają w salonie od ręki i dają gwarancję na tę wymianę. Jutro muszę do nich podjechać chyba i sprawdzić.


Czw, 25.10.2012, 22:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Też słyszałem o nordglassie, a jak potrzebowałem szybę tylną do E87 to nie mieli i nawet nie mogli zamówić bo "nie mamy skąd". Tak, że wg mnie słaba firma.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Czw, 01.11.2012, 19:10
Profil

Postów: 2
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Pęknięcia mają to do siebie że lubią się powiększać dlatego wymiana w wcześniejszym lub późniejszym terminie będzie konieczna.

_________________
Nowe części do maszyn Volvo i nie tylko


Pią, 05.04.2013, 9:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Przy tak malym peknieciu to raczej skusilbym sie na naprawe. Na Twoim miejscu jesli chcialbym naprawic to raczej bym sie pospieszyl, bo jak ktos wspomnial, pekniecia lubia sie powiekszac, a duzego to juz nie naprawisz. Nieduze mozna z powodzeniem naprawic. Ja o Nordglassie slyszalem raczej kiepskie opinie, mialem zreszta w Toyocie przednia szybe tej firmy i przyznam, ze dosc szybko sie porysowala. Ja bym poszukal z innych firm, np. z Pilkingtona, ktory cenowo bedzie podobny do Nordglassa, a daje tez szyby na pierwszy montaz producentom.


Pią, 05.04.2013, 22:45
Profil

Postów: 23
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Moim zdaniem w pierwszej kolejności należy udac się do fachowca,który oceni czy pęknięcie i ryse da się uratować,w sensie całej szyby bez wymiany. Zależy to od głębokości i grubości rysy,im głębiej tym ciężej jest zapełnić ubytek i wtedy niezbędna jest wymiana.


Nie, 12.05.2013, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 54
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Poszukać używki, nawet z przybliżoną datą produkcji :wink:

_________________
Dziękuje, że przeczytałeś...


Czw, 06.06.2013, 10:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 32
Miejscowość: CIN/PO
Samochód: Opel Astra F.
Post Re: Naprawiać szybe czy wymienić?
Jeśli jest to odprysk od kamienia to można śmiało naprawiać. Ok. godzinki i efekt zadowalający praktycznie nie ma śladu. Przy pęknięciu polecałbym jednak wymianę szyby :)

_________________
Car Spotted: Wielkopolska


Pią, 07.06.2013, 9:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018