Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Regeneracja wtryskiwaczy 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Regeneracja wtryskiwaczy
Mam pytanie czy można sprawdzić wtryski nie wyjmując ich z auta. Chodzi mi o wtryskiwacze do forda mondeo 2,0 tdci. Mam do kupienia takie auto i chciałem byc pewien ,że nie bede miał wtrysków do naprawy. Polecili mi pracownie regeneracji wtryskiwaczy http://www.wtryskiwacz.com że to sprawdzona pewna pracownia, ale jak zadzwoniłem to powiedzieli ,że muszę dostarczyć wymontowane. Czy jak podłączę komputer i zrobię badanie to wtryskiwacze będą idealnie sprawdzone pod kontem wszystkich parametrów działania, czy jednak tylko na maszynie można to precyzyjnie zrobić?


Nie, 17.02.2013, 17:30
Profil

Postów: 3
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Wydaje mi się, że jeśli chcesz je idealnie sprawdzić to niestety trzeba je wyjąć, może podzwoń jeszcze po innych pracowniach i zapytaj?

_________________
penire-plus.pl


Czw, 21.02.2013, 10:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Można podłączyć auto do kompa, ale diagnostyka nie powie ci w jakim stanie są wtryskiwacze.
To można zobaczyć tylko wymontowując część.
Poczytaj sobie o wtryskiwaczach
http://www.intercars.com.pl/pliki/PLK/3 ... enzyny.pdf

Może to ci uświadomi, że do pewnego momentu nawet "skorodowany" wtrysk może być sprawny i nagle trach.

_________________
http://warsztat-samochodowy.eu


Czw, 21.02.2013, 14:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Wtryskiwacze można sprawdzić nie wymontowując ich z samochodu na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to metoda czysto manualna.
Za pomocą takiego zestawu :
http://allegro.pl/common-rail-test-pali ... 87555.html
możemy sprawdzić ile wtryskiwacz oddaje paliwa ,, na przelew,, . Co nam to mówi ?
Otóż po wykonaniu testu sprawdzamy ilość paliwa w zbiorniczkach. Jeżeli w kazdym wartość jest podobna oznacza to że wtryskiwacze działają poprawnie. Oczywiście ilośc paliwa musi mieścić się w określonej normie.
Jeżeli w którymś ze zbiorniczków jest dużo mniejsza ilość paliwa w porównaniu z pozostałymi to oznacza że wtryskiwacz ,,leje,, ( nieszczelność na igle ).

Jeżeli jest paliwa zbyt dużo oznacza to uszkodzenie zaworku przelewowego ( jego zapieczenei ).

Druga metoda jest czysto elektroniczna.

Podłączmy komputer diagnostyczny i odczytujemy parametry wtrysku. Interesuje nas wartość korekcji dawki wtrysku. Jeżeli na jednym z wtryskiwaczy komputer sterujący musi w znaczący sposób korygować dawkę oznacza to że jest on uszkodzony.

Aby jednak bardzo dokładnie zbadać wtryskiwacz przeprowadza się test na specjalnym stanowisku testowym. Są one jednak bardzo drogie i nie każdy warsztat na nie stać.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Ostatnio edytowany przez Grzyws, Nie, 24.02.2013, 22:17, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 23.02.2013, 15:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
P.S Stanowczo odradzam Fordowski 2.0 TDCi ponieważ ma wadę konstrukcyjną układu wtryskowego. Z pompy wysokiego ciśnienia do wtryskiwaczy dostają się opiłki metalu które je niszczą.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Sob, 23.02.2013, 15:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
A mi się wydaje, że to chamska forumowa reklama :roll:


Sob, 23.02.2013, 15:52
Profil

Postów: 2
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Muszę sprawdzić ten serwis co kolega wspomniał wcześniej.
Radek


Ostatnio edytowany przez Motoradzio Śro, 04.03.2015, 9:25, edytowano w sumie 2 razy

Pon, 23.02.2015, 13:36
Profil

Postów: 2
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Ja bym się samemu w diagnostykę nie bawił- nie sztuką jest coś popsuć. Któryś raz z kolei usłyszałem o http://www.wtryskiwacz.com/, gdy szukałem odpowiedniej firmy będącej w stanie zregenerować mi wtryski za w miarę niewielkie pieniądze. Zadzwoniłem i po rozmowie ze specjalistami zdecydowałem się na wykonanie u nich ich usługi regeneracji wtryskiwaczy.
Polecam,
Radek


Śro, 04.03.2015, 9:24
Profil

Postów: 75
Post Re: Regeneracja wtryskiwaczy
Mam podobne zdanie na ten temat,szczególnie ze chodzi o wtryskiwacze,a to dosyć kosztowne części jak i sama naprawa,lepiej postawić an dobrą diagnostykę gdzie wszystko dokładnie zbadają i wskażą przyczynę,plus naprawią wtryskiwacze.


Pią, 15.05.2015, 9:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018