Porady i pomoc dotycząca awarii, problemów i eksploatacji samochodu
Wyślij odpowiedź

Naprawiać szybe czy wymienić?

Czw, 25.10.2012, 13:26

Co lepiej zrobić? Wymienić na nową czy naprawiać starą szybę na której jest pęknięcie wielkości 10gr? Znacie jakieś firmy/salony które się tym zajmują?

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Czw, 25.10.2012, 22:04

Zależy w jakim miejscu jest to pęknięcie. Jest jest wielkości 10 gr to spokojnie da się to naprawić np. w warsztatach S-Plus choć czytałem już wiele niepochlebnych opinii o tej firmie ;)

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Czw, 25.10.2012, 22:51

Pęknięcie jest w polu widznia, więc chyba trzeba będzie wymienić. Mi znajomy pisał w smsie o firmie NordGlass, że wymieniają w salonie od ręki i dają gwarancję na tę wymianę. Jutro muszę do nich podjechać chyba i sprawdzić.

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Czw, 01.11.2012, 19:10

Też słyszałem o nordglassie, a jak potrzebowałem szybę tylną do E87 to nie mieli i nawet nie mogli zamówić bo "nie mamy skąd". Tak, że wg mnie słaba firma.

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Pią, 05.04.2013, 9:47

Pęknięcia mają to do siebie że lubią się powiększać dlatego wymiana w wcześniejszym lub późniejszym terminie będzie konieczna.

_________________
Nowe części do maszyn Volvo i nie tylko

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Pią, 05.04.2013, 22:45

Przy tak malym peknieciu to raczej skusilbym sie na naprawe. Na Twoim miejscu jesli chcialbym naprawic to raczej bym sie pospieszyl, bo jak ktos wspomnial, pekniecia lubia sie powiekszac, a duzego to juz nie naprawisz. Nieduze mozna z powodzeniem naprawic. Ja o Nordglassie slyszalem raczej kiepskie opinie, mialem zreszta w Toyocie przednia szybe tej firmy i przyznam, ze dosc szybko sie porysowala. Ja bym poszukal z innych firm, np. z Pilkingtona, ktory cenowo bedzie podobny do Nordglassa, a daje tez szyby na pierwszy montaz producentom.

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Nie, 12.05.2013, 21:36

Moim zdaniem w pierwszej kolejności należy udac się do fachowca,który oceni czy pęknięcie i ryse da się uratować,w sensie całej szyby bez wymiany. Zależy to od głębokości i grubości rysy,im głębiej tym ciężej jest zapełnić ubytek i wtedy niezbędna jest wymiana.

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Czw, 06.06.2013, 10:19

Poszukać używki, nawet z przybliżoną datą produkcji :wink:

Re: Naprawiać szybe czy wymienić?

Pią, 07.06.2013, 9:23

Jeśli jest to odprysk od kamienia to można śmiało naprawiać. Ok. godzinki i efekt zadowalający praktycznie nie ma śladu. Przy pęknięciu polecałbym jednak wymianę szyby :)
Wyślij odpowiedź