Obecny czas: Sob, 23.09.2017, 13:45

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Reklama 

instalować czy nie 
Autor Wiadomość

Post instalować czy nie
Witam,
od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zainstalowania gazu w samochodzie- ford focus, 2005, silnik 1.6.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę przy wyborze instalacji ?

z góry dzięki !

Sob, 07.06.2014, 14:30

Post Re: instalować czy nie
To czy opłaca się instalować to w dużej mierze zależy od tego jak dużo jeżdzisz i czy sa to trasy dłuższe czy raptem tylko po dzieciaka do przedszkola i spowrotem. Im dłuższe i częstsze trasy tym gaz bardziej się opłaca. Co do tego na co zwrócić uwagę, napisze tak: częstym błędem popełnianym przez osoby montujące gaz to szukanie oszczęgności już na etapie montażu instalacji. Oszczędzasz ja gazie, a nie na instlacji, co za tym idzie polecam wybrać nieco droższą ale lepszą instalacje, ważne jest też kto ci zakłada, jeśli wybierzesz się do fachowego warsztatu to na miejscu doradzą co wybrać jak ustawić itd najlepiej im zlecić montaż.

Czw, 12.06.2014, 11:20
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz / Warszawa
Samochód: Pininfarina 199
Z tego co pamiętam, to fordowskie silniki kiepsko znoszą gaz z powodu zbyt przegrzewającej się głowicy.

Czw, 12.06.2014, 12:47

Zastawiałem się nad instalacją STAG, słyszałem, że jest dobra.

Pytanie tylko skąd będę wiedział czy warsztat jest dobry czy odwala fuszerkę.
Czy mam szukać miejsca gdzie specjalizują się w instalowaniu STAGa właśnie ?

Pią, 13.06.2014, 11:56

Pogadaj z gazownikiem - niech on się wypowie. Ja w swoim poprzednim sprzęcie miałem instalację STAG 3-generacji. Gazu paliła trochę więcej niż benzyny - ale gaz przecież jest 2x tańszy. Była też niezawodna.

Pon, 16.06.2014, 5:58

Gazownik będzie mi mówił, żebym instalował i to u niego w zakładzie i taką instalację z jaką ma podpisaną umowę !

Wolę popytać tych, którzy używają i mogą mi szczerze powiedzieć czy warto i na co zwracać uwagę.

Nie, 22.06.2014, 16:35

Czy możecie się wypowiedzieć na temat STAGów ?

Wszystkie opinie mile widziane- pozytywne i negatywne!!!

Wto, 24.06.2014, 20:35
Moderator
Awatar użytkownika

Tu na forum nie lubią LPG :twisted:
Lepiej poczytaj tutaj: http://www.autocentrum.pl/?FF=524&makei ... ybopinii=0
Piszą tam np.
Cytuj:
musiałem dokupić Lubryfikator bo Fordy mają słabe głowice
:>

Wto, 24.06.2014, 22:10
Moderator
Awatar użytkownika

Jestem sympatykiem gazu, w każdym do tej pory z trzech aut miałem to ustrojstwo i do większości aut da się zamontować LPG, kwestia dobrej instalacji. Jednak niestety w przypadku Forda nie polecałbym tego rozwiązania, dużo egzemplarzy ma problemy z tolerancją gazu - głowice, plastikowe kolektory i inne cuda powodują, że te silniki niestety po dłuższej perspektywie nie do końca działają jak powinny a w przypadku LPG nie powinno być jakiś znaczących różnic. Ja zdecydowanie odradzam, Fordy od zawsze z gazem nie chodziły najlepiej i dobry gazownik ma tego świadomość. Pewnych uwarunkowań konstrukcyjnych nawet świetną instalacją nie ominiemy.

Śro, 25.06.2014, 11:58
Moderator
Awatar użytkownika

Ja też nie mam nic przeciwko LPG, następne auto będzie na pewno na gaz, Scenic 1.6 chodził na nim bajecznie.

Śro, 25.06.2014, 13:58

kurdę to mnie trochę zdołowaliście.
Bardzo zależało mi na LPG, bo strasznie dużo kasy wydaję na paliwo...

Czw, 26.06.2014, 9:59

Kaczorro napisał(a):
kurdę to mnie trochę zdołowaliście.
Bardzo zależało mi na LPG, bo strasznie dużo kasy wydaję na paliwo...

A mi się wydaje, że jeżeli uważasz, że za dużo wydajesz to nie powinieneś patrzeć na to co myślą inni, tylko zadbać o swój portfel i instalować LPG !!!

Czw, 26.06.2014, 13:39
Moderator
Awatar użytkownika

A potem oszczędności z benzyny zostawiać w serwisie, bo ciągle będzie coś nie tak, auto będzie się dławić, nie trzymać obrotów i zużywać PB i LPG w proporcji pół na pół.

Po prostu nie każde auto nadaje się do bycia tanim w utrzymaniu - trzeba zmienić auto, albo przeboleć koszta benzyny, bo można wpaść w innym wypadku z deszczu pod rynnę.

Czw, 26.06.2014, 14:28

Z tego co słyszałam STAG bardzo dobrze współpracuje ze wszystkimi samochodami.

Nie jestem mechanikiem, więc nie będę dyskutować, ale patrząc z punktu widzenia kogoś kogo rozpacz dopada na stacji benzynowej, jestem za LPG :)

Pią, 27.06.2014, 10:46

Może jeszcze jakieś opinie o STAGu ?

Nie, 29.06.2014, 16:36
Moderator
Awatar użytkownika

STAG to renomowana firma, ale nie jest receptą na każdy model i nie gwarantuje, że wszędzie STAG najlepiej będzie funkcjonował.

Nie, 29.06.2014, 18:03

Pewności nie ma chyba przy żadnej instalacji...

Wto, 01.07.2014, 21:48
Moderator
Awatar użytkownika

Większość aut z dobrze dobraną instalacją, jeżeli silnik nie ma przeciwwskazań do gazu, jeździ bezproblemowo.

Śro, 02.07.2014, 7:45

a jakie silniki mają przeciwwskazania do gazu ?

Czw, 03.07.2014, 12:19

Z tego co wyczytalem fachowcy STAG-a dobiora najlepsze komponety do auta :) Jak i ich instalacja z tego co ludzie widze pisza jest najlepsza :D

Czw, 24.07.2014, 11:02
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Reklama 

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna