Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
instalować czy nie 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Re: instalować czy nie
To czy opłaca się instalować to w dużej mierze zależy od tego jak dużo jeżdzisz i czy sa to trasy dłuższe czy raptem tylko po dzieciaka do przedszkola i spowrotem. Im dłuższe i częstsze trasy tym gaz bardziej się opłaca. Co do tego na co zwrócić uwagę, napisze tak: częstym błędem popełnianym przez osoby montujące gaz to szukanie oszczęgności już na etapie montażu instalacji. Oszczędzasz ja gazie, a nie na instlacji, co za tym idzie polecam wybrać nieco droższą ale lepszą instalacje, ważne jest też kto ci zakłada, jeśli wybierzesz się do fachowego warsztatu to na miejscu doradzą co wybrać jak ustawić itd najlepiej im zlecić montaż.


Czw, 12.06.2014, 11:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: instalować czy nie
Z tego co pamiętam, to fordowskie silniki kiepsko znoszą gaz z powodu zbyt przegrzewającej się głowicy.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 12.06.2014, 12:47
Profil

Postów: 15
Post Re: instalować czy nie
Pogadaj z gazownikiem - niech on się wypowie. Ja w swoim poprzednim sprzęcie miałem instalację STAG 3-generacji. Gazu paliła trochę więcej niż benzyny - ale gaz przecież jest 2x tańszy. Była też niezawodna.


Pon, 16.06.2014, 5:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: instalować czy nie
Tu na forum nie lubią LPG :twisted:
Lepiej poczytaj tutaj: http://www.autocentrum.pl/?FF=524&makei ... ybopinii=0
Piszą tam np.
Cytuj:
musiałem dokupić Lubryfikator bo Fordy mają słabe głowice
:>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 24.06.2014, 22:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: instalować czy nie
Jestem sympatykiem gazu, w każdym do tej pory z trzech aut miałem to ustrojstwo i do większości aut da się zamontować LPG, kwestia dobrej instalacji. Jednak niestety w przypadku Forda nie polecałbym tego rozwiązania, dużo egzemplarzy ma problemy z tolerancją gazu - głowice, plastikowe kolektory i inne cuda powodują, że te silniki niestety po dłuższej perspektywie nie do końca działają jak powinny a w przypadku LPG nie powinno być jakiś znaczących różnic. Ja zdecydowanie odradzam, Fordy od zawsze z gazem nie chodziły najlepiej i dobry gazownik ma tego świadomość. Pewnych uwarunkowań konstrukcyjnych nawet świetną instalacją nie ominiemy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 25.06.2014, 11:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: instalować czy nie
Ja też nie mam nic przeciwko LPG, następne auto będzie na pewno na gaz, Scenic 1.6 chodził na nim bajecznie.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 25.06.2014, 13:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: instalować czy nie
A potem oszczędności z benzyny zostawiać w serwisie, bo ciągle będzie coś nie tak, auto będzie się dławić, nie trzymać obrotów i zużywać PB i LPG w proporcji pół na pół.

Po prostu nie każde auto nadaje się do bycia tanim w utrzymaniu - trzeba zmienić auto, albo przeboleć koszta benzyny, bo można wpaść w innym wypadku z deszczu pod rynnę.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 26.06.2014, 14:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: instalować czy nie
STAG to renomowana firma, ale nie jest receptą na każdy model i nie gwarantuje, że wszędzie STAG najlepiej będzie funkcjonował.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 29.06.2014, 18:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: instalować czy nie
Większość aut z dobrze dobraną instalacją, jeżeli silnik nie ma przeciwwskazań do gazu, jeździ bezproblemowo.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.07.2014, 7:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018