Obecny czas: Czw, 02.05.2024, 15:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Instalacja gazowa w silniku SPI 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Hehe spoko, nie waĹĽne jak do tego doszedĹ‚Ä™¶, ale ta instalacja w turbo mi siÄ™ od razu nie podobaĹ‚a :P
Ale i tak by¶ zaoszczÄ™dziĹ‚. Przegl±d to 50zĹ‚ wiÄ™cej rocznie. Czyli ĹĽe tak powiem jeden miesi±c oszczÄ™dno¶ci. Matka na gazie jeÄ˝dzi pare Ĺ‚adnych lat i chyba ok. 100000 km i ani razu nic siÄ™ nie zepsuĹ‚o, wiÄ™c nie wiem sk±d jeste¶ taki pewien ĹĽe napewno siÄ™ popsuje ;) No ale to by byĹ‚o w turbo, to kto wie ;) Mniejsza z tym. Bo to zaleĹĽy ile bÄ™dziesz miaĹ‚ to auto. JeĹĽeli pare Ĺ‚adnych lat, to trzeba wzi±Ä‡ pod uwagÄ™, ĹĽe mimo wszystko po 1,5 roku jak Ci siÄ™ spĹ‚aci bÄ™dziesz pĹ‚aciĹ‚ 2x mniej za paliwo! Ale je¶li samochĂłd bÄ™dziesz wymieniaĹ‚ w ci±gu 2-3 lat to nie warto ;)
OgĂłlnie z Twojej decyzji najbardziej cieszy siÄ™ Twoje autko, bo z instalacji gazowej nie wiele moĹĽna wyci±gn±Ä‡ plusĂłw poza tym jednym niepodwaĹĽalnym i najwiÄ™kszym: cena gazu ;)
Twoja Croma teraz skacze z rado¶ci na parkingu hyhyhy... Napewno Ci siÄ™ odwdzÄ™czy :>

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 05.08.2003, 9:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post 
No mam nadziejÄ™, ĹĽe nie odstawi mi jakiego¶ numeru :) PĂłki co nie mam powodu do narzekaĹ„. Pozdro!!!

ps. nie jestem przeciwnikiem gazu, jakby kto¶ pytaĹ‚. Tylko tak mi realnie wyszĹ‚o, ĹĽe siÄ™ nie opĹ‚aci.

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Wto, 05.08.2003, 14:19
Profil
Post 
czesć! Chce zaĹ‚oĹĽyc instalacje gazow± do toyoty /1.4 poj. 16zaw. moze kto¶ ma w takim samochodzie . Dzieki za opinie


Nie, 10.08.2003, 11:38
Post Skoda
Mam Skode Fele z 1999 1.6 MPI chce załozyc gaz do niej ale mam kilka pytań:
1. Kolektor dolotowy jest z plastiku w zwiazku z tym jakie proponujecie rozwiazanie: wymiana kolektora czy sekwencyjny wtrysk.
2. Jakiej firmy instalacje uwazacie za najlepsz±.
3. Czy kolektor dolotowy wymienić w warsztacie instalucj±cym LPG czy w serwisie Skody.
Pozdrowionka :)


Wto, 12.08.2003, 9:09
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post Re: Skoda
Death napisał(a):
Kolektor dolotowy jest z plastiku w zwiazku z tym jakie proponujecie rozwiazanie: wymiana kolektora czy sekwencyjny wtrysk.
Zależy ile chcesz wydać. Sekwencyjny wtrysk będzie wydajniejszy i ponad 2x droższy...
Death napisał(a):
Czy kolektor dolotowy wymienić w warsztacie instalucj±cym LPG czy w serwisie Skody.
Ja bym wymieniaĹ‚ w serwisie skody, nawet je¶li nie autoryzowanym to takim, ktĂłry gĹ‚Ăłwnie skodami siÄ™ zajmuje. W warsztacie z gazem wcisn± Ci wszystko, ĹĽeby¶ tylko instalkÄ™ u nich kupiĹ‚...
Pozdrawiam

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Wto, 12.08.2003, 9:56
Profil
Post DziÄ™ki
Ale czy przy taĹ„szym rozwi±zaniu da siÄ™ jeÄ˝dzić czy jednak lepiej wydać wiÄ™cej i kupić sekwencyjny wtrysk. CzytaĹ‚em w Automoto ¦wiat ĹĽe nie zalecane jest wymienianie kolektora poniewaĹĽ kolektor oryginalny jest odpowiednio uksztaĹ‚towany itp. wiÄ™c po wymianie moĹĽe być kĹ‚opot (strata mocy itp.) i tam zalecaj± sekwencyjny wtrysk. Tylko wtrysk gazu to jest rozwi±zanie do¶Ä‡ drogie i o ile da siÄ™ spokojnie jeÄ˝dzić po wymianie kolektora to takie rozwi±zanie bym wolaĹ‚.
Pozdrawiam


Wto, 12.08.2003, 10:05
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post Re: DziÄ™ki
Death napisał(a):
Ale czy przy taĹ„szym rozwi±zaniu da siÄ™ jeÄ˝dzić...
wiÄ™kszo¶Ä‡ uĹĽytkownikĂłw gazu jeÄ˝dzi jednak na konwencjonalnym ukĹ‚adzie nie na wtrysku...
Death napisał(a):
...nie zalecane jest wymienianie kolektora ponieważ kolektor oryginalny jest odpowiednio ukształtowany...
owszem, najlepiej dowiedz siÄ™, czy Twoja wersja silnikowa nie byĹ‚a przypadkiem robiona rĂłwnieĹĽ z kolektorem z metalu. Je¶li tak, wĂłwczas nie powinno być problemu, je¶li nie - no cóż, zakĹ‚adaj±c gaz i tak zakĹ‚Ăłcasz wszystkie wyliczenia nad ktĂłrymi pracowali technicy skody. Je¶li trafisz kolektor/zamiennik do Twojego modelu-powinno siÄ™ udać.
Poczekajmy, moĹĽe odezwie siÄ™ kto¶ kto juĹĽ zakĹ‚adaĹ‚ gaz do takiej skody.
pozdro

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Wto, 12.08.2003, 10:40
Profil
Post Dzieki
COYOTE WIELKIE DZIĘKI :D


Śro, 13.08.2003, 7:31
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post Re: Dzieki
Death napisał(a):
COYOTE WIELKIE DZIĘKI :D
a nie ma zaa coo :oops: :P :wink: :D 8)

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Śro, 13.08.2003, 14:22
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Powiem tylko tyle, ĹĽe ja osobi¶cie nie jestem zwolennikiem tego typu przerĂłbek :) Obstawiam sek. wtrysk, choć opĹ‚acalno¶Ä‡ zaĹ‚oĹĽenia spada wĂłwczas dwukrotnie.

Ta cała zabawa z tymi kolektorami to.... :(

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 23.08.2003, 13:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 38
Miejscowość: Warszawa
Post 
Ja powiem tak.....
I to w przypadku instalacji gazowej sie sprawdza
Im droĹĽsza tym lepsza
Najlepszy jest wtrysk ciekłego gazu w kolektor z osobnym sterowaniem komputerem
koszt ca. 5000 zeta ale brak spadku mocy a nawet w pewnych zakresach prÄ™dko¶ci obroitowych silnika wzrost mocy
Problemem jest niska kultura techniczna panĂłw nontuj±cych gaz w samochodach

_________________
Skoda Octavia kombi 1.9 TDI 110KM / Alfa Romeo 156ts 1.6 120KM
Serwis blacharsko lakierniczy i mechanika, Al.Prymasa 1000lecia 81 A pawilon 12
501 583 038, 837 90 93


Pon, 25.08.2003, 14:55
Profil
Post 
Czesc
Mam felicie 1999r (combi) z silnikem 1.6 mpi. W kwietniu zaloĹĽylem do niej gaz. W warsztacie, w ktĂłrym montowalem wymienili mi kolektor na metalowy. Jak do teraz na gazie zrobilem ok 9tys i zadnych problemow. Gazu pali srednio 10l. Jezeli chodzi o osiagi to nie ma roznicy czy gaz czy bezyna. Ostatnio wymienilem tylko swiece na NGK co poprawilo dynamike auta (na starych BOSCHa zaczal byc troche mulowaty). Cala instalacja (butla toroid.)+ wymiana kolektora kosztowla niecale 2tys.

mstrun@wp.pl


| edited by shift |


Sob, 30.08.2003, 0:57
Post 
ZaĹ‚oĹĽyĹ‚em instalacÄ™ lpg Passat 95 2,0 Wszystko jest ok narazie zrobiĹ‚em okoĹ‚o 1000km,PojawiĹ‚em siÄ™ w miedzy czasie w serwisie w innej sprawiem wĹ‚ascicel servisu powiedziaĹ‚ mi kto mnie do tego namĂłwiĹ‚ a w innym do¶Ä‡ znanym warsztacie o nazwie ElektronikaGrabowski Wawa powiedziano mi ĹĽe zniszczyĹ‚em samochĂłd i to co zaoszczÄ™dzÄ™ na gazie wydam na naprawÄ™ spustoszenia jakie on wywoĹ‚a miÄ™dzy innymi komputera.Jestem skoĹ‚owany.Co mam o tym my¶leć?InstalacjÄ™ zaĹ‚oĹĽyĹ‚em Lavato z elektronik± automatycznie siÄ™ przeĹ‚ancza itd.ZapĹ‚aciĹ‚em za nia 1540pln i jak narazie jest ok.MoĹĽe kto¶ mi doradzi co o tym wszystkim mam my¶leć?


Pią, 05.09.2003, 0:22
Post 
Sidewinder-Jeste¶ albo niedorozwiniÄ™ty umysĹ‚owo albo nudzisz sie i szukasz idiotycznych argumentĂłw przeciw instalacji gazu...Ja jeĹĽdĹĽe na gazie i teraz sobie nie wyobraĹĽam abym miaĹ‚ pĹ‚acić za paliwo 3,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IDIOTA...


Nie, 12.10.2003, 16:07
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018