Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 3:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Renault Laguna (1998) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Renault Laguna (1998)
TommyB napisał(a):
Kupiłby sobie człowiek już Lagune II bo są tanie ale 1.9dci to pod względem niezawodności ciekawą propozycją nie jest :D 2.2dci gorzej trafić a z tego co czytałem wcale nie lepszy silnik.

I co czytelnik opinii, to inne opinie ma :D
Tak serio - chcesz dCi do 2006 - lepiej 1.9 jak 2.2. O ile można trafić bezawaryjne 2.2, o tyle jak trafi Ci się bubel, to nie wyrobisz z naprawą ;). 1.9 dCi - wystarczy osoba, która zna się trochę na tych silniczkach, zobaczy, czy turbinka ok, czy nie ma żadnych śladów, przejedzie się i powie Ci, że jest ok. 1.9 dCi jak będziesz go traktował jak należy (przede wszystkim omijać niesamowicie tanie paliwo, turbinkę rozgrzewał nie na kopa i gasił też nie na kopa) to posłuży Ci zapewne na wszystkie lata, które będziesz nią jeździł ;).
Kolejna kwestia, później wyszły bardzo fajne silniczki 1.9dCi 130KM ... ni słychu, ni widu o jakichś bólach tego silnika. Nie wspominam już o 2.0dCi, bo to świetna konstrukcja ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 05.06.2009, 23:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Renault Laguna (1998)
Nowa galeria

Image
baccara

Image

Image

Image

Image

http://katalog-samochodow.pl/img/renaul ... -dci-5.jpg

Image


Sob, 06.06.2009, 19:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Renault Laguna (1998)
Zmniejsz te zdjęcia, bo Ci się dosłownie rozj*bały :/ ...
Le Cobusier napisał(a):
baccara

Atutem tej wersji jest jej wnętrze i wyposażenie ... dawanie fotki z zewnątrz to jakiś nonsens :/

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 06.06.2009, 20:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 280
Miejscowość: Bory Tucholskie
Post Re: Renault Laguna (1998)
Wersja Baccara to najbogatsza wersja starszych Renówek.To było takie dzisiejsze Initiale.W przypadku Laguny Baccara sprzedawana była tylko w pierwszej fazie pierwszej generacji.Namieszałeś też z wersjami,bordowe kombi to faza druga, tak samo jak jedyna fotka wnętrza w tej galerii,też phll

_________________
Granica poślizgu kontrolowanego znajduje sie daleko za punktem, w którym instynkt samozachowawczy ustepuje miejsca manii samobójczej


Czw, 11.06.2009, 11:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 454
Miejscowość: Hexagon
Samochód: SD4, CDI V6, HDI 1,4
Post Re: Renault Laguna (1998)
A propos tego wyżej, to climatronic był tylko jeden od początku do końca Laguny I, w tej po lifcie miał inny kolor ale funkcje te same.

No niezupelnie, jakbys faktycznie mial stycznosc z tym autem to bys nie pitolil glupot.
Pierwsza Laguna milala Climatron jak na zdjeciu na tej stronie tego tematu, natomiast phase2 miala ulepszona wersje tegoz, z zewnatrz roznil sie umiejscowieniem poszczegolnych przyciskow jak i czujnika ktory jest wyraznie mniejszy, jak i funkcjonowaniem samej klimy. W pierwszych wersjach byl to jeden z najslabszych punktow tego auta, od rocznika 97 zostalo to poprawione i climatron z 97 zostal zywcem przeniesiony do Phase2.
I tyle w tym temacie.


Nie, 21.06.2009, 22:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 160
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Laguna
Post Re: Renault Laguna (1998)
Polecam pooglądać sobie więcej lagun, bo ja jeszcze z innym climatronic'iem nie spotkałem się w Lagunie I, obojętnie czy ph1 czy ph2, do końca 2000r. obudowa klimatyzacji była taka sama w 90% przypadków, jakaś wersja była z dodatkowym przyciskiem odmrażania przedniej szyby chyba tylko.


Czw, 29.10.2009, 9:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 454
Miejscowość: Hexagon
Samochód: SD4, CDI V6, HDI 1,4
Post Re: Renault Laguna (1998)
TommyB napisał(a):
Lagune I kiedyś Ojciec miał właśnie 2.0 8V 115km i co prawda mały byłem wtedy ale pamiętam że ówczesne bryki raczej to brało (mówie o latach 1996-2001) i nie psuła się nawet, przez 5 lat to tylko akumulator i tłumik w sumie. Naprawde fajne autko. Dziś sam jestem.... posiadaczem laguny I, 2.2dT 113km ('97) wszystko oprócz skóry i Navi i musze powiedzieć że nie jest źle, jak na studenckie potrzeby to akurat autko, tanie w zakupie, tanie w eksploatacji o ile się nie psuje, bo jak coś padnie to makabra. Ja zrobiłem nią w 1,5 roku 35tys. i w sumie rozrząd i pompa wodna wymieniane, no zawieszenie to normalka w sumie po Wrocławiu. Dość dobrze się zbiera i przy oszczędnej jeździe mieszczę się w 6,5l/100km. Jeszcze jakiś czas pewnie posłuży. Kupiłby sobie człowiek już Lagune II bo są tanie ale 1.9dci to pod względem niezawodności ciekawą propozycją nie jest :D 2.2dci gorzej trafić a z tego co czytałem wcale nie lepszy silnik. W roku 1994 jak laguna I wchodziła to była chyba najładniejszym samochodem klasy średniej na rynku. Ogólnie daje rade jak za te ceny po których chodzą teraz.

A propos tego wyżej, to climatronic był tylko jeden od początku do końca Laguny I, w tej po lifcie miał inny kolor ale funkcje te same.


Climatronic do 1996 mial inaczej rozlozone przyciski - bylo ich mniej, byl przy tym mniej wydajny ze wzgledu na mniejszy czujnik temp. i wilgotnosci i wedlug moich znajomych bardziej awaryjny,kolega w tym czasie mial Lagune z 1996, drugi phase2, wersja ktora ja mialem pochodzila z 2-pol 1997 i mala juz niektore elementy z phase2. Wiec jak postawisz trzy takie auta obok siebie mozna wiele rzeczy porownac a i wiele sie dowiedziec.
ps; Tu na tym stronie jest foto wnetrza phase2, a na nim klimatron jaki mialem rowniez u siebie, zdjecie ponizej ukazuje srebna lagune z 1997 roku, (takie same zdjecia byly w instrukcji obslugi) jedyny rocznik przed FL ktory mial nazwe modelu pisany nowa czcionka ( tak jakby pisany malymi literami, w przeciwienstwie do ph1 drukowanymi). .


Śro, 04.11.2009, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Renault Laguna (1998)
Widzę, że ten temat ciągnie się i ciągnie i pogubiłem się przy was jaka to wersja z klimatornikiem. Rozwieje wasze wątpliwości i powiem tyle, że te zdjęcie przedstawia model po FL jako, że jest zamontowana poduszka powietrzna dla pasażera, wersje przed FL miały poduszki montowane tam gdzie był schowek dla pasażera, tutaj jest poduszka jak i schowek więc mamy wersje tuż przed Laguną II


Sob, 28.11.2009, 15:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 800
Miejscowość: Zamość
Samochód: już niedługo
Post Re: Renault Laguna (1998)
Jak dla mnie to najlepsza generacja laguny :wink: Piękna sylwetka i gama silników która jest niezawodna :wink:


Śro, 02.12.2009, 19:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Renault Laguna (1998)
W Renaultach z tych lat to największą zmorą był układ wydechowy, my 3 razy chyba tłumik wymienialiśmy przy przebiegu 220 tys. km, reszta podzespołów bez zarzutów, żadnej awarii.


Czw, 03.12.2009, 19:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Renault Laguna (1998)
Ja mam obecnie "zaszczyt" pomykać sobie taką Lagunką :). Układ wydechowy - rzeczywiście, fajnie pluje przy redukcji (prawie jak rajdówka :twisted: ). Ogólnie jest kilka dupereli do zrobienia, ale raczej domowym sposobem - serwisów do tego nie trzeba. Najważniejsze, że wygodnie się tym jeździ.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 03.12.2009, 23:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Renault Laguna (1998)
Jeden z ostatnich Renówek przed tą erą awaryjnej francuszczyzny, która niewątpliwie zepsuła o nich opinie. Jechałem nim. Miałem nawet do czynienia z drugą generacją. Fajne, wygodne i komfortowe kanapy na czterech kołach. Nie ma lepszego auta z tego rocznika, które bardziej komfortową przewiezie ciebie od A do B. Francuzi znani są z drobnych diesli i właśnie taką Lagunke dCi bym sobie przywłaszczył. :D


Pią, 04.12.2009, 12:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018