Wszelkie samochody, których produkcja już się zakończyła, a swoją popularnością bądź wiekiem, nie podchodzą pod Young & Oldtimery
Wyślij odpowiedź

Opel Vectra B (1995-2002)

Czw, 26.04.2007, 17:58

Liftback
Image
Image
Lifting w 99
Image
Image

Kombi
Image
Lifting
Image

Sedan
Image
Image
Lifting
Image
Image

Silniki:

1.6 - 75-101 KM
1.8 - 116-125 KM
2.0 - 136KM
2.2 - 147KM
2.5 - 170KM
2.6 - 180KM

Diesle

1.7 - 82KM
2.0 - 82-101KM
2.2 - 125KM

(C)Autoindex.org
Ostatnio edytowany przez HARNAŚ, Nie, 24.06.2007, 17:49, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 26.04.2007, 18:22

Te charakterystyczne ładnie wychodzące z maski lustereczka :wink: Bardzo fajny samochód, miałem okazję "być wożonym" i musze przyznać, ze mile wspominam :wink: Zawsze podobała mi się jego linia, i co najważniejsze, ciężko poprawnie stuningować ten samochód :)

Czw, 26.04.2007, 18:27

Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image
Image Image Image

(c) auto.cz

Czw, 26.04.2007, 19:45

MaddDogg napisał(a):ciężko poprawnie stuningować ten samochĂłd

Z pakietem od Irmschera była konkterna. Co do auta - zawsze mi się podobało i nadal podoba.

Czw, 26.04.2007, 19:56

MaddDogg napisał(a):Te charakterystyczne Ĺ‚adnie wychodzÄ…ce z maski lustereczka :wink: Bardzo fajny samochĂłd, miaĹ‚em okazjÄ™ "być woĹĽonym" i musze przyznać, ze mile wspominam :wink: Zawsze podobaĹ‚a mi siÄ™ jego linia, i co najwaĹĽniejsze, ciężko poprawnie stuningować ten samochĂłd :)


...bardzo ładny samochód (w palecie był cudowny bordowy metallic), najlepsze lusterka w historii motoryzacji :wink: Niestety wrażenia z jazdy są zupełnie inne. Byłem wożony i jeździłem sedanem 1.6 i wrażenia z jazdy beznadziejne. W środku bardzo wygodny samochód, niestety tylko na parkingu. Siedzisz na fotelu pasażera i sobie myślisz: "lekko twarde zawieszenie, pewnie prowadzi się świetnie w ciasnych zakrętach. Ok, może mnie trochę wytrzęsie, ale kierowca ma radochę" Potem przesiadasz się za kierownicę i myślisz: "co za g**. Lekko sztywny, zupełnie "bez czucia w kierownicy", handling jak w nfs." Nie sprawia mi to żadnej przyjemności, bo samochód wygląda świetnie, ale porównanie przez "pewnego dziennikarza motoryzacyjnego" do kartonowego pudełka pasuje tutaj idealnie. Szkoda, mogło być tak pięknie...

Czw, 26.04.2007, 20:04

Bardzo ładna i zgrabna stylistyka.Ja się nie zgodzę z przedmówcą że to pudło bo pudłem jest matiz lub tico. Naprawde fajny wóż mnie mile zaskoczył.

Czw, 26.04.2007, 20:43

Jeden z ładniejszych autek z GM. Co do prowadzenia,winny mógłbyć stan techniczny albo cóś innego 8) Niedoceniona i chyba nie tak idealne .Byłem wożony 1.8 16v i to całkiem niezły wozik

Czw, 26.04.2007, 21:04

Kocurr napisał(a):Bardzo Ĺ‚adna i zgrabna stylistyka.Ja siÄ™ nie zgodzÄ™ z przedmĂłwcÄ… ĹĽe to pudĹ‚o bo pudĹ‚em jest matiz lub tico. Naprawde fajny wóż mnie mile zaskoczyĹ‚.


...czytaj dokładnie, chodzi o zachowanie nie wygląd. Naprawdę zawiodłem się na tym samochodzie, jeden z najgorszych jakimi jeździłem...

Czw, 26.04.2007, 21:27

Jedno z najładniejszych aut tej klasy. Cholernie mi się zawsze podobało i podoba do dziś. Do tego ten centralny prędkościomierz który mi się bardzo podoba.

Fajna bryka :!:

Czw, 26.04.2007, 21:32

Nie dawno kupił sobie taką maszynę mój Wujek. Rocznika nie pamiętam. Silnik 1.6 16V 100KM w sedanie, przebieg 120 tys. Muszę powiedzieć że to niegłupi wóz. W tych Vectrach ciekawe są lusterka. Bardzo mi przypadły do gustu :D

Pią, 27.04.2007, 6:22

lusterka, to na pewno najbardziej charakterystyczny element tego autka, wręcz powiedziałbym symbol! ale pamiętam, ze przynajmniej na pocztątku sporo osób narzekało na słabą widoczność, po prostu były zbyt małe.

a pamiętacie Vectre i500 :?:

Image
Image
Image
Image

Silnik: 2,5 l V6 o oznaczeniu X25XEI
Moment obrotowy: 245 Nm
Moc: 143 KW / 195 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h: 7,9 s
Prędkość max: 238 km/h


Opel Vectra B i500 ( 1998 – 2001)

MiaĹ‚a być to odpowiedĹş min. na stworzenie przez Forda modelu Modeno ST200. Tym samym Opel ze swoim autem klasy Ĺ›redniej chciaĹ‚ doĹ‚Ä…czyć do grona aut rodzinnych, ale o ambicjach sportowych, ktĂłre miaĹ‚y wyraĹĽać siÄ™ zarĂłwno w osiÄ…gach, prowadzeniu jak i wyglÄ…dzie. O współprace poprosiĹ‚ firmÄ™ Irmscher Gmbh., ktĂłra jest „nadwornym” tunerem samochodĂłw marki Opel. I tak w grudniu 1997 roku a w sprzedaĹĽy od stycznia 1998 roku powstaĹ‚ efekt pracy inĹĽynierĂłw firmy Opel i Irmscher. ZostaĹ‚ wtedy zaprezentowany pakiet stylistyczny i mechaniczny do Vectry B na bazie modelu CD Sport 2.5 V6 zawierajÄ…cy bardziej agresywny zderzak przedni z charakterystycznym grillem, wypukĹ‚e progi nawiÄ…zujÄ…ce stylistycznie do zaokrÄ…glonych ksztaĹ‚tĂłw Vectry B, tylny spojler bagaĹĽnika, oraz 17” felgi aluminiowe firmy BBS z oponami o rozmiarze 215/45x17. Do tego wzmocniono silnik ze 170 KM do 195 KM i 240 Nm z pierwotnych 230 Nm, poprzez zastosowanie zmienionej elektroniki sterujÄ…cej pracÄ… silnika na bazie ukĹ‚adu Bosch Motronic 2.8.3, ukĹ‚adu wydechowego opracowanego przez firmÄ™ Remus dla Irmschera oraz wymieniono waĹ‚ki na bardziej „agresywne” z silnika 3.0. Zmodyfikowano zawieszenie dostosowywujÄ…c je do warunkĂłw sportowych poprzez zastosowanie krĂłtszych sprężyn - 20 mm oraz amortyzatorĂłw o „twardej” charakterystyce pracy. OczywiĹ›cie inĹĽynierowie z firmy Irmscher zadbali o to by auto nie traciĹ‚o na komforcie, jednak model i500 jest wyraĹşnie „twardszy” od innych modeli Vectry B. Do tego kompletu zmieniono ukĹ‚ad hamulcowy na bardziej wydajny poprzez zmianÄ™ zwykĹ‚ych tarcz hamulcowych firmy ATE na tarcze nacinane ATE Power Disc w rozmiarze 308/25 mm i pomalowano zaciski na czerwono.
Założenia szefów marki Opel zakładały ograniczenie sprzedaży modelu do 500 sztuk, w rzeczywistości ze wzglądu na dużą popularność modelu wyprodukowano ponad 1.300 sztuk. Zarówno były to egzemplarze w nadwoziu kombi jak i sedan. Z tym, że egzemplarze kombi cieszyły się znacznie mniejszą popularnością.


źródło: http://www.vectraklub.pl

Pią, 27.04.2007, 13:03

Rakieta :D Te lusterka wydają się duże, ale w środku malutkie :?

Pią, 27.04.2007, 13:13

Rafi_15 napisał(a):Rakieta :D Te lusterka wydajÄ… siÄ™ duĹĽe, ale w Ĺ›rodku malutkie :?


...mimo wszystko nie miałem nigdy problemów z widzeniem do tyłu w nich. Faktycznie nie są olbrzymie, jednak dają dobry widok na sytuację za i wokół samochodu

Pią, 27.04.2007, 14:08

Vectra B-Perełka w mojej najbliższej rodzinie :D .Wyglada super,silnik 2.0 jest w sam raz.prowadzi się chyba najlepiej w swojej klasie tylko serwis jest bardzo drogi.
Zapomnieliście o siekierze I30
Opel Vectra B I30 :twisted:
W roku 1998 nadworny tuner Opla firma Irmscher obchodziĹ‚a 30-lecie istnienia. Szefowie firmy postanowili w jakiĹ› sposĂłb uczcić takÄ… rocznicÄ™. ChcÄ…c pokazać moĹĽliwoĹ›ci firmy postanowiono stworzyć auto, ktĂłre bÄ™dzie godne rocznicy. PojawiĹ‚ siÄ™ jednak problem, poniewaĹĽ produkowana byĹ‚a juĹĽ topowa wersja Vectry – i500, ktĂłra cieszyĹ‚a siÄ™ wielkÄ… popularnoĹ›ciÄ…. Postanowiono jednak, ĹĽe za bazÄ™ bÄ™dzie sĹ‚uĹĽyĹ‚ model Vectry, ale w nadwoziu kombi. ZaĹ‚oĹĽenie byĹ‚o tylko jedno ma być to autko jeszcze bardziej spektakularne od modelu i500 i jeszcze bardziej niedostÄ™pne ze wzglÄ™du na rocznicowy charakter samochodu. W ten wĹ‚aĹ›nie sposĂłb powstaĹ‚ Opel Vectra B i30. Do modelu tego oprĂłcz doĹ›wiadczeĹ„ zebranych przy tworzeniu modeli i500 doĹ‚oĹĽono potężny silnik 3.0 V6 pochodzÄ…cy z Opla Omegi, ktĂłry zostaĹ‚ dostosowany do moĹĽliwoĹ›ci technicznych Opla Vectry B. Auto zostaĹ‚o wyprodukowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy, 30 sztuk. Od samego momentu produkcji przez zakĹ‚ady Irmscher auto miaĹ‚o wartość kolekcjonerskÄ…. Silnik gwarantowaĹ‚ bardzo dobre osiÄ…gi jak na auto kombi. Vectra wyposaĹĽona zostaĹ‚a w sportowe zawieszenie, koĹ‚a 17” z ogumieniem 235/45 R17 oraz we wszystkie moĹĽliwe nowinki techniczne.
Image
Image
Image
OsiÄ…gi: Silnik: 3,0 l V6
Moment obrotowy: 300 Nm
Moc: 162 KW / 220 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h: 6,9 s
Prędkość max: 242 km/h
(c)vectraklub.pl

Wto, 12.06.2007, 12:53

Jeden z najurodziwszych Opli...niestety nie miałem okazji przejechać sie nim,ale jeśli chodzi o wygląd to jest naprawde dobrze :)

Pią, 15.06.2007, 12:22

opel vectra B to bardzo Ĺ‚adny samochĂłd ktĂłry podoba mi sie od bardzo dawna 8)
kiedyĹ› moĹĽe takiego sobie sprawie... ale jak narazie to tylko marzenia :wink:
<----- jak narazie trzeba jeździć tym :wink:
pozdro.

Pią, 15.06.2007, 16:00

padaka nie z tej ziemi , mialem doczynienia z 3 egzemplarzami przed face liftingiem
1. 2,0 sedan przebiegu 180 tys '98 , nie miala lekko i zawieszenie wali ze strach jechac , silnik dymi na niebiesko jak warburg , rdza tylne nadkola wziela i ogolnie mizerny stan byl
2. 1,6 sedan cos okolo 180 tys przebiegu rocznik '96 wszystko pieknie ladnie ale z przodu sie zawieszenie sypnelo ostatnio ... zwrotnica sie rozleciala i prawie kolo wyrwalo .. do tego z tylu siadly sprezyny,amorki i tuleje w wachaczach
3.1,6 kombi '96, moj wojek mial 3 lata od nowosci i sobie chwalil za bezawaryjnosc , komfort i ilosc miejsca :wink:

nie lubie tego auta :P

Pią, 15.06.2007, 22:27

kielek napisał(a):rdza tylne nadkola wziela

Typowe dla Opla...

Miałem okazje podróżowac tym samochodem i nie ma co nażekać :wink:

Sob, 16.06.2007, 23:34

Przytym przebiegu to możliwy,że jest wiekszy o 100tys. km....nie były to służbowe vectry???? :?

Nie, 17.06.2007, 7:46

rodzinne autka , te 2,0 kupione przez znajomego jako dwu letni , serwisowany w ASO, drugi z niemiec przywieziony
Wyślij odpowiedź