Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 9:09




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Mitsubishi Carisma (1995-2004) 
Autor Wiadomość

Postów: 49
Post 
W 99' byl pierwszy lift nastepnie 2001/2002 drugi ostatni. Wracajac do tekstu zrodlowego nie wiem skad Autor wytrzasnal taka Carisme...ta kierownica...w zyciu takiej nie widzailem, a znam sporo osob uzytkujacych Miski (w szczegolnosci Cari) i z taka kiera sie jeszcze nie spotkalem.
specyfik napisał(a):
Smutne wnętrze stworzone z raczej marnych plastików. Na zewnątrz też niczym nie powala

ojj zapewniam Cie ze jest bez tragedii. Przy przebiegu 150 000 nie ma absolutnie zadnych trzaskow, materialy sa miekkie i przyjemne w dotyku...poza tym ta skora...
specyfik napisał(a):
Żarty? Szyby na korbę, lusterka też sterowane ręcznie, brak klimy

no to tez mnie zdziwilo...pierwszy raz widze taki egzemplarz :shock:
specyfik napisał(a):
* niezbyt popularny samochĂłd

mozna to roznie definiowac...w koncu nie kazdy chce jezdzic dresswagenami, oplami ktorych na ulicach sa tysiace...
Cytuj:
Generalnie mocno przeciętny model jeśli chodzi o Mitsubishi. Zdecydowanie lepiej prezentuje się jego brat bliźniak Volvo S40.

a pod jakim wzgledem uwazasz ze s40 jest lepsze. Sam jezdzilem troszke tym samochodem i mam zupelnie inne zdanie niz Ty!!
specyfik napisał(a):
Te opinie wyśrubowały Subaru i Toyota

Subaru, Toyota, Mazda, Mitsubishi, wczesniej Nissan (ja sie jeszcze nie polaczyl z Reno)..ogolnie Japonce zawsze lepiej stalu od autek europejskich. Ale oczywiscie nie mozna powiedziec ze auta europejskie sie psuja!!
Cytuj:
PorĂłwnaj z Focusem czy A-klasÄ…, a nie fracuzami

moj znajomy ma foke..i jakos specjalnie zadowolony z niej nie jest (full wersja itp.). Co do klasy A...widziales to wnetrze :shock: tragedia, plastiki....no comment male, drogie...ludzie kupuja tylko dlatego ze chca miec gwiazde na masce
Pozdroo4all


Nie, 25.02.2007, 16:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1464
Miejscowość: Północ
Post 
Robson8668 napisał(a):
Wracajac do tekstu zrodlowego nie wiem skad Autor wytrzasnal taka Carisme...ta kierownica...w zyciu takiej nie widzailem, a znam sporo osob uzytkujacych Miski (w szczegolnosci Cari) i z taka kiera sie jeszcze nie spotkalem.


To nie jest moja Carisma. Zdjęcia wziąłem z serwisu roadlook.pl.


Cytuj:
ojj zapewniam Cie ze jest bez tragedii. Przy przebiegu 150 000 nie ma absolutnie zadnych trzaskow, materialy sa miekkie i przyjemne w dotyku...poza tym ta skora..
.

Każdy swój samochód chwali choćby to było delikatnie mówiąc najmniej ciekawe auto więc ciężko uznać twoją opinie za obiektywną.

Cytuj:
no to tez mnie zdziwilo...pierwszy raz widze taki egzemplarz :shock:


Jak widzisz w tamtych czasach ciężko było o takie luksusy jak właśnie elektroniczne sterowane lusterka, szyby itd. Widocznie ta wersja co testowali to była jakaś standardowa i z pierwszych lat produkcji.

Cytuj:
a pod jakim wzgledem uwazasz ze s40 jest lepsze. Sam jezdzilem troszke tym samochodem i mam zupelnie inne zdanie niz Ty!!


Możesz napisać jaka jest różnica między obydwoma autami??

_________________
www.exoticcars.pl

www.autogaleria.pl


Nie, 25.02.2007, 17:07
Profil

Postów: 159
Miejscowość: Wałbrzych
Post 
szakal napisał(a):
Możesz napisać jaka jest różnica między obydwoma autami

Między Carismą a S40 wystepują takie róznice :
- silnik tylko Mitsubishi sotoswało silnik GDI
-Materiały wykończeniowe i wersjewyposażeniowe
- Serwis- sam jeździłem kiedyś Carismą i koszta serwisu nie są niskie ale Volvo nawet z racji na markę ma wyższe koszta utrzymania
-Awarie- S40 jest bardziej awaryjne[ pierwsze egzemplarze]
-CENA- Carisma jest tańsza w utrzymaniu


Nie, 25.02.2007, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 369
Miejscowość: z Grottgera
Post 
Zbigniew Kowalski napisał(a):
silnik tylko Mitsubishi sotoswało silnik GDI


jestes pewien? silnik o tej samej pojemnosci i tych samych mocach -122 i 125 KM wystepował równiez w Volvo. Silnik oszczedny ale gdzies czytałem, że drogi w serwisowaniu.

Zbigniew Kowalski napisał(a):
Materiały wykończeniowe i wersjewyposażeniowe


Carismy z poczatku lat produkcji cechowały sie dosc niska jakoscia wykonania, auta produkowane do '99 maja słaby materiały wykończeniowe i raczej kiepskie wyposazenie.

Zbigniew Kowalski napisał(a):
Serwis- sam jeździłem kiedyś Carismą i koszta serwisu nie są niskie ale Volvo nawet z racji na markę ma wyższe koszta utrzymania


to prawda ale np niektore elementy nadwozia w Carismie sa drozsze od s40.

Zbigniew Kowalski napisał(a):
Awarie- S40 jest bardziej awaryjne[ pierwsze egzemplarze]


ale i tak w raportach tuv czy dekra Volvo jest wyzej punktowane.

_________________
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli....


Nie, 25.02.2007, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Emcek napisał(a):
Zbigniew Kowalski napisał:
silnik tylko Mitsubishi sotoswało silnik GDI


jestes pewien? silnik o tej samej pojemnosci i tych samych mocach -122 i 125 KM wystepował równiez w Volvo


Nie występował.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 25.02.2007, 20:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 369
Miejscowość: z Grottgera
Post 
http://bluebox.zary.com.pl/moto_info/te ... _volvo.htm

http://www.motofakty.pl/testy_i_porowna ... 7&typ=3570


tu pisze, że jednak występował. Pozatym dziwnym byłoby ze dwa auta które produkowano w jendek fabryce maja pojemnosc 1.8, ktora występuje w dwoch wersjach 122 i 125 KM i była w obu autach to dwie zupełnie inne jednostki :? nie uwazasz ??

_________________
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli....


Nie, 25.02.2007, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
W życiu nie widziałem, nie czytałem i nie spotkałem GDI w S40. A znam kilka osób z klubvolvo.org.pl. Sam miałem przecież kiedyś Volvo. :? A silnik faktycznie był montowany ale nie był sprzedawany w Polsce. Kolejny punkt dla Ciebie, panie dociekliwy :wink:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 25.02.2007, 23:28
Profil

Postów: 49
Post 
szakal napisał(a):
To nie jest moja Carisma. Zdjęcia wziąłem z serwisu roadlook.pl.

Wiem ze to nie twoja Carisma...juz dawno widzialem ten artykul :wink:
szakal napisał(a):
Każdy swój samochód chwali choćby to było delikatnie mówiąc najmniej ciekawe auto

to co twoim zdaniem mam napisac ze cos mi trzeszczy jak nie trzeszczy, albo psuje(tfu, tfu) jak nie psuje???
szakal napisał(a):
ciężko uznać twoją opinie za obiektywną.

moim zdaniem opinie ludzi/uzytkownikow sa w wiekszosci duzo wazniejsze niz jakies tam raporty...
Emcek napisał(a):
ale i tak w raportach tuv czy dekra Volvo jest wyzej punktowane.

...raport TUV ponoc jest delikatnie falszowany (jest to typowo niemiecki raport), a raczej auta produkcji niemieckiej sa wyzej notowane od reszty:wink:
zadko w TUV-ie "wygrywa" inne auto niz "niemiec" :wink:
popatrz sobie na bardziej ogolnoswiatowe raporty...:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/ranking-niezawodnosci-pojazdow,862865,1718
lub
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Japonskie-najbardziej-niezawodne-1459791.html
Pozdroo


Śro, 28.02.2007, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1464
Miejscowość: Północ
Post 
Robson8668 napisał(a):
to co twoim zdaniem mam napisac ze cos mi trzeszczy jak nie trzeszczy, albo psuje(tfu, tfu) jak nie psuje???


Nie, jak narazie bardzo, bardzo mało ludzi chwali to Carisme. Głównie spotykam się z negatywnymi odczuciami na temat tego samochodu.

Cytuj:
moim zdaniem opinie ludzi/uzytkownikow sa w wiekszosci duzo wazniejsze niz jakies tam raporty...


To chyba oczywiste, opinie użytkowników delikatnie mówiąc nie są przechylne dlatego napisałem, że ciężko uznać twoją opinie za obiektywną i mogłem jednak dopisać, że większość właścicieli ma opinie wręcz przeciwną do twojej. Także ciężko mi tobie uwierzyć i raczej nigdy się nie zdecyduje na ten samochód. Jeśli już miałbym wybierać pomiędzy Volvo a Mitsubishi i tak wybrałbym S40 ponieważ jest ładniejszy, a technicznie praktycznie niczym się nie różni od Carismy. Jeśli zaś chodzi o V40 czyli wersje kombi to znam jednego znajomego, który szybko pozbył się tego auta bo nie mógł jego znieść tak często się psuł. Więcej stał w serwisie niż jeżdził. Często musieli mu dać auto zastępcze, jeszcze gorszą padakę od tego V40. Także większość egzemplarzy jest trefnych, ty akurat chwalisz to Mitsubishi bo trafiłeś na dobry egzemplarz.

_________________
www.exoticcars.pl

www.autogaleria.pl


Śro, 28.02.2007, 20:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 369
Miejscowość: z Grottgera
Post 
Robson8668 napisał(a):
...raport TUV ponoc jest delikatnie falszowany (jest to typowo niemiecki raport), a raczej auta produkcji niemieckiej sa wyzej notowane od reszty:wink:


skoro TUV jest fałszowany "ponoc" to jak wytłumaczysz to ze w raporcie TUV Carisma w kategori wiekowej 6-7 lat wypada lepiej niz w raporcie DEKRY?

Robson8668 napisał(a):
zadko w TUV-ie "wygrywa" inne auto niz "niemiec"


z tym tez sie niezgodze: w najnowszym raporcie TUV 2007 samochody 4-5 lat w pierwszej 10-tce sa m.in Toyota RAV4, Mazda Demio, Mazda MX-5, Toyota Yaris. A ostatnie pozycje w raporcie to m.in VW Sharan czy dwie Bawarki - seri 3 i 7.

Robson8668 napisał(a):
moim zdaniem opinie ludzi/uzytkownikow sa w wiekszosci duzo wazniejsze niz jakies tam raporty...


no nie wiem czy porywałbys sie na auto ktore zajmuje ostatnie miejsce w raporcie, mało tego wykazuje 33,9 % usterkowosci!!! to wynik najgorszy w historii - o 10% gorszy niz przedostatni w raporcie Chrysler Voyager czy Renault Laguna, a mowa oczywiscie o Kii Carnival.

_________________
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli....


Śro, 28.02.2007, 20:25
Profil

Postów: 49
Post 
szakal napisał(a):
Nie, jak narazie bardzo, bardzo mało ludzi chwali to Carisme. Głównie spotykam się z negatywnymi odczuciami na temat tego samochodu.

Zapraszam na nasze forum mitsumaniaki.pl Jest to oficjalny klub wlascicieli Mitsubishi. Tam jest bardzo duzo osob ktore maja Carismy i ktore osobiscie znam ( a jest ich sporo) i w zdecydowanej wiekszosci wszyscy sa zadowoleni ze swoich Carism! Raczej watpie zeby Ci ludzie ( do tego znajomi ) klamali ...wszyscy....
szakal napisał(a):
S40 poniewaĹĽ jest Ĺ‚adniejszy

nie zgodze sie...jest ladny ale czy ladniejszy????
Mi sie Carisma np. bardzo podoba!! ...Ale opinie sa jak dziury w d@#e kazdy ma swoja....
szakal napisał(a):
ty akurat chwalisz to Mitsubishi bo trafiłeś na dobry egzemplarz.

odpukac (tfu,tfu) tak!! :wink:
Wszystko jest ok, rozumiem ciebie ze nie jestes nastawiony pozytywnie do Carismy-masz prawo. Ale mowienie o jakims samochodzie ktorego sie nie ma ze jest zly, okropny, usterkowy jest troszke nie na miejscu. To jest to samo gdybym ja sie wypowiadal o np. Audi ze jest brzydkie, usterkowe a w rzeczywistosci nigdy nawet nie siedzialbym w takim samocodzie a informacje czerpalbym np. z czasopism... Ja np. jestem "zwolennikiem" japonskiej "kuchni" . I kazdy nastepny samochod bedzie made in Japan.

Pozdrawiam


Śro, 28.02.2007, 20:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Robson8668 napisał(a):
I kazdy nastepny samochod bedzie made in Japan.

czego o carismie powiedzieć nie można :wink:

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 28.02.2007, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 369
Miejscowość: z Grottgera
Post 
Robson8668 napisał(a):
Ja np. jestem "zwolennikiem" japonskiej "kuchni" .


czyli raczej nie Carismy :> bo ta produkowana była w holenderskich zakładach Nedcar ( wspolnie z Volvo s/v40 ).

_________________
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli....


Śro, 28.02.2007, 20:49
Profil

Postów: 49
Post 
Cytuj:
czego o carismie powiedzieć nie można

Emcek napisał(a):
czyli raczej nie Carismy

...a o Avensisie, poprzednim Accordzie, Civicu, Corolli, aygo, sx4 i innym mozna powiedziec??????
Cytuj:
bo ta produkowana była w holenderskich zakładach Nedcar ( wspolnie z Volvo s/v40 ).

A te wyzej wymienione produkowane byly/sa we Francji, Anglii, Turcji, Wegrzech. Dla was sa bardziej japonskie????
Silnik GDI jest japonska jednostka, projekt (design-projektowal japonczyk) jest japonski, skrzynia biegow jest japonska, tylko plyta podlogowa jest wspolna z Volwo (choc slyszalem ze wiekszy udzial w projekcie mialo Mitsubishi :wink: ...poza tym znaczek (emblemat) mowi ze jest to japonska marka i co za tym idzie "podpisuje" sie pod modelem Carisma :!:


Śro, 28.02.2007, 21:51
Profil

Postów: 49
Post 
Robson8668 napisał(a):
Cytuj:
czego o carismie powiedzieć nie można

Emcek napisał(a):
czyli raczej nie Carismy

...a o Avensisie, poprzednim Accordzie, Civicu, Corolli, aygo, sx4 i innym mozna powiedziec??????
Cytuj:
bo ta produkowana była w holenderskich zakładach Nedcar ( wspolnie z Volvo s/v40 ).

A te wyzej wymienione produkowane byly/sa we Francji, Anglii, Turcji, Wegrzech. Dla was sa bardziej japonskie????
Silnik GDI jest japonska jednostka, projekt (design-projektowal japonczyk) jest japonski, skrzynia biegow jest japonska, tylko plyta podlogowa jest wspolna z Volwo (choc slyszalem ze wiekszy udzial w projekcie mialo Mitsubishi :wink: ...poza tym znaczek (emblemat) mowi ze jest to japonska marka i co za tym idzie "podpisuje" sie pod modelem Carisma :!:


Rownie dobrze mozna powiedziec ze BMW x5 ktore zaprojektowali (w usa) głownie na rynek amerykanski nie jest niemieckie tylko...amerykanskie :wink:


Śro, 28.02.2007, 21:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Robson8668 napisał(a):
...a o Avensisie, poprzednim Accordzie, Civicu, Corolli, aygo, sx4 i innym mozna powiedziec??????

nie, nie można o nich powiedzieć, że są one "made in japan" - zapraszam do słownika
Robson8668 napisał(a):
Silnik GDI jest japonska jednostka, projekt (design-projektowal japonczyk) jest japonski, skrzynia biegow jest japonska, tylko plyta podlogowa jest wspolna z Volwo (choc slyszalem ze wiekszy udzial w projekcie mialo Mitsubishi

ale części wspólnych z Volvo ma zatrzęsienie. praktycznie całe zawieszenie pasuje od Volvo

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 28.02.2007, 22:03
Profil

Postów: 49
Post 
Seth napisał(a):
zapraszam do słownika

dziekuje nie skorzystam :wink:
Seth napisał(a):
nie, nie można o nich powiedzieć, że są one "made in japan"

niestety takie czasy...ze auta japonskie w wiekszosci przypadkow produkuja w Europie (dla Europejczykow). Powiem inaczej bo sa tutaj ludzie strasznie czepliwi. Kazde nastepne auto bedzie mialo japoński rodowód, albo jeszcze inaczej (dla jeszcze bardziej czepliwych)-bedzie nosilo znaczek/emblemat japońskiej marki :wink:
Pozdroo


Śro, 28.02.2007, 23:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
pytanie jeszcze kto produkuje podzespoły. np. do angielskiego Avensisa pmpy produkuje Denso, w Japonii (faktem jest, że np. mojemu szefowi pompa paliwa Denso, w Avensisie padła po 30 000km, ale to już inna bajka)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 28.02.2007, 23:52
Profil

Postów: 49
Post 
Seth napisał(a):
w Avensisie padła po 30 000km

...ja znam przypadki np. nowego (wowczas) VW gena passka b6, ktory kupil sasiad i w wiekszosci czasu stal w warsztacie...a to zawieszenie strzelalo, a to scieralo tylne opony, cos nie teges z wtryskiwaczami, silnik przerywal, jadl olej....nowy samochod :/ ...albo mercedesa za ponad 200 000zl co po kilkunastu miesiacach zaczyna rdzewiec, kilka razy staje bez powodu "na trasie".... to tak w roli ze nawet takie potentaty jak Mercedes czy chocby tak popularny i cieszacy sie swietna renoma VW (choc oczywiscie nie ma co porownywac tych marek) potrafia sie psuc...
Pozdroo


Czw, 01.03.2007, 0:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Robson8668 napisał(a):
Zapraszam na nasze forum mitsumaniaki.pl


Witam kolegÄ™ z klubu :D

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 01.03.2007, 23:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018