Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Opel Vectra B (1995-2002) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Opel Vectra B (1995-2002)
Liftback
Image
Image
Lifting w 99
Image
Image

Kombi
Image
Lifting
Image

Sedan
Image
Image
Lifting
Image
Image

Silniki:

1.6 - 75-101 KM
1.8 - 116-125 KM
2.0 - 136KM
2.2 - 147KM
2.5 - 170KM
2.6 - 180KM

Diesle

1.7 - 82KM
2.0 - 82-101KM
2.2 - 125KM

(C)Autoindex.org


Ostatnio edytowany przez HARNAŚ, Nie, 24.06.2007, 17:49, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 26.04.2007, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Te charakterystyczne ładnie wychodzące z maski lustereczka :wink: Bardzo fajny samochód, miałem okazję "być wożonym" i musze przyznać, ze mile wspominam :wink: Zawsze podobała mi się jego linia, i co najważniejsze, ciężko poprawnie stuningować ten samochód :)

_________________
S T A N C E | W O R K S


Czw, 26.04.2007, 18:22
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image
Image Image Image

(c) auto.cz

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Czw, 26.04.2007, 18:27
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
MaddDogg napisał(a):
ciężko poprawnie stuningować ten samochód

Z pakietem od Irmschera była konkterna. Co do auta - zawsze mi się podobało i nadal podoba.

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Czw, 26.04.2007, 19:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
MaddDogg napisał(a):
Te charakterystyczne ładnie wychodzące z maski lustereczka :wink: Bardzo fajny samochód, miałem okazję "być wożonym" i musze przyznać, ze mile wspominam :wink: Zawsze podobała mi się jego linia, i co najważniejsze, ciężko poprawnie stuningować ten samochód :)


...bardzo ładny samochód (w palecie był cudowny bordowy metallic), najlepsze lusterka w historii motoryzacji :wink: Niestety wrażenia z jazdy są zupełnie inne. Byłem wożony i jeździłem sedanem 1.6 i wrażenia z jazdy beznadziejne. W środku bardzo wygodny samochód, niestety tylko na parkingu. Siedzisz na fotelu pasażera i sobie myślisz: "lekko twarde zawieszenie, pewnie prowadzi się świetnie w ciasnych zakrętach. Ok, może mnie trochę wytrzęsie, ale kierowca ma radochę" Potem przesiadasz się za kierownicę i myślisz: "co za g**. Lekko sztywny, zupełnie "bez czucia w kierownicy", handling jak w nfs." Nie sprawia mi to żadnej przyjemności, bo samochód wygląda świetnie, ale porównanie przez "pewnego dziennikarza motoryzacyjnego" do kartonowego pudełka pasuje tutaj idealnie. Szkoda, mogło być tak pięknie...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Czw, 26.04.2007, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 41
Miejscowość: Południe POLSKI
Post 
Bardzo ładna i zgrabna stylistyka.Ja się nie zgodzę z przedmówcą że to pudło bo pudłem jest matiz lub tico. Naprawde fajny wóż mnie mile zaskoczył.

_________________
KOCUR


Czw, 26.04.2007, 20:04
Profil

Postów: 527
Miejscowość: ???Z miasta świateł drogowych>)
Post 
Jeden z ładniejszych autek z GM. Co do prowadzenia,winny mógłbyć stan techniczny albo cóś innego 8) Niedoceniona i chyba nie tak idealne .Byłem wożony 1.8 16v i to całkiem niezły wozik

_________________
No RWD ,No Fun >)


Czw, 26.04.2007, 20:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
Kocurr napisał(a):
Bardzo ładna i zgrabna stylistyka.Ja się nie zgodzę z przedmówcą że to pudło bo pudłem jest matiz lub tico. Naprawde fajny wóż mnie mile zaskoczył.


...czytaj dokładnie, chodzi o zachowanie nie wygląd. Naprawdę zawiodłem się na tym samochodzie, jeden z najgorszych jakimi jeździłem...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Czw, 26.04.2007, 21:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Jedno z najładniejszych aut tej klasy. Cholernie mi się zawsze podobało i podoba do dziś. Do tego ten centralny prędkościomierz który mi się bardzo podoba.

Fajna bryka :!:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 26.04.2007, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Nie dawno kupił sobie taką maszynę mój Wujek. Rocznika nie pamiętam. Silnik 1.6 16V 100KM w sedanie, przebieg 120 tys. Muszę powiedzieć że to niegłupi wóz. W tych Vectrach ciekawe są lusterka. Bardzo mi przypadły do gustu :D

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Czw, 26.04.2007, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
lusterka, to na pewno najbardziej charakterystyczny element tego autka, wręcz powiedziałbym symbol! ale pamiętam, ze przynajmniej na pocztątku sporo osób narzekało na słabą widoczność, po prostu były zbyt małe.

a pamiętacie Vectre i500 :?:

Image
Image
Image
Image

Silnik: 2,5 l V6 o oznaczeniu X25XEI
Moment obrotowy: 245 Nm
Moc: 143 KW / 195 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h: 7,9 s
Prędkość max: 238 km/h


Opel Vectra B i500 ( 1998 – 2001)

MiaĹ‚a być to odpowiedĹş min. na stworzenie przez Forda modelu Modeno ST200. Tym samym Opel ze swoim autem klasy Ĺ›redniej chciaĹ‚ doĹ‚Ä…czyć do grona aut rodzinnych, ale o ambicjach sportowych, ktĂłre miaĹ‚y wyraĹĽać siÄ™ zarĂłwno w osiÄ…gach, prowadzeniu jak i wyglÄ…dzie. O współprace poprosiĹ‚ firmÄ™ Irmscher Gmbh., ktĂłra jest „nadwornym” tunerem samochodĂłw marki Opel. I tak w grudniu 1997 roku a w sprzedaĹĽy od stycznia 1998 roku powstaĹ‚ efekt pracy inĹĽynierĂłw firmy Opel i Irmscher. ZostaĹ‚ wtedy zaprezentowany pakiet stylistyczny i mechaniczny do Vectry B na bazie modelu CD Sport 2.5 V6 zawierajÄ…cy bardziej agresywny zderzak przedni z charakterystycznym grillem, wypukĹ‚e progi nawiÄ…zujÄ…ce stylistycznie do zaokrÄ…glonych ksztaĹ‚tĂłw Vectry B, tylny spojler bagaĹĽnika, oraz 17” felgi aluminiowe firmy BBS z oponami o rozmiarze 215/45x17. Do tego wzmocniono silnik ze 170 KM do 195 KM i 240 Nm z pierwotnych 230 Nm, poprzez zastosowanie zmienionej elektroniki sterujÄ…cej pracÄ… silnika na bazie ukĹ‚adu Bosch Motronic 2.8.3, ukĹ‚adu wydechowego opracowanego przez firmÄ™ Remus dla Irmschera oraz wymieniono waĹ‚ki na bardziej „agresywne” z silnika 3.0. Zmodyfikowano zawieszenie dostosowywujÄ…c je do warunkĂłw sportowych poprzez zastosowanie krĂłtszych sprężyn - 20 mm oraz amortyzatorĂłw o „twardej” charakterystyce pracy. OczywiĹ›cie inĹĽynierowie z firmy Irmscher zadbali o to by auto nie traciĹ‚o na komforcie, jednak model i500 jest wyraĹşnie „twardszy” od innych modeli Vectry B. Do tego kompletu zmieniono ukĹ‚ad hamulcowy na bardziej wydajny poprzez zmianÄ™ zwykĹ‚ych tarcz hamulcowych firmy ATE na tarcze nacinane ATE Power Disc w rozmiarze 308/25 mm i pomalowano zaciski na czerwono.
Założenia szefów marki Opel zakładały ograniczenie sprzedaży modelu do 500 sztuk, w rzeczywistości ze wzglądu na dużą popularność modelu wyprodukowano ponad 1.300 sztuk. Zarówno były to egzemplarze w nadwoziu kombi jak i sedan. Z tym, że egzemplarze kombi cieszyły się znacznie mniejszą popularnością.


źródło: http://www.vectraklub.pl

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pią, 27.04.2007, 6:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Rakieta :D Te lusterka wydają się duże, ale w środku malutkie :?

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Pią, 27.04.2007, 13:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
Rafi_15 napisał(a):
Rakieta :D Te lusterka wydają się duże, ale w środku malutkie :?


...mimo wszystko nie miałem nigdy problemów z widzeniem do tyłu w nich. Faktycznie nie są olbrzymie, jednak dają dobry widok na sytuację za i wokół samochodu

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Pią, 27.04.2007, 13:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post 
Vectra B-Perełka w mojej najbliższej rodzinie :D .Wyglada super,silnik 2.0 jest w sam raz.prowadzi się chyba najlepiej w swojej klasie tylko serwis jest bardzo drogi.
Zapomnieliście o siekierze I30
Opel Vectra B I30 :twisted:
W roku 1998 nadworny tuner Opla firma Irmscher obchodziĹ‚a 30-lecie istnienia. Szefowie firmy postanowili w jakiĹ› sposĂłb uczcić takÄ… rocznicÄ™. ChcÄ…c pokazać moĹĽliwoĹ›ci firmy postanowiono stworzyć auto, ktĂłre bÄ™dzie godne rocznicy. PojawiĹ‚ siÄ™ jednak problem, poniewaĹĽ produkowana byĹ‚a juĹĽ topowa wersja Vectry – i500, ktĂłra cieszyĹ‚a siÄ™ wielkÄ… popularnoĹ›ciÄ…. Postanowiono jednak, ĹĽe za bazÄ™ bÄ™dzie sĹ‚uĹĽyĹ‚ model Vectry, ale w nadwoziu kombi. ZaĹ‚oĹĽenie byĹ‚o tylko jedno ma być to autko jeszcze bardziej spektakularne od modelu i500 i jeszcze bardziej niedostÄ™pne ze wzglÄ™du na rocznicowy charakter samochodu. W ten wĹ‚aĹ›nie sposĂłb powstaĹ‚ Opel Vectra B i30. Do modelu tego oprĂłcz doĹ›wiadczeĹ„ zebranych przy tworzeniu modeli i500 doĹ‚oĹĽono potężny silnik 3.0 V6 pochodzÄ…cy z Opla Omegi, ktĂłry zostaĹ‚ dostosowany do moĹĽliwoĹ›ci technicznych Opla Vectry B. Auto zostaĹ‚o wyprodukowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy, 30 sztuk. Od samego momentu produkcji przez zakĹ‚ady Irmscher auto miaĹ‚o wartość kolekcjonerskÄ…. Silnik gwarantowaĹ‚ bardzo dobre osiÄ…gi jak na auto kombi. Vectra wyposaĹĽona zostaĹ‚a w sportowe zawieszenie, koĹ‚a 17” z ogumieniem 235/45 R17 oraz we wszystkie moĹĽliwe nowinki techniczne.
Image
Image
Image
OsiÄ…gi: Silnik: 3,0 l V6
Moment obrotowy: 300 Nm
Moc: 162 KW / 220 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h: 6,9 s
Prędkość max: 242 km/h
(c)vectraklub.pl

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pią, 27.04.2007, 14:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 40
Miejscowość: Suwałki
Post 
Jeden z najurodziwszych Opli...niestety nie miałem okazji przejechać sie nim,ale jeśli chodzi o wygląd to jest naprawde dobrze :)

_________________
<--- RENAULT MEGANE 2009 patrz i ciesz swe oko ile chcesz :)


Wto, 12.06.2007, 12:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
opel vectra B to bardzo Ĺ‚adny samochĂłd ktĂłry podoba mi sie od bardzo dawna 8)
kiedyĹ› moĹĽe takiego sobie sprawie... ale jak narazie to tylko marzenia :wink:
<----- jak narazie trzeba jeździć tym :wink:
pozdro.

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Pią, 15.06.2007, 12:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post 
padaka nie z tej ziemi , mialem doczynienia z 3 egzemplarzami przed face liftingiem
1. 2,0 sedan przebiegu 180 tys '98 , nie miala lekko i zawieszenie wali ze strach jechac , silnik dymi na niebiesko jak warburg , rdza tylne nadkola wziela i ogolnie mizerny stan byl
2. 1,6 sedan cos okolo 180 tys przebiegu rocznik '96 wszystko pieknie ladnie ale z przodu sie zawieszenie sypnelo ostatnio ... zwrotnica sie rozleciala i prawie kolo wyrwalo .. do tego z tylu siadly sprezyny,amorki i tuleje w wachaczach
3.1,6 kombi '96, moj wojek mial 3 lata od nowosci i sobie chwalil za bezawaryjnosc , komfort i ilosc miejsca :wink:

nie lubie tego auta :P

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Pią, 15.06.2007, 16:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
kielek napisał(a):
rdza tylne nadkola wziela

Typowe dla Opla...

Miałem okazje podróżowac tym samochodem i nie ma co nażekać :wink:

_________________
S T A N C E | W O R K S


Pią, 15.06.2007, 22:27
Profil

Postów: 527
Miejscowość: ???Z miasta świateł drogowych>)
Post 
Przytym przebiegu to możliwy,że jest wiekszy o 100tys. km....nie były to służbowe vectry???? :?

_________________
No RWD ,No Fun >)


Sob, 16.06.2007, 23:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post 
rodzinne autka , te 2,0 kupione przez znajomego jako dwu letni , serwisowany w ASO, drugi z niemiec przywieziony

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Nie, 17.06.2007, 7:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018