Obecny czas: Czw, 02.05.2024, 15:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
NIEWYPAŁY godne zainteresowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
kielek napisał(a):
Kiedyś wystarczył maluch żeby się wybrać na wakacje nad morze w 4-ry osoby.

Kiedyś było kiedyś, a dziś jest dziś. Nie po to się cywilizujemy by podróżować jak mieszkańcy 3 świata.
kielek napisał(a):
Wspólczesne auta klasy B+ mają przecież tyle miejsca w środku co duży fiat czy polonez.

Jeszcze takiego nie widziałem, to jakiś nowy model? Ja uważam, że współczesne samochody segmentu D są ciaśniejsze wewnątrz od Dużego Fiata.
kielek napisał(a):
Ja rozumiem że jesteśmy w unii i już się hrabiostwo obudziło że dupę wozić każdy musi w warunkach o jakich kiedyś nawet nie śmieliśmy marzyć.

To się nazywa postęp.
kielek napisał(a):
Sedan ma bagażnik bez rozkładania siedzień, do punto też nie załadujesz lodówki jak wieziesz jakichś ludzi, a jak już wspomniałem nie każdy musi wozić autem lodówki, a jak by chciał to se sprawi logana MCV.

Tylko rozmowa cały czas dotyczyła sedanów segmentu B, a nie kombi ;)
kielek napisał(a):
Dwa lata temu pojechaliśmy na wakacje do Bułgarii w trzy osoby Citroenem Saxo 1,1, 2100 km w jedną stronę. Jedyne na co narzekaliśmy to za mały bagażnik na taki wojaż i za słaby silnik na Rumuńskie góry.

I właśnie dlatego do podróży lepsze są większe samochody z mocnymi silnikami ;)
kielek napisał(a):
Nie wiem może jestem mało wymagający, ale tańczyć w aucie nie potrzebuje w trakcie podróży.

Ja też nie. Jednak nie lubię trzymać głowy między kolanami ;)
kielek napisał(a):
Po co komuś utrzymywać dużo droższe w eksploatacji auto żeby raz czy 2 razy w roku gdzieś pojechać, skoro do pracy zawiezie i mniejsze auto i nawet nie trzeba rezygnować z osiągów, mniejsze auto potrzebuje mniejszego silnika żeby przyspieszać.

Duże samochody używane wcale nie są droższe w eksploatacji od nowych małych. Ja za OC za cały rok zapłaciłem 650zł. W nowym samochodzie kupujesz OC z AC za 2% wartości auta. Przez rok eksploatacji wydałem 1200 zł na naprawy, czyli tyle ile zapłacisz za przegląd nowego samochodu. Spala mi średnio 6,5l mazutu, czyli podobnie jak nowe, a przynajmniej filtra FAP nie ma. Różnica w kosztach żadna, a komfort jazdy o wiele większy.
kielek napisał(a):
Właśnie dzięki takiemu podejściu Polacy zamiast kupować mniejsze, nowsze auta ściągają zachodnie szroty, bo przecież loganem nie da się pojechać na wakacje :lol: .

To się nazywa wolność wyboru i bardzo dobrze, że Polacy z niej korzystają.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 12.05.2011, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
nadal nie określiłeś czemu to taki głupi pomysł jechać autem klasy B na wakacje

Z jakim dużym fiatem miałeś do czynienia ??

Image
takim ??

members.multimania.co.uk

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Pią, 13.05.2011, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Głupi bo jest ciasno, głośno, czyli mało komfortowo. Większość małych samochodów ma cherlawe silniczki, które nie dają rady w trasie (no chyba, że się pojedzie czymś w rodzaju GTI). Siedzenia w małych samochodach też nie zostały zaprojektowane do spędzania w nich kilku godzin.
Mówiłem o zwykłym Dużym Fiacie, a nie o jamniku.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 13.05.2011, 10:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Dyskusja jest myślę ciut bezsensowna. Auto to nie kamper, a na wakacje da się pojechać... wszystkim. To, że będzie mniej wygodnie, to brak komfortu na te kilka godzin. Jak ktoś chce jechać na wakacje 1k kilometrów Loganem w 4 osoby - szacun. Kiedyś się i maluchem dało - no ale w końcu ksywa Lord zobowiązuje :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 13.05.2011, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
:mryellow: w sumie, jeden pojedzie SC do Hiszpanii inny potrzebuje bmw 7 żeby dotrzeć na mazury

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Pią, 13.05.2011, 11:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Logan wcale nie jest mniej przestronny niż wiele przedstawicieli kompaktów, Venga też niby segment B a w środku ma masę miejsca.
Z przodu też zazwyczaj jest dużo miejsca praktycznie w samochodzie każdej klasy, co do wyciszenia to małe samochody wcale nie są głośniejsze przy prędkościach 50-100km/h czyli miasto trasa od samochodów klasy średniej np. C3 1.4PB przy 100km/h ma identyczny poziom głośności co Superb i mniejszy o prawie 2DB niż np. BMW 320d.
Zdarzają się też auta z naprawdę fajnym, sprężystym zawieszeniem jak np. Clio i można bez problemu łykać kilometry.
W zeszłym roku kompaktem jechałem do Chorwacji i to przez długą część drogi jako pasażer i jakoś żyje, w tym do Hiszpanii też najprawdopodobniej samochodem tyle, że postój we Francji i też myślę, że jakoś przeżyję.
Najbardziej dały mi się we znaki twarde siedzenia ale to akurat nie wina klasy auta..
No ale ja nie jestem lordem więc jestem raczej mniej wybredny.
Jest też kwestia komfortu psychicznego, jadąc nowym maluchem zamiast kilkuletnim autem z kilkuset tysiącami przebiegu to 1,5-2 tysiące km na raz byłbym mimo wszystko spokojniejszy w tym maluchu.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 13.05.2011, 16:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
A jaki poziom głośności ma to C3 przy prędkościach rzędu 140-160 km/h? ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 13.05.2011, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Ale po co to potrzebne ? w Polsce i tak prawnie nigdzie tak jechać nie możesz.

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Lepiej jechać ciasnym, ale własnym, niż tłuc się PKP. Tyle.


Pią, 13.05.2011, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Być może i mam spaczone poczucie rzeczywistości, gdyż podróżuję głównie między Wawą a Śląskiem, gdzie połączenie jest w miarę cywilizowane i jazda z takimi prędkościami jest jak najbardziej możliwa. Kiedyś na tej trasie jeździłem PKP i też nie narzekałem. Między Warszawą, a Śląskiem jest jedyna w Pl cywilizowana linia kolejowa (CMK), na której pociąg może przez większość czasu utrzymywać prędkość 160 km/h.
Jeżeli jednak mówicie o wyjazdach zagranicznych, to przecież tam już ten problem nie występuję. Autostrad i ekspresówek jest tam pod dostatkiem.
Oczywiście każdy może sobie jeździć czym chce. Jednak nikt mnie nie przekona do tego, że wypad na Chorwację lepiej zrobić Loganem niż Passatem ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 13.05.2011, 18:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Nie lepiej, ale loganem też można i wcale to nie jest taki głupi pomysł.

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Pią, 13.05.2011, 19:16
Profil

Postów: 166
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Zagadka: który samochód jest lepszy: Fiat Panda czy BMW serii 7. Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku pytania: co lepsze TIR czy bolid Formuły 1. Zależy do czego. Gdybym miał jeździć co drugi dzień z Zakopanego do Gdańska i z powrotem oczywiście wybrałbym BMW. Ale gdyby mi kazano jeździć przez miesiąc po Krakowie i jeszcze płacić samemu za paliwo to chyba wybrałbym Pandę. Podobnie jest z tą dyskusją – samochód trzeba dobrać do swoich potrzeb. A że w naszym kraju z różnych powodów nie da się tego zrobić, efekty są takie że tą Pandę trzeba traktować czasem jako auto rodzinne i jechać tysiąc km na wakacje w 4 osoby. I nic dziwnego takie mamy realia. A że duża część Polaków kupuje auta nieadekwatne do swoich potrzeb to już inna sprawa. Jakie są tego powody: różne, często ambicjonalne, chęć pokazania swego statusu ale i też chęć odreagowania lat minionych, gdy samochód był synonimem luksusu i to niedostępnego dla przeciętnego Polaka. Teraz ludzie kupują samochody często na wyrost, nawet gdy tak duże auto nie jest im konieczne. Mam nawet w rodzinie takie przypadki: kuzyn kupił samochód klasy D którym jeździ tylko do Kościoła i z rzadka tylko latem gdy nie pada w odwiedziny do nas bo to… blisko. Gdy zadałem mu pytanie po co to kupiłeś odparł – bo kiedyś nie mogłem!


Sob, 16.07.2011, 17:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 178
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Image
Na rynku amerykańskim nie sprzedawała się zbyt dobrze.

_________________
Bayerische
Motoren
Werke


Wto, 26.07.2011, 13:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Ale to jest zdaje się nadal produkowana Mazda 6... o ile się nie mylę to raczej w Europie radzi sobie całkiem nieźle.


Wto, 26.07.2011, 15:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 178
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
No,ale chodziło mi o wersję amerykańską, która trochę inaczej wygląda i jest większa od europejskiej.

_________________
Bayerische
Motoren
Werke


Wto, 26.07.2011, 15:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Ale jest nadal produkowana, nie?
Więc raczej to nie temat dla niej.


Wto, 26.07.2011, 16:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
To już prędzej pasowałby amerykański Galant

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 26.07.2011, 20:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: PLE/PL
Samochód: wóz ludowy
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Image

opel astra III sedan - kompakty opla z tym nadwoziem nigdy nie biły rekordów popularności, ale o ile kadetta oraz astrę I i II widuje się w wersji sedan, o tyle III widziałem chyba tylko jeden egzemplarz w wersji sedan. Szkoda, mnie się podoba.

_________________
"Лучше плохо ездить, чем хорошо ходить"....


Pią, 05.08.2011, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6
Samochód: Ford Mondeo mk II
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Image
CitrĂłen C8

Wraz ze swoimi braćmi (Fiatem Ulyesse, Peugotem 807, Lancią Phedrą), nie zawojowali rynku mimo, że byli produkowani dość długo.

Image
Citroen C2

Również słabo się sprzedawał, i po cichu zniknął z Europy po paru latach produkcji.

Image
VW Polo Classic

Mimo, ze siostrzana Cordoba dobrze się sprzedawała to Classic miał słabe wyniki sprzedaży.


Czw, 18.08.2011, 11:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
C2 jest w Polsce dosyć sporo, Polo Classic też tyle że większość jest sprowadzonych. C8 nie jest niewypałem to po prostu luksusowy van, na które nie ma w Polsce dużego popytu


Pią, 19.08.2011, 19:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7505
Miejscowość: Warszawa
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
chyba już były

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pią, 19.08.2011, 21:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018