Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 21:00




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
NIEWYPAŁY godne zainteresowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Ok, sorry teraz rozumiem.

Cytuj:

Audi A2

Renault Vel Satis

Volkwagen Phaeton


A2- bardzo przyjemny, mały, pojemny samochodzik z aluminiowym nadwoziem. W wersji TDI do tego niewiele spala paliwa dzięki też niewielkiej masie. Także o rdzy można zapomnieć dzięki nietypowej konstrukcji, co dotyka już wiele wiekowych Audi.

Vel Satis. Oryginalna, bogato wyposaĹĽona, komfortowa limuzyna z nietypowym designem.

Phaeton. Nie jest gorsza od niemieckiej Trójcy, ale nie było wobec niej zainteresowania z powodu znaczka. Nikt nie zamierzał wydawać co najmniej ćwierćmiliona na VW. Ale naprawdę świetna limuzyna. Miałem okazje nią podróżować.


Sob, 17.09.2011, 19:09
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Mój wybór muszę przemyśleć, ale o dziwo twoje typy mi pasują :mryellow: bo lubię i A2 i Vel Satisa, a ostatnio choruję na Phaetona 8)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Sob, 17.09.2011, 20:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Thesis, Avantime,Vel Satis

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Nie, 18.09.2011, 1:36
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Ja głosuję na:
- Citroena C6
- Renault Vel Satis
- Forda Scorpio


Nie, 18.09.2011, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
- Citroen C6 (robi wraĹĽenie)
- Renault Modus (moja inwencja raczej)
- Volkswagen Phaeton (szał nawet z 3.0TDI)


Śro, 21.09.2011, 15:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Mazda Xedos - nie ma jej na liscie a byla w temacie na bank bo sam wpisywalem
Citroen C6
Renault Avantime


Czw, 29.09.2011, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7465
Miejscowość: Warszawa
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
1952-1956 Skoda 973 Babeta
Image
30 szt.
R4
1490 ccm
52 KM
4Ă—4
90 km/h

1944-1946 Volvo TPV m/43
Image
pierwszy europejski offroad, niezauważony bo skonstruowany w czasie wojny, po wojnie przyćmiony przez Jeepa i Land Rovera.
210 szt.

1975-1978 Panther Rio
Image
niedoszły konkurent RR, zbudowany na Triumphu Dolomicie.
38 szt.


(C) Skodovka.pl
Wikipedia
Productioncars.com

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 28.11.2011, 13:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
RR ltd Co. napisał(a):
Zliczyłem wszystkie wasze typy - niektóre były 2 razy

(...)

Gdyby było tego mniej, można by zrobić ankietę, a tak - proponuję, żeby każdy podał po 3 ulubione typy i podliczę głosy, OK?


Szkoda, że nic z tego nie wyszło.


Pon, 28.11.2011, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
kulikowski napisał(a):


1975-1978 Panther Rio
Image
niedoszły konkurent RR, zbudowany na Triumphu Dolomicie.
38 szt.



To co wymyślało BMC chyba w całości można podsumować jako niewypał :mryellow:
EDIT: doczytałem że Panther nie był w BMC, ale pomysł godny tej spółki.

Mam pomysł co do małego offtopu, tzn. od początku lat 80. (żeby nie było sentymentu) w jakich modelach poprzednik okazał się lepszy od następcy (i wolelibyście go mieć). Ja uważam, że np. Micra '03 była lepsza, przynajmniej designem od Micry '10.


Czw, 29.12.2011, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
t0m3k911 napisał(a):
Mam pomysł co do małego offtopu, tzn. od początku lat 80. (żeby nie było sentymentu) w jakich modelach poprzednik okazał się lepszy od następcy (i wolelibyście go mieć). Ja uważam, że np. Micra '03 była lepsza, przynajmniej designem od Micry '10.


To byłby temat rzeka, bo generalnie lata 90te były wyżej niż dekada która po nich przyszła. Pierwszy przykład z brzegu - prawie cała gama BMW - E39, E46 i E38 wyglądały o niebo lepiej od swoich następców.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Czw, 29.12.2011, 20:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
A ja mam przeciwne zdanie.
Dla mnie pod względem designu lata 80te i 90te to chyba najgorszy okres stylistyczny w historii całej motoryzacji.
Najpierw wszechobecne kanty i duże ilości plastiku później miękkie i miałkie linie.
Dobrze, że w ostatnim dziesięcioleciu samochody znów zaczeły być "jakieś" i widać dużą odrębność pomiędzy poszczególnymi markami.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 30.12.2011, 14:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Nie, serio.. myślałeś nad częstszym udzielaniem się na aG? :twisted:

Fury z lat 80 i 90 majÄ… duszÄ™ i polot, w tej chwili producenci konstruujÄ… w 90% 5 drzwiowe hatche i nazywajÄ… je SUVami, SAVami, Sport-City-Crossoverami Premium i innymi gejowozami..

Kto w dzisiejszych czasach wypuściłby na rynek rajdowe potwory bez klatek? Albo wyścigówki które były trudne w opanowaniu? Nadeszły ciężkie czasy FWD i "bezpiecznego" podstera w drzewo.

O dziwo Mercedes po fatalnym okresie zaczyna się nieco odbijać od dna fajnymi modelami, pytanie - jak z trwałością?
BMW rĂłwnieĹĽ prezentuje ciekawe modele (1M jest jednym z ciekawszych samochodĂłw jakie ostatnio wypuszczono)
Ale już Japończycy połączyli się z homoseksualnymi firmami z Francji etc i produkują nudny awaryjny złom..

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 17.01.2012, 2:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: PLE/PL
Samochód: wóz ludowy
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Pończak mądrze gada - dokładnie tak jest :wink:

DĹĽony napisał(a):
Dla mnie pod względem designu lata 80te i 90te to chyba najgorszy okres stylistyczny w historii całej motoryzacji.Najpierw wszechobecne kanty i duże ilości plastiku później miękkie i miałkie linie.
Mnie siÄ™ kanty podobajÄ…. :mryellow:
DĹĽony napisał(a):
Dobrze, że w ostatnim dziesięcioleciu samochody znów zaczeły być "jakieś" i widać dużą odrębność pomiędzy poszczególnymi markami.

Bojawiem... Obecnie producenci mają ręce związane normami bezpieczeństwa i emisji spalin, więc nie ma za dużo miejsca na fantazję.

A ja chciałem o jeszcze jednym aucie. Co prawda na rynku od niedawna i wciąż produkowany, ale nie oszukujmy się sukcesu rynkowego juz nie odniesie. Seat Exeo - fajny, ale skazany na porażkę.
Image
http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1559 - i po prawie trzech latach produkcji można powiedzieć, że to się potwierdza.

_________________
"Лучше плохо ездить, чем хорошо ходить"....


Śro, 18.01.2012, 15:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Dobry strzał, Pauloz!

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 18.01.2012, 15:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Pauloz napisał(a):

A ja chciałem o jeszcze jednym aucie. Co prawda na rynku od niedawna i wciąż produkowany, ale nie oszukujmy się sukcesu rynkowego juz nie odniesie. Seat Exeo - fajny, ale skazany na porażkę. - i po prawie trzech latach produkcji można powiedzieć, że to się potwierdza.


Nie ma co się oszukiwać, poprzednie A4 z twarzą Seata nie może się rewelacyjnie sprzedawać. Jednak nie ma tragedii, klapa jest dla producenta bo sprzedaje się poniżej jego oczekiwań, ale u mnie w rejonie trochę tego jeździ. Jeden taksówkarz, jakaś firma kupiła flote tych Exeo. Podobno gdzieś w Polsce Policja zakupiła te Exeo do działań operacyjnych. Najczęściej widuje kombi. Źle nie jest. Niewypałem bym go nie nazwał. Poczekałbym jeszcze do końca jego produkcji bo po fl może jeszcze sporo egzemplarzy się sprzedać.


Śro, 18.01.2012, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Cytuj:
Niewypałem bym go nie nazwał.
No jak nie? Ja bym go nie nazwał godnym zainteresowania...

_________________
locha lover


Śro, 18.01.2012, 23:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Wszystkim siÄ™ nie dogodzi

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 19.01.2012, 9:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 79
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
moje typy aut które urodziły się zdecydowanie nie w czasach w których powinny aby uzyskać sukces. zachowajmy je jednak w pamieci

Jensen FF - pierwszy osobowy samochód z napędem na 4 koła. (powstały na bazie tylnionapędowego Jensena Interceptora). Posiadał ogromny 6,2l silnik V8, 3 stopniową automatyczną skrzynie biegów oraz wspaniałe wnętrze. Zbyt kontrowersyjny jak na owe czasy, przyczynił się w wielkim stopniu do upadku firmy.

Image
Image


Monteverdi 375/4 - szwajcarski konkurent Maserati Quattroporte. 7,2l V8, 380KM, rarytas.

Image
Image


DeTomaso Deauville
- kolejna alternatywa dla Quattroporte, ten nawet dzielił z nim tę samą płytę podłogową. 5,7l V8. Wyprodukowano tylko 244 sztuk.

Image
Image

Monica 560 - piękny francuski projekt, lecz nie na czasy kryzysu. Wyprodukowano zaledwie 30 sztuk. Silnik? Podobny do tych co u konkurencji powyżej czyli amerykańskiej produkcji V8 5,6l 314KM.

Image
Image
Image

Iso Rivolta Fidia - były to wówczas najszybsze cztery drzwi na świecie wraz ze swoim fordowskim 5,8 V8, nadwoziem Giugiaro, luksusowym wnętrzem oraz ponoć bardzo komfortowym zawieszeniem. Niestety kosztował więcej niż nawet Rolls Royce co zdecydowanie nie było zachęcające. Zaledwie 192 sztuki wyprodukowano.

Image
Image


Nie, 05.08.2012, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Image

To jest 4 drzwiowe coupe :> :shock: Czyli już dawno je wymyślili :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 05.08.2012, 19:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 336
Miejscowość: Sanok
Post Re: NIEWYPAŁY godne zainteresowania
Szanuje Monteverdi 375/4 za moparowe V8 440c, chociaż wizualnie nie trafia do mnie.


Pon, 06.08.2012, 15:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 335 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018