Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 14:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
PiasQ napisał(a):
A ja dalej pytam resztÄ™ osĂłb - jakim cudem teleskopy sÄ… bardziej estetyczne/eleganckie niĹĽ dobrze wykonane aluminiowe zawiasy? :shock:


No czy estetyczne, to już kwestia gustu, ale zauważ ile przestrzeni w bagażniku zajmują te wielkie zawiasy, a dla większości klientów w tej klasie w właśnie praktyczny duży bagażnik jest jednym z ważniejszych warunków


Czw, 26.03.2009, 22:41
Profil

Postów: 526
Samochód: Avensis D-4D/AveoLPG
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
johny napisał(a):
x666 napisał(a):
Zawiasy w bagaĹĽniku sÄ… najlepsze, stosujÄ… je producenci duĹĽo droĹĽszych aut np. Toyota, chyba teĹĽ Mercedes. MoĹĽe nie jest to praktyczne, ale najtrwalsze, najsolidniejsze i nieawaryjne rozwiÄ…zanie.


ale sa niepraktyczne i nie estetyczne, idąc twoim tokiem myślenia np lepsze są drzwi bez centralnego zamka z pilotem, może mniej praktyczne ale za to nic się nie popsuje.

Ale napisałem, że są mniej praktyczne. Może to moje indywidualne doświadczenie, ale zdarzyło mi się wymieniać teleskopy w autach służbowych, z zawiasami nie miałem dotychczas problemu. Porównanie z centralnym zamkiem jest zupełnie nie trafione, centralny zamek szczególnie zimą ułatwia eksploatację i zmniejsza ryzyko uszkodzenia zamka.
Rozumiem zwolenników teleskopów, w końcu korzyść z lepszego wykorzystania bagażnika jest bezdyskusyjna. Przedstawiłem jednak nieco inny punkt widzenia, bo w każdym teście aut krytykuje się zawiasy, ale o dziwo producenci dość często się na nie decydują i nie tylko z uwagi na koszty, bo robią to również w bardzo drogich autach.


Pią, 27.03.2009, 11:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Ale żeście się uczepili tych zawiasów :/ Faktycznie system z siłownikami jest bardziej praktyczny i może estetyczny, ale jednak droższy. A dziś samochody, nawet najdroższe, projektuje się i buduje jak najniższym kosztem (co nie musi oznaczać niskiej ceny dla klienta). Poza tym sedan jako taki jest najmniej praktycznym nadwoziem (poza roadsterem i kabrio), więc co za róznica? I tak nikt tym nie będzie woził TV czy lodówki. A walizy da się upchnąć ;) Zawsze można dać jeszcze bagażnik na dach. A jak chcecie praktyczne auto to kupcie kombi albo vana ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 27.03.2009, 11:44
Profil
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
O dacie premiery Cruze w Polsce coś wiadomo? Dzwoniłem do pobliskiego salonu Chevroleta, ale nie chcieli mi powiedzieć...


Pią, 24.04.2009, 17:56
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Razor napisał(a):
O dacie premiery Cruze w Polsce coś wiadomo? Dzwoniłem do pobliskiego salonu Chevroleta, ale nie chcieli mi powiedzieć...

Z tego, co wiem to ceny już są ustalone więc powinien pojawić się "na dniach"


Pią, 24.04.2009, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Image Image Image Image
forum-auto.com

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Czw, 09.07.2009, 12:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Cytuj:
Kompaktowy sedan Chevrolet Cruze uzyskał maksymalną możliwą ocenę pięciu gwiazdek w europejskim programie oceny bezpieczeństwa nowych samochodów EuroNCAP.

Cruze zdobył 79 na 100 możliwych do uzyskania punktów, co czyni z niego jeden z najbezpieczniejszych modeli w klasie samochodów pasażerskich. Cruze osiągnął wynik 96 procent w ochronie bezpieczeństwa pasażera, pobijając wszystkie testowane marki Premium, co czyni go tegorocznym liderem.

Cruze otrzymał 16 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń przednich i 8 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń bocznych z ruchomą i odkształcającą się barierą. Cruze jest pierwszym samochodem pasażerskim, jaki otrzymał maksymalną do zdobycia liczbę punktów w obu testach od czasu rozpoczęcia publikacji z testów zderzeniowych EuroNCAP w roku 1997.

Ta niezależna europejska organizacja testująca przyznała również nowemu, kompaktowemu sedanowi Chevroleta wysokie 7,3 na 8 możliwych do zdobycia punktów w poważnym teście zderzeniowym słupków bocznych, co wskazuje na to, iż wzmocniony szkielet boczny modelu Cruze przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji bocznych.
Zagłówki zastosowane w modelu Cruze zostały odpowiednio umieszczone tak, aby ograniczyć możliwość obrażeń powodowanych w przypadku kolizji tylnych. W wyniki przeprowadzonych testów, modelowi Cruze przyznano również wysokie noty w zakresie bezpieczeństwa dzieci i pieszych.

- Jesteśmy zadowoleni z wyjątkowo wysokiej oceny bezpieczeństwa modelu Cruze - powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Dzisiejsze wyniki potwierdzają, iż Cruze oferuje modelowe bezpieczeństwo. Charakterystykę tego modelu ponadto uzupełniają takie jego cechy, jak odważna stylistyka, doskonałe właściwości jezdne oraz wyjątkowy stosunek wartości do ceny.

Już wcześniej Cruze uzyskał najlepsze w swojej klasie pięć gwiazdek za bezpieczeństwo w testach Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) przeprowadzanych w Australii oraz w testach Chinese New Car Assessment Program (C-NCAP) przeprowadzanych w Chinach.

Bezpieczeństwo modelu Cruze opiera się na jego solidnej konstrukcji. W modelu Cruze zastosowano nową technologię konstrukcji nadwozia BFI oraz dokładnie dostosowane komponenty podwozia. Dzięki technologii BFI górna część konstrukcji oraz rama wytwarzane są jako jednolita konstrukcja, co gwarantuje większą solidność i stabilność.
Sześćdziesiąt cztery procent konstrukcji wykonanych jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Wzmocnienie drzwi i uszczelnienie kabiny, wykorzystanie stali o maksymalnej wytrzymałości w słupkach B oraz zastosowanie efektywnego zderzaka z aluminium dodatkowo gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Standardowo w modelu Cruze oferowana jest szeroka gama zabezpieczeń aktywnych i pasywnych, zwykle spotykanych w pojazdach z wyższej półki, np.:

• elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP;
• układ kontroli trakcji;
• układ ABS;
• układ wspomagania hamowania;
• układ elektronicznego rozkładu siły hamowania EBFD;
• sześć poduszek powietrznych: kierowcy, pasażera siedzącego z przodu, boczne oraz kurtyny powietrzne;
• sygnalizatory zapięcia pasów bezpieczeństwa, ograniczniki i napinacze pasów z ogranicznikami ich siły napięcia.

Cruze wchodzi w skład nowej rodziny niewielkich, kompaktowych i średniej wielkości modeli Chevroleta, wprowadzanych obecnie na rynki całego świata. Jest lub będzie on wytwarzany w Korei, Rosji i USA, a sprzedawany w ponad 130 krajach na całym świecie.

roadlook

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 25.11.2009, 12:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Cruze US Specs
Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image
Cytuj:
Cruze jest nieco większy niż Cobalt, a napędzające go silniki zmniejszono, do wyboru jest nowy 1,4-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik z 138 KM, jak również 1,8-litrowy wolnossący o podobnej mocy, ale o mniejszym momencie obrotowym. Wszystkie modele Cruze będa miały sześciobiegowe skrzynie - ręczne lub automatyczne.

autoblog

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 30.11.2009, 11:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Co by nie mówić o jakości i wyglądzie europejskich Chevroletów.(Słuchaj nie kupuj tego g*wna bo u nas tego najwięcej na serwisie stoi-wypowiedz mechanika z serwisu Opel,Saab,Chevrolet :twisted: ) To Cruze wydaje sie być całkiem przyzwoitym autem dla Kowalskiego.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 30.11.2009, 16:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
RR ltd Co. napisał(a):
do wyboru jest nowy 1,4-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik z 138 KM


No proszę, do czego to doszło :mryellow: Model Chevroleta na rodzimym rynku oferowany z silnikiem mniejszym niż w Europie :wink:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pon, 30.11.2009, 16:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
ImageImageImageImage

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

ImageImageImage
(c)autogaleria.pl&rafza2

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Pon, 30.11.2009, 20:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 988
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Od samego początku mi się bardzo podoba. :wink: Jedyne małe zastrzeżenia mam do kiery i tylnich lamp, ale jest świetny.

_________________
0.o


Pon, 30.11.2009, 21:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
ImageImage
ImageImageImage

(c)jalopnik.com

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Pon, 30.11.2009, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Chevrolet Singapore przedstawił Cruze`a w wersji...SS. Jednak nie spodziewajcie się zmian pod maską, to po prostu nowy body kit ;). Pakiet ten obejmuje żółte pasy zaczynające się na masce, a kończące na klapie bagażnika. Do tego dochodzi nowy, agresywnie stylizowany zderzak, progi oraz tylny zderzak. Pakiet ten kosztuje 3,500 $. Pod maską pracuje standardowy motor 1.8 z sześciobiegową skrzynią manualną. Według informacji, które podaje serwis Motorauthority auto ma także zmienione nieco zawieszenie i "ostrzejszy" układ hamulcowy. Auto tylko na rynek w Singapurze.
Image
motorauthority

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Czw, 04.02.2010, 11:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
lordzofmafia napisał(a):
Ale żeście się uczepili tych zawiasów :/ Faktycznie system z siłownikami jest bardziej praktyczny i może estetyczny, ale jednak droższy.


Niech wprowadzą możliwość dopłaty za siłowniki :twisted: Względy estetyczne mnie kompletnie nie interesują. Mam bagażnik 560 litrów a mimo tego, te zawiasy czasem bardzo komplikują sprawę i część ładunku muszę wrzucić na tylną kanapę.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 04.02.2010, 12:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Cytuj:
Dla swoich brytyjskich klientów Chevrolet przygotował nową wersję przekładniową modelu Cruze 2.0 VCDi LT. Nabywcy auta mogą zamówić 6-stopniową, automatyczną skrzynię biegów umożliwiającą ręczną zmianę przełożeń.

2-litrowy silnik wysokoprężny napędzający Chevroleta rozwija 150 KM mocy. Odmiana z „automatem” przyspiesza do pierwszej „setki” w 9,9 sekundy i osiąga maksymalnie 199 km/h. Emisja CO2 do atmosfery wynosi natomiast 177 gram na kilometr.
Cruze 2.0 VCDi LT z 6-stopniową skrzynią automatyczną oferowany jest w cenie 17.145 funtów (68.321 złotych). Za tą kwotę otrzymamy m.in. klimatyzację, czujniki parkowania, tempomat, przednie lampy przeciwmgłowe, czujniki wycieraczek, automatyczne reflektory, zmieniarkę na 6 CD, port MP3, a także alarm.

v10

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 04.02.2010, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Ice napisał(a):
Niech wprowadzą możliwość dopłaty za siłowniki :twisted: Względy estetyczne mnie kompletnie nie interesują. Mam bagażnik 560 litrów a mimo tego, te zawiasy czasem bardzo komplikują sprawę i część ładunku muszę wrzucić na tylną kanapę.

Chcesz mieć praktyczny samochód to kup liftback/kombi/van. Sedan ma tylko wyglądać ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 04.02.2010, 22:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Skoro ma tylko wyglądać, w takim razie takie zawiasy wyglądają brzydko i nie przystoi :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 04.02.2010, 22:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Cytuj:
2011 Chevrolet Cruze Eco turbocharged 1.4-liter Ecotec inline four-cylinder with six-speed manual transmission. is not only the most powerful unit available, it's also expected to yield a hybrid-like 40 miles per gallon on the highway. In order to help achieve that lofty number, the Cruze Eco gets drag-reducing shutters that close off the lower grille at higher speeds

ImageImageImageImage
Cytuj:
2011 Chevrolet Cruze RS Like other Chevy models, the Cruze will also be offered in LS, LT and LTZ trim levels. The LS gets a 136-horsepower naturally-aspirated 1.8-liter four, while the two higher trims get the turbo. Drivers wishing for a sportier appearance can opt for the RS package, which adds foglamps, rocker panel extensions and a rear spoiler. The RS pack also brings an upgraded interior featuring chrome trim and backlit instrument cluster bezels.
Pricing and official EPA fuel economy numbers won't be available until later this year when the Cruze actually goes on sale. Check out the Cruze Eco and Cruze RS in the high-res image galleries below. We'll have lots more on these cars next week once we look them over in person at the Javits Center.

ImageImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
autoblog.com

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Nie, 28.03.2010, 18:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2008 Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti/Holden Cruze
Nie znalazłem w tym temacie ani jednego zdjęcia Holdena :mryellow:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
carscoop

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 28.02.2011, 16:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018