Obecny czas: Pią, 03.05.2024, 14:25




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2009 VW Golf VI Variant 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post 2009 VW Golf VI Variant
Cytuj:
Volkswagen ujawnił pierwsze informacje na temat golfa VI w wersji estate, czyli kombi.
To już czwarta wersja nadwoziowa obecnej generacji golfa, po trzy i pięciodrzwiowym hatchbacku oraz golfie plus.
Stylistyka golfa estate została utrzymana w nowej konwencji przyjętej przez Volkswagena i nazwanej Design DNA. Jej założeniem jest takie rysowanie samochodów, by sprawiały wrażenie szerokich i niskich, a przez to dynamicznych. To niespecjalna nowość, dlatego przód auta niczym nie różni się od golfa hatchback, natomiast tył stanowi ewolucję stylizacji estate V generacji.
Zgodnie z oczekiwaniami żadnych zmian nie znajdziemy we wnętrzu. Deska rozdzielcza, kierownica i panel środkowy zostały żywcem przeniesiona z golfa z nadwoziem hatchback.
Nie ma niespodzianek również jeśli chodzi o silniki. Golf estate będzie napędzany tymi samymi jednostkami, które znajdziemy w hatchbacku. Wybierać będzie można między doładowanymi silnikami benzynowymi (1.4 TSI 122 KM i 160) a wykonanymi w technologii common-rail dieslami (1.6 105 KM i 2.0 140 KM). Ponadto dostępne będą benzynowe silniki wolnossące (1.4 80 KM i 1.6 102 KM). Jednostki TSI i TDI opcjonalnie mogą współpracować z dwusprzegłową skrzynią biegów typu DSG.
Całkowitą nowością w golfie kombi jest silnik TDI o mocy 105 KM. Ma go cechować niskie zużycie paliwa (średnio 4.5 l/100 km). Do danych tych trzeba jednak podchodzić z dużą rezerwą, bowiem producent twierdzi również, że 160-konny silnik TSI wraz ze skrzynią DSG będzie zużywał tylko 6.1 l benzyny na 100 km. Jak zwykle, życie zweryfikuje te wartości. I raczej nie w dół..
Przed nowym kombi postawiono ambitne zadanie co najmniej powtórzenia sukcesu osiągniętego przez poprzednią generację golfa estate (w zeszłym roku nabywców znalazło 95 tysięcy tych aut).
Pierwsze samochody trafią do salonów po wakacjach. Ceny na rynku niemieckim będą zaczynały się od 18 500 euro. Standardowe wyposażenie (również na rynku niemieckim) będzie obejmowało m.in. ESP, sześć poduszek powietrznych, światła do jazdy dziennej, relingi dachowe i klimatyzację. W Polsce pewnie będzie uboższe.

ImageImageImageImage
interia.pl

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Czw, 21.05.2009, 14:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: 2009 VW Golf VI kombi
Coś szybko wyszedł ten kombiak, z tego co pamiętam to golf V kombi wyszedł jakieś...2 lata temu ? w każdym razie późno po prezentacji golfa V hatch tak więc tu moje zdziwienie. A co do wyglądu ? zapewne solidnie ale konserwatywnie bardzo ale tył praktycznie nie zmieniony ale kto co lubi ;).


Czw, 21.05.2009, 14:10
Profil

Postów: 200
Samochód: Sedan AWD 4.2 Pb
Post Re: 2009 VW Golf VI kombi
Wysilili się jeszcze mniej niż przy hatchbacku, tyłu nie ruszyli.

_________________
Cuore Defectivo


Czw, 21.05.2009, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 182
Samochód: Kia Pro_cee'd 1.4
Post Re: 2009 VW Golf VI kombi
Jeszcze brzydszy od poprzediej generacji. :/ A szkoda, bo hatchback jest fajny.


Czw, 21.05.2009, 14:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2009 VW Golf VI kombi
No to Volkswagen nie za bardzo się postarał. Szkoda bo hathback jest naprawdę fajnym samochodem

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Czw, 21.05.2009, 14:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2567
Miejscowość: Gdzieś na zachodnich rubieżach
Samochód: Volvo S80
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Ale się dizajnerzy napracowali... mogli chociaż światła nieco przestylizować :?

_________________
Licencja na miłość
Embargo na sen


Czw, 21.05.2009, 16:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 516
Miejscowość: Kępno
Samochód: (DE) FWD PB Turnier
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
To jest nowa generacja? Ciekawe, przecież to zwykła "piątka" z przodem od "szóstki" i delikatnym liftingiem reszty nadwozia z nowym wnętrzem.

_________________
Polscy Łowcy Burz
Prognoza pogody dla każdego


Czw, 21.05.2009, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Nowe wnętrze, nowe silniki i cała technologia z szóstki. Także poza tylną cześcią nadwozia to w pełni VI kombi. Może inaczej, skoro VI hatchback to V po głębokim liftingu, to tak samo jest właśnie z kombi.


Czw, 21.05.2009, 16:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Tylne lampy przypominaj mi stara Honde Accord Aerodeck.

http://bradford.gumtree.com/posting_ima ... _big__.jpg

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Czw, 21.05.2009, 17:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
pewnie z Jetta bedzie to samo :mryellow:

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Czw, 21.05.2009, 17:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
No i tu mnie zawiedli. Niespodziewałem się, że zostawią identyczny tył co w V :/


Czw, 21.05.2009, 18:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
A tam, narzekacie. Kryzys jest, pensje projektantów do najniższych nie należą - redukcje etatółw objęły właśnie tych odpowiedzialnych za Golfa :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 21.05.2009, 18:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Tapir napisał(a):
redukcje etatółw objęły właśnie tych odpowiedzialnych za Golfa :wink:


I od II generacji nie zatrudnili nikogo nowego? Image

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 21.05.2009, 21:30
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Jest....brzydszy :? Do V Variant się nie umywa...przód w poprzedniej generacji wyróżniał się chromowanym grillem a teraz? :? Normalny Golf VI z przodu...Zu0...zepsuli ładne auto :evil:

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Pią, 22.05.2009, 8:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Okropne auto. Piata generacja w kombi była brzydka ale ta to juz jest szczyt paskudztwa.


Pią, 22.05.2009, 13:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Golf VI Variat
Image

ImageImageImageImage

http://www.netcarshow.com/volkswagen/2010-golf_variant/

Cytuj:
Kolejną wersją nadwoziową Golfa VI generacji jest odmiana kombi. Variant, bo tak zwie się u Volkswagena ten typ nadwozia, nie zaskoczył nikogo swą stylizacją. Bo i nie mógł. W końcu to V generacja z przodem najnowszej, szóstej generacji.

VW powoli przyzwyczaja nas do takich eksperymentów. Kabriolet IV generacji był przestylizowaną wersją Golfa III. Podobnie jest z obecną odmianą Plus, która także zyskała nowy przód i tylne światła. A teraz nowy/stary Variant przejmuje podobną filozofię.

Najwięcej zmian zaszło oczywiście z przodu. Grill, reflektory, zderzak - to wszystko wymieniono, upodabniając Varianta do innych braci. Z tyłu lekko przemodelowano zderzak i zmieniono światła. Dodano także nowe wzory alufelg. Również wnętrze jest takie samo, jak we wszystkich innych Golfach VI generacji. Jednym słowem można rzec, że Variant przeszedł raczej głęboki lifting, aniżeli stał się nowym modelem.

Skoro nie zmieniło się nadwozie, to i parametry przewozowe także nie uległy degradacji. Variant może poszczycić się bagażnikiem o pojemności 505 litrów. Po złożeniu siedzeń pojemność rośnie do 1495 litrów. W Niemczech w serii klient znajdzie m.in.: ESP, relingi dachowe, klimatyzację, elektryczne szyby we wszystkich drzwiach czy też elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka. Jak będzie na polskim rynku, przekonamy się wkrótce.

Do napędu auta posłuży sześć jednostek napędowych. Cztery z nich to silniki
benzynowe (od 80 do 160 KM), a pozostała dwójka to diesle (105 i 140 KM). Nowy Golf VI Variant trafi do pierwszych klientów we wrześniu tego roku. Ceny w Niemczech zaczynają się od 18500 euro. Otwarta pozostaje kwestia, czy warto tyle płacić za auto, które w większej części jest poprzednikiem obecnej wersji?

(c)autogaleria.pl

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Pią, 22.05.2009, 17:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Warszawa
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
teraz jestem pewien.. to jest Golf 5 1/2 czyli FL..nie no moĹĽe coĹ› takeigo wiecej niĹĽ sam lift dlatego 1/2


a co to zdjęcia zamieszczonego wyżej..to da się zauważyć przeniesienie wlewu paliwa na prawą stronę ...o ja :lol:

_________________
http://img.userbars.pl/101/20041.jpg


Pią, 22.05.2009, 21:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
rafael4818 napisał(a):
teraz jestem pewien.. to jest Golf 5 1/2 czyli FL..nie no moĹĽe coĹ› takeigo wiecej niĹĽ sam lift dlatego 1/2


a co to zdjęcia zamieszczonego wyżej..to da się zauważyć przeniesienie wlewu paliwa na prawą stronę ...o ja :lol:

nieprzeniesli bo fotka golfa V to lustrzane odbicie:)

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Pią, 22.05.2009, 22:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
To jest tylko facelifting, a dokładniej zabieg podobny do tego zastosowanego parę lat temu w Golfie Cabrio. Pamiętacie, na czym polegał, prawda?

_________________
>>>


Pią, 22.05.2009, 23:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: 2009 VW Golf VI Variant
Osiek napisał(a):
To jest tylko facelifting, a dokładniej zabieg podobny do tego zastosowanego parę lat temu w Golfie Cabrio. Pamiętacie, na czym polegał, prawda?


Ale samochód ogólnie zmienił się bardziej (podzespoły), a nie tak jak Golf III/IV Cabrio, który był praktycznie tym samym autem z przodem od IV :>


Sob, 23.05.2009, 10:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018