Switch to full style
Wszelkie samochody, których produkcja już się zakończyła, a swoją popularnością bądź wiekiem, nie podchodzą pod Young & Oldtimery
Wyślij odpowiedź

Fiat Tempra Turbo

Wto, 23.06.2009, 18:55

W czasach prehistorycznych tego forum temat o Temprze już, był ,ale o jej wersji coupe nie!


Image

Image

Image

Image

Auto nie było oferowane w Europie lecz jedynie w Ameryce Południowej i Turcji (w latach 1994-1998). Montowano w nim najmocniejszy, dostępny w temprach silnik 2,0 8V Turbo o mocy 162KM. Z tego powodu( co widać na zdjęciach) auto było często poddawane tunningowi, przez jego właścicieli. Wersja ta nie była popularna, o czym świadczy okres jej produkcji.
Image

źródła
webmotors.com.br
images.quebarato.com.br
wikpedia
Ostatnio edytowany przez Le Cobusier, Śro, 24.06.2009, 11:07, edytowano w sumie 1 raz

Re: Fiat Tempra Turbo

Śro, 24.06.2009, 8:50

ale apskuda!
ciekawe jakie to mialo osiagi?
poza tym watpie by byl tam silnik V8
chyba chodzilo o 8V :lol:

Re: Fiat Tempra Turbo

Śro, 24.06.2009, 9:46

Prawdę mówiąc nie wiedziałem o istnieniu tego modelu w tej wersji.
Mnie się bardzo podoba, lekko obniżyć dać ładne felgi i samochód jak marzenie.

Re: Fiat Tempra Turbo

Śro, 24.06.2009, 11:43

No wyglądem nie powala, ale jak na takie copue w połowie lat 90-tych to jako takie. W Europie za duża konkurencja była to wysłali do Ameryki Południowej...

Re: Fiat Tempra Turbo

Śro, 24.06.2009, 12:14

Bardzo mi się kojarzy z Cordobą Coupe. Bryka dosyć fajna, ale takie to oszukane coupe.

Re: Fiat Tempra Turbo

Pon, 29.06.2009, 10:16

Przypuszczam, że sprawne i zadbane auto mogło przekonywać do siebie w czasie jazdy. W końcu to dosyć duża moc w lekkim aucie. Szczerze to moim zdaniem czterodrzwiowy sedan nieco lepiej wygląda.

Re: Fiat Tempra Turbo

Śro, 01.07.2009, 19:16

Nie wiem jaki były silniki ale kiedys dosc mocne Tempry uzywal BOR to chyba był początek lat 90-tych
Wyślij odpowiedź