Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 20:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Image

Cytuj:
Powrót legendarnej marki Gordini francuski Renault zapoczątkuje sportowa wersja małego Twingo Gordini R.S. W rajdowej niebieskiej barwie nadwozia, z charakterystycznymi białymi paskami oraz silnikiem 1,6 l o mocy 133 KM.
Już na pierwszy rzut oka można dostrzec wiele sportowych elementów nadających dynamiczny wygląd małemu modelowi Twingo. Dodanie nazwy Gordini ma zdaniem producenta podkreślać jego przynależność do sportowej rodziny. To będą najbardziej usportowione wersja w gamie Renault.

Serię zapoczątkuje Twingo Gordini R.S., którego oficjalna premiera zaplanowana została na 10. stycznia 2010 roku w L’Atelier Renault na Champs-Elysées.

Pojazd dostępny będzie w metalizowanej barwie nadwozia Malte Blue z charakterystycznymi białymi paskami. Przedni i tylny zderzak z błyszczącymi czarnymi elementami. Pojazd otrzymał 17-calowe koła z metali lekkich, we wnętrzu elementy z niebieskiej skóry

Do napędu przewidziano czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1,6 litra o mocy 133 kW. Wyposażenie standardowe obejmuje m.in. automatyczna klimatyzację, czujnik deszczu, cruise control z ogranicznikiem prędkości, ESP z możliwością odłączenia, dach panoramiczny.

W tym roku Twingo odnosi sukcesy na rynkach europejskich. Od stycznia do paĹşdziernika 2009 roku sprzedano 140 700 egzemplarzy, co oznacza 20 proc. wzrost w porĂłwnaniu z 2008 rokiem. AĹĽ 83 000 samochodĂłw sprzedano we Francji.

Twingo Gordini R.S. będzie można zamawiać od 15 lutego 2010 roku i wówczas producent ogłosi jego cenę.

roadlook

EDIT
zdjęcia z AMiS
Image

Image

Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 25.11.2009, 12:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 248
Samochód: 2006 Mitsubishi Colt
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Z tego wszystkiego jedynie moc autka mi odpowiada. Wszystkie zmiany wizualne in minus, szczególnie te wiejskie białe paski i białe wstawki wokół świateł przeciwmgielnych.


Śro, 25.11.2009, 12:50
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
nirv9090 napisał(a):
Z tego wszystkiego jedynie moc autka mi odpowiada. Wszystkie zmiany wizualne in minus, szczególnie te wiejskie białe paski i białe wstawki wokół świateł przeciwmgielnych.

LOL. Te "wiejskie" paski to wyróżnik legendarnych wersji Gordini :roll: Jak byś nie wiedział Renault wskrzesiło niedawno legendarną markę Gordini. Będą kolejne auta z takimi wyróżnikami

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Śro, 25.11.2009, 15:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Image
Cytuj:
Zgodnie z zapowiedziami Renault reaktywowało markę Gordini.
Pierwszy samochĂłd, ktĂłry otrzyma tÄ™ nazwÄ™ to sportowa odmiana twingo, czyli twingo gordini renaultsport.
Oparty na twingo RS samochód będzie dostępny wyłącznie w niebieskim kolorze z dwoma paskami biegnącymi wzdłuż nadwozia, białe będą również lusterka.
W wnętrzu znajdziemy niebieską skórę na boczkach drzwi, a niebiesko-białą - na kierownicy. Na niebieskim lewarku skrzyni biegów znajduje się logo Gordini.

Zawieszenie auta jest identyczne, jak w "zwykłym" twingo RS (w opcji będzie można zamówić tzw. pucharowe, niższe i twardsze). Natomiast 17-calowe felgi mają (a to niespodzianka) niebieskie akcenty.
Żadnych nowości nie ma pod maską, gdzie znajdziemy 133-konny, benzynowy silnik 1.6.

W porównaniu do RS-a gordini ma jednak bogatsze wyposażenie. Obejmuje ono m.in. czujnik deszczu i zmierzchu oraz automatyczną klimatyzację, a także tempomat i wyłączalne ESP. Nie zabrakło również systemu audio.
Twingo gordni renaultsport trafi do sprzedaży w marcu. Wcześniej, bo od 10 stycznia, jeden egzemplarz będzie wystawiany w paryskim salonie przy Champs Elysees.

(c)interia.pl

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Śro, 25.11.2009, 17:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 248
Samochód: 2006 Mitsubishi Colt
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Neo(N) napisał(a):
nirv9090 napisał(a):
Z tego wszystkiego jedynie moc autka mi odpowiada. Wszystkie zmiany wizualne in minus, szczególnie te wiejskie białe paski i białe wstawki wokół świateł przeciwmgielnych.

LOL. Te "wiejskie" paski to wyróżnik legendarnych wersji Gordini :roll: Jak byś nie wiedział Renault wskrzesiło niedawno legendarną markę Gordini. Będą kolejne auta z takimi wyróżnikami


Czyli rozumiem, że mamy przyjmować wszystko co zaproponują? Twingo to przecież tani "babski" samochód. Rozumiem lekko usportowioną wersję, ale robić z tego jakieś cyrki a'la nowy Abarth? Ogólnie pomysł nie jest zły, ale ja bym to widział od Meganki wzwyż lub może rezurekcja jakichś starszych modeli (Fluence, Alpine).


Śro, 25.11.2009, 17:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
No nareszcie. Te wiejskie białe pasy są wyróżnikiem tych wersji. Podoba mi sie że Renault postanowiło je zostawić. Ogólnie stylistycznie podoba mi się mocowo też niczego sobie ale mam nadzieję że wyższe modele z gamy Renault także będa występowały w tej wersji.

500 to tez niby babskie autko ale w wersji od Abartha urywa jaja. Z Clio jest podobnie. W seryjnej wersji jest spokojnym miejskim wozidełkiem.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Śro, 25.11.2009, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 488
Miejscowość: Kozy k. Bielska-Białej
Samochód: '83 Fiat 126p
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
IMO te paski nawet nieźle wyglądają na Twingo. Silnikowo może być ciekawie, konkurencja dla 500. Mam za to mieszane uczucia co do felg. Z jednej strony całkiem ładny wzór, i pomysłowy niebieski akcent, ale z drugiej strony ten właśnie akcent może też wyglądać trochę dziwnie.
Ogólnie całkiem niezły, ale wolę wspomniane wyżej 500.

_________________
EcoNegative


Śro, 25.11.2009, 19:50
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
nirv9090 napisał(a):
Rozumiem lekko usportowioną wersję, ale robić z tego jakieś cyrki a'la nowy Abarth?

Abarth to dla Ciebie cyrk? :roll: Bez komentarza...
nirv9090 napisał(a):
moĹĽe rezurekcja jakichĹ› starszych modeli (Fluence, Alpine).

Kasa mój drogi...kasa. Gdyby chcieli reaktywować auta Alpine musieli by stworzyć pojazd całkiem od podstaw. A Renault Fluence już właśnie wchodzi na rynek.
nirv9090 napisał(a):
Czyli rozumiem, że mamy przyjmować wszystko co zaproponują?

Nie że przyjmować ale cóż...do legend wypada mieć szacunek

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Śro, 25.11.2009, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 248
Samochód: 2006 Mitsubishi Colt
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Pardon, pomyliło mi się Fluence z Fuego. :) Chodziło mi o to, że Renault sztucznie chce promować niby-nową markę tak jak to Fiat robi z Abarthem. Tyle że Fiat zaczął rozsądnie, bo od świetnej stylizowanej na retro 500-tki. Tu mamy natomiast nijakie, typowo babskie, tanie, "nie-kultowe", pudełkowo-vanowate Twingo, które ma niby być jakimś reprezentantem sportowej marki. ;)

Neo(N) napisał(a):
Nie że przyjmować ale cóż...do legend wypada mieć szacunek

No, wypada mieć. Powiedz to specom od Renault. ;) Jak dla mnie porażka na całej linii a nie udane wskrzeszenie starej marki.


Czw, 26.11.2009, 15:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
nirv9090 napisał(a):
Tu mamy natomiast nijakie, typowo babskie, tanie, "nie-kultowe", pudełkowo-vanowate Twingo, które ma niby być jakimś reprezentantem sportowej marki. ;)

ProponujÄ™ przejaĹĽdĹĽkÄ™ Twingo RS a potem dopiero ocenianie go ;)

Choć nie zmienia to faktu, że ta wersja od Gordini mnie zawiodła, bo liczyłem na coś więcej niż tylko zwykłego RS'a z innym malowaniem.

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Czw, 26.11.2009, 15:36
Profil

Postów: 30
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
z całym szacunkiem ale prosze czytać dobrze ze zrozumieniem ! :D

napisane jest w różnych źródłach że twingo RS bedzie miało 133 KW czyli 180, coś tam KONI MECHANICZNYCH

czyli zeby to jeszcze bardziej zobrazować dla tych co lubią porównania

to jest tyle samo co fiat 500 w najmocniejszej wersji :wink:

pozdrawiam


Czw, 26.11.2009, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Ja tam widzÄ™ 133KM, a nie kW ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 26.11.2009, 19:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7451
Miejscowość: Warszawa
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
IMO o ile sama baza nie jest w moim typie, to sam pomysł jest strzałem w dziesiątkę :!:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 26.11.2009, 23:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Image
ImageImageImage
ImageImageImage
(c)autoblog.it

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Pią, 27.11.2009, 3:08
Profil

Postów: 30
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
lordzofmafia napisał(a):
Ja tam widzÄ™ 133KM, a nie kW ;)


no to popatrz dokładniej ... albo przeczytaj dokładniej :wink:

http://www.roadlook.pl/aktualnosci/rena ... -2010.html


Pią, 27.11.2009, 6:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
mkwadrat napisał(a):
lordzofmafia napisał(a):
Ja tam widzÄ™ 133KM, a nie kW ;)


no to popatrz dokładniej ... albo przeczytaj dokładniej :wink:

http://www.roadlook.pl/aktualnosci/rena ... -2010.html

To Roadlook ma błąd. Ten silnik ma 133 KM i ani konia więcej ;)

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Pią, 27.11.2009, 8:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
Moc ja na tak małe auto na pewno daję radę. Jednak po reaktywacji marki Gordini oczekiwał bym czegoś więcej, niż tylko paru zmienionych detali, które tak naprawdę mogły by być oferowane tak naprawdę przy każdej innej wersji.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 27.11.2009, 14:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: DW
Samochód: Megane Grandtour dci
Post Re: 2008 Renault Twingo GT/Twingo/Twingo RS
super fajny mały rozbójnik uliczny ale faktycznie reaktywacja gordini mogła przynieść wieksze zmiany ale i tak rakieta jest czadowa :)


Pią, 27.11.2009, 15:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2010 Renault Twingo FL
Cytuj:
The entry level model of the Twingo range will be equipped with the 60 HP 1.2 liter and will cost 7,990 euro, for the Acces equipment level. At the other end of the scale, we find the Twingo Initiale powered by the 85 HP dCi diesel unit, retailing for 17,000 euro. The Twingo R.S. can be yours for 15,900 euro while the Twingo Gordini R.S. will set you back 17,750 euro.

Image

Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
autoevolution

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 01.03.2010, 10:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2010 Renault Twingo FL
no dobra co tu zostało zmienione, bo ja widze tylko nowe silniki, Inaczej temat wyleci

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 01.03.2010, 12:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018