Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
POLONEZ Caro / sedan / kombi :D 

Który Ci się najbardziej podoba?
Caro (hathback) 60%  60%  [ 77 ]
Atu (sedan) 22%  22%  [ 29 ]
Sportwagon:D (kombi) 18%  18%  [ 23 ]
Razem głosów : 129

POLONEZ Caro / sedan / kombi :D 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 172
Miejscowość: sosnowiec
Post 
Image
Image

_________________
Kiedy Myślisz Że Jest Naprawde Żle Pamiętaj Że Zawsze Może Być Gorzej


Pon, 12.02.2007, 9:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
...yeah, niezwyciężony terenowóz. Jak pomyślę z jakich zajebistych zasp udało mi się wyjechać metodą "gaz do dechy", albo "na tarana". :twisted: Poldka zajebiście się prowadziło, prawie jak statek na wzburzonym morzu (na dodatek ta kierownica wielka jak koło sterowe). Młodsza odmiana PT-91 Twardy, ale niewiele mu ustępująca w możliwościach penetracji terenu. Idealny samochód dla młodych kierowców - samym kręceniem kierownicą nabiorą krzepy w łapach, nie mówiąc o zmianie półtoratonowego stalowego koła (dla zmyłki obleczonego gumą)... :wink:

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Pon, 12.02.2007, 10:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post 
Uwielbiam to auto. Bylo nie do zdarcia, stary kiedys Carosa uzywal do wozenia dasek- wozil po dach kiedy budowalo sie domek letniskowy. 200 tys ekstremalnej jazdy i nic :twisted: . Pamietam tez jak znajomi skasowali fusiona bo za szybko jechali we mgle i wjechali w d*pe Poldasowi. Fusion caly przod w strzepach, a facet z poldasa wysiadl jakby komar w tylek go ucial. :lol:


Pon, 12.02.2007, 15:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 289
Miejscowość: Bielsko Biała
Samochód: Renault Kangoo
Post 
el_Presidente napisał(a):
Pamietam tez jak znajomi skasowali fusiona bo za szybko jechali we mgle i wjechali w d*pe Poldasowi. Fusion caly przod w strzepach, a facet z poldasa wysiadl jakby komar w tylek go ucial.

Dokładnie! To jest czołg na kołach :twisted:


Pon, 12.02.2007, 17:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Ojciec miał wypdek w Polonezie. W Austrii klientka mu w bok wjechała...
Eh... blachy w poldku niczym w czołgu ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 12.02.2007, 19:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 369
Miejscowość: z Grottgera
Post 
Ja kiedys jechałem w Poldku w ktorym podczas wyprzedzania podniosła sie maska!! Mowie wam nogi robia sie miekkie - szyba pozostała nienaruszona ale maska ( nie była to duża predkosc - 50 - 60km/h ) przypominała litere " V ". Poza tym brat miał kiedys takie porsche, samochod był zadbany, zawsze na czas paski płyny itp zawsze nowe, oryginalne czesci, brat jest lekarzem weterynarii i musiał miec zawsze gotowe do drogi auto bo psu nie wytłumaczysz, że samochod nie chce zapalic a i tak awaryjnosc to specjalnosc tego modelu! Zawsze cos - były miesiace ze z rana przed wyjazdem do pracy auto paliło a po 5 km stop i do mechanika, na drugi dzien to samo itd, w pewnym momenci mechanik sie zlitował i kazał podpalic i kopnac z gorki. Takie sa moja doswiadczenia z autem polonez :?

_________________
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli....


Pon, 12.02.2007, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 289
Miejscowość: Bielsko Biała
Samochód: Renault Kangoo
Post 
Ojciec miał przez jakiś czas Poldka, dziadek miał dwa i do dziś mi mówią że super auto. Wszyscy mają różne zdania. Kiedyś po prostu był uważany za dobry i mało awaryjny gdyż nie miał w Polsce dużej konkurencji. Teraz już się pozmieniało i raczej nie ma szans. W końcu konstrukcja to dzieło sprzed paru dekad ..


Pon, 12.02.2007, 21:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
heh, kto nie miał w rodzinie poldka? ręka do góry! :wink: bo widzę, że większość miała. zreszta ja też dopiueszę się do tego grona, moi rodzice mieli Caro '94 do roku 1999 i właściwie poważnych awarii nie było. w kilka miesięcy po kupnie padła nagrzewnica od ogrzewania. no i druga sprawa - całą zimę auto chodziło na "długim obiegu" chłodzenia przez co auto długo chodziło na ssaniu. niestety dowiedzieliśmy się o tym przez sprzedarzą. a głos na Caro z sentymentu.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 26.02.2007, 9:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
trochÄ™ historii przeczytanej na interia.pl:
W czerwcu 1991 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich (wówczas branżowych targów motoryzacji jeszcze nie było), na stoisku Fabryki Samochodów Osobowych pojawił się polonez o nazwie caro.

Jeszcze miesiąc wcześniej w żerańskim zakładzie toczyła się burzliwa dyskusja, jak nazwać odmienionego poloneza, który - w założeniu - miał wyprowadzić tę fabrykę z kryzysu.

Nazwę caro zaproponował Jarosław Dubaniewicz, szef Działu Promocji. Romuald Rytwiński, pierwszy zastępca dyr. FSO, Andrzeja Tyszkiewicza, był jej największym przeciwnikiem, bo caro kojarzyło mu się ze słowem "drogi", ale nie w znaczeniu "miły sercu", lecz "nie tani". Został jednak przegłosowany.

Polonez caro miał płaskie, trapezowe reflektory zintegrowane z kierunkowskazami, nową maskę silnika i wlot powietrza, światła przeciwmgłowe wkomponowane były w zderzak, a z tyłu pojawiły się nowa pokrywa bagażnika, inne lampy zespolone i nowa wycieraczka szyby.

Te zmiany znacznie odmłodziły poloneza. Silnik 1.6 o mocy 87 KM, z katalizatorem i wtryskiem paliwa opracowanym wspólnie z holenderską firmą Abimex, dał mu znacznie większą dynamikę, a ponadto auto spełniało wszystkie obowiązujące wówczas normy czystości spalin.

Na targach fabryka zapowiadała, że Caro będzie dostępny także z ekologicznym dieslem. I rzeczywiście, miesiąc później na rynek trafił polonez z silnikiem wysokoprężnym 1.9 produkcji Citroena.

Na takie auta byli chętni. W 1991 roku FSO sprzedała zaledwie 40 tys. polonezów, ale rok później już blisko 80 tys. i kontrolowała 36% polskiego rynku motoryzacyjnego. Polonezy caro promowano także w Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Brazylii, Izraelu, Kolumbii, Urugwaju, na Ukrainie i Białorusi. Siedem z tych 11 krajów podpisało umowy na import żerańskich aut. To wielki sukces. Widmo bankructwa FSO zniknęło. Tyszkiewicz tryumfował... i szykował nowe niespodzianki.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 25.06.2007, 9:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Hehe ja też pamiętam naszego Poldka - jeszcze tego z pierwszej wersji - na początku lat 90-tych to jeszcze w miarę była porzadna fura - pamiętam, że tato go unowocześnił dodając "nosek" i przerabiając tylne słupki na te z szybkami trójkątnymi. No, ale potem został sprzedany i po kilku tygodniach nowy właściciel pocałował nim mur :roll:

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pon, 25.06.2007, 9:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: WWA
Post 
a Fuuuu... wole fiata 125p

_________________
Była Honda będą Volva, tak to wygląda...


Śro, 01.08.2007, 23:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
jedna z reklam poloneza caro

http://pl.youtube.com/watch?v=udup8J13j-A

i polonez w kole fortuny :wink:

http://pl.youtube.com/watch?v=EjkrdYy7zCQ

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 09.01.2008, 9:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
Ale czasy były :oops: :mryellow:


Śro, 09.01.2008, 13:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7465
Miejscowość: Warszawa
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
Głos na Kombi. IMO Porządny kawałek wozu 8)

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Śro, 09.01.2008, 22:01
Profil

Postów: 11
Post Re:
Ice napisał(a):
Stary kochany poldaś ;) kiedyś ojciec miał, i dojsc dobrze sie sprawował (jak na tamte czasy ;) ) Fajne autko, i rusza z trójki :D
Ja miałem diesla (1.9 Peugeot/citroen)(diesel był montowany seryjnie). Nie było problemem ruszenie z piątego biegu i to z pełnym obciążeniem. Świetne auto, tylko do diesla(inne przełożenie) niema dobrych mostów i podróż jest nie przyjemna (wycie mostu). Ale wyciąga 150 Km/h, przy tej prędkośći silnik zagłusza nawet krzyk we wnętrzu, a po podrózy głowa boli...


Czw, 24.01.2008, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
Ciekawe co potem było ze sprzęgłem ...


Czw, 24.01.2008, 21:36
Profil

Postów: 11
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
No ale w końcu nie co dziennie sie rusza z piątki, więc ze sprzęgłem nie było problemu.


Pią, 25.01.2008, 14:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
http://pl.youtube.com/watch?v=QdTPtRkbfjw
;)


Pią, 25.01.2008, 22:03
Profil

Postów: 11
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
Słyszałem, że policja kiedyś ''wysprzedawała'' Caro z silnikami 2.0 od Forda. Podobno te poldki osiągały 180km/h i paliły prawie 15 litrów. Może ma ktoś o tym jakieś informacje??

http://pl.youtube.com/watch?v=Wl0SWzRKwU4&NR=1


Sob, 26.01.2008, 10:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 211
Miejscowość: GDZIEŚ
Post Re: POLONEZ Caro / sedan / kombi :D
gdybym miał wybierać to bym wybrał komb. Tylko że ten model miał jedna przypadłość.
Odklejała się szyba tylniej klapy i spadała z hukiem na ziemie.

_________________
http://s1.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=154498


Pon, 04.02.2008, 9:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018