Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 17:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Problem z Audi V8 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Problem z Audi V8
Witam jestem nowym użytkownikiem forum i będę uczęszczał na nim .Posiadam od niedawna Audi V8 i mam problem z szybami tylnymi a mianowicie działają tylko z panelu kierowcy a z przycisków w drzwiach tylnych nie ruszają i chcę dodać że przyciski w drzwiach tylnych nie są podświetlone a w drzwiach przednich tak więc coś jest nie tak!(nie wiem gdzie jest przekaźnik od szyb tylnych czy może bezpiecznik i który). Mam też problem z regulacją reflektorów przednich bo nie działają lecz jak auto chwilę jest na chodzie to jak z pozycji 0 zmienię na poziom 3 to opuszczają się szybko i już nie chcą się podnieść wyżej ale z biegiem czasu troszkę się podnoszą ale nie do normalności(za mało) może ktoś wie gdzie jest pompka która odpowiada za regulację reflektorów za pomocą podciśnienia? Z góry będę bardzo wdzięczny za odpowiedz bo bardzo mi zależy na naprawieniu tych rzeczy. Serdecznie pozdrawiam


Śro, 29.09.2010, 20:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Problem z Audi V8
Jeżeli chodzi o tylne drzwi, to elektryka pada w wielu samochodach, więc usterka podejrzewam standardowa. Najprawdopodobniej przyciski już zjechane. Wypadałoby zdjąć boczki, przyjrzeć się, czy są dobrze podłączone, rozebrać, oczyścić, przeczyścić jakims sprayem do elektryki i sprawdzić czy coś pomoże. Jeżeli nie, to raczej wypadałoby kupić nowe przyciski. Bezpiecznik osobny raczej nie odpowiada za tak wyseparowany element jak wyłącznie obsługa tylnych drzwi.

Co do regulacji świateł - jesteś pewnie, że tam jest pompka, a nie jakiś elektryczny silniczek, który może już ma dosyć żywota? :)

PS. Szacun za V8, klimatyczna bryka :)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 29.09.2010, 20:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Problem z Audi V8
Co do szyb - takie niby oczywiste - ale masz wyłączoną blokadę tylnych szyb w panelu?

Co do świateł - może Ci czujnik samopoziomowania padł (jeśli takowy masz)? To się zdarza (zazwyczaj czujnik jest gdzieś przy tylnych wahaczach).

_________________
HABEMUS SEDAN


Śro, 29.09.2010, 20:38
Profil

Postów: 6
Post Re: Problem z Audi V8
Bardzo dziękuję za tak szybkie zainteresowanie się moimi problemami i za to BARDZO Wam dziękuję.
Co do szyb w tylnych drzwiach to nie jest to wina przycisków bo założyłem z drzwi od kierowcy który pasuje normalnie i nic z tego a w sumie to główny prąd który przychodzi pod dany przycisk otwierania szyb jest podświetlany i zarazem z tej samej żyły kabla jest zasilany mechanizm a jak wiadomo to nie ma w tej żyłce kabla prądu i to jest ten problem którego nie mogę rozwiązać! Z panelu kierowcy który jest w drzwiach od kierowcy to szybki wszystkie działają że hej! Piszą o tym problemie ale niewyraźnie i nie mogę dojść do ładu jak ruszyć.
Co do regulacji reflektorĂłw to faktycznie moĹĽe jest czujnik gdzieĹ› przy wahaczach tylnych ale gdzie? w tym rzecz.
Autko jakim jest Audi V8 to nie będę pisał bo to rarytas jakich mało a moc i komfort lepszy jak w nie jednym nowym aucie z także dużym silnikiem. Dźwięk jaki się wydobywa z rur wydechowych to nie da się opisać. Ostatnio chciało mi się śmiać bo stałem na światłach i kolesie się cieszyli że jadą BMW 5 i gazowali jej ażeby zmobilizować mnie do startu z nimi (tak to wyglądało) ale niestety zanim wystartowali to widzieli mój zderzak tylny i jak dojechali do następnych świateł to już zatrzymali się trochę z tyłu aby się nie ośmieszać a mi się chciało na prawdę śmiać. A to było nowsze BMW 5. co do moich usterek to byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdro


Śro, 29.09.2010, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Problem z Audi V8
W różnych autach w różnym miejscu jest ten czujnik (objawami jest właśnie bicie niżej niż powinno, tak jakby auto było obciążone).

Nie powiem Ci, gdzie on jest u Ciebie, zobacz może na audiklub.org - tam pewnie ma ktoś V8 i z czymś takim się spotkał.

_________________
HABEMUS SEDAN


Śro, 29.09.2010, 21:29
Profil

Postów: 6
Post Re: Problem z Audi V8
Do hajpera!
Jesteś dobrym człowiekiem i widzę po awatarze że lubujesz się w marce którą ja teraz zdradziłem tą Audi V8 a mianowicie chodzi tu o BMW które dla mnie zawsze będzie na pierwszym miejscu. Posiadałem w życiu już 9 różnych BMW i wiem że to BDB autka ale te Audi zaskoczyło mnie gdyż nie jest gorsze a nie wiem nawet czy nie lepsze. Tylko wiesz co dziwi mnie to że skoro moje audi posiada zawieszenie nivo to nie powinno posiadać manualnej regulacji reflektorów bo po co jak zawieszenie się nie zmienia przy obciążonym czy pustym aucie! a ja posiadam regulację wysokości świateł i też posiadam urządzenie które utrzymuje auto ciągle w tej samej wysokości zawieszenia nieznacznie od stopnia obciążenia. Dziękuję za odpowiedzi


Śro, 29.09.2010, 21:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Problem z Audi V8
U mnie na odwrót, ja kiedyś zdradziłem Audi i dla mnie to ono jest lepsze ;)

Co do manualnej regulacji, pomimo ĹĽe mam elektronicznie utwardzanie zawieszenia i samopoziomowanie - manualnÄ… regulacjÄ™, 3-stopniowÄ…, teĹĽ mam.

W A4 miałem tylko manualną a w 166 tylko samopoziomowanie. Jak widać co auto to obyczaj :)

A żarówki nie były niedawno wymieniane? Może silniczki źle podpięte?

_________________
HABEMUS SEDAN


Śro, 29.09.2010, 23:03
Profil

Postów: 6
Post Re: Problem z Audi V8
Ale w Audi V8 nie ma regulacji silniczkami tylko podciśnieniowe membrany które pod ciśnieniem rozchylają się i odchylają reflektory( góra lub dół) i idą wężyki czerwone i lekko czuć jak auto pracuje że zasysa ale słabo i nie wiem w czym rzecz. Ja nie wiem do kogo się zwrócić z tym bo nikt nie ma pojęcia a ja mam problem bo w nocy nie da się jechać bo za nisko świecą.


Czw, 30.09.2010, 11:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Problem z Audi V8
Kurcze, sprawdzałeś cały ten układ tj, węże i pompkę (pompki?). Może gdzieś ciśnienie ucieka?

Próbowałem znaleźć temat na jakiś zachodnich forach ale nie znalazłem :(

A nie masz gdzieĹ› manualnej regulacji na samych lampach? Tak jak regulujÄ… w stacjach diagnostycznych?

_________________
HABEMUS SEDAN


Czw, 30.09.2010, 14:58
Profil

Postów: 6
Post Re: Problem z Audi V8
Problem z regulacją reflektorów rozwiązany! puszczał ciśnienie sam przełącznik regulacji wysokości. W tym audi jest NIVO i mam pytanie czy zła regulacja tego popychadełka od drążka stabilizacyjnego który reguluje coś tam w rozdzielaczu(ten rozdzielacz wygląda jak mała pompa hamulcowa) i na zasadzie ugięcia się zawieszenia drążek stabilizacyjny też się ugina i tym popycha ten mały drążek który połączony jest z tym jakby rozdzielaczem który jakby otwierał i zamykał dopływ oleju hydraulicznego który jest w amorkach i coś tam zmienia chyba sztywność? I w tym rzecz bo u mnie auto ciągle jest sztywne jakby nivo ciągle działało. Jest tam regulacja jakaś i nie wiem jak to ustawić.


Czw, 30.09.2010, 19:02
Profil

Postów: 6
Post Re: Problem z Audi V8
Chciałem dodać jeszcze że moje audi jest strasznie sztywna z tyłu na tym zawieszeniu NIVO i chyba coś jest nie tak bo zmienić wysokość zawieszenia idzie na odpalonym silniku reguluje się jak powinno. Ale z tą sztywnością to piszą że gruszki od tego NIVO są padnięte i dlatego nie ma żadnej amortyzacji. Nie wiem i nie mam pojęcia co zrobić i jak to zdiagnozować żeby nie władować sporych pieniędzy.


Czw, 30.09.2010, 20:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018