Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 23:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Opel Astra G 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Opel Astra G
Opel Astra G znana też jako Astra drugiej generacji. Produkowana w latach 1998 - 2009, między innymi w naszej gliwickiej fabryce GM, z której wyszło łącznie 243 993 egzemplarzy. Przez całą swoją karierę, czyli ponad dekadę, nie została ona poddana liftignowi. Astra II generacji została zaprezentowana w roku 1997 podczas targów we Frankfurcie. Również w tym miejscu zaprezentowano jej największego wroga, z tego samego podwórka, czyli VW Golfa czwartej generacji. Podobnie jak poprzedniczka Astry G otrzymała drugą lokatę w głosowaniu COTY 1999, samo jednak głosowanie wygrał kolejny wielki rywal Astry - Ford Focus. Kwestia korozji w tym modelu została niemal całkowicie wyeliminowana - przy produkcji użyto dwustronnie cynkowanej blachy. Przykład znany już wcześniej chociażby z Audi 80, którego rezultaty widać do dzisiaj.

Dostępna w 6 wariantach nadwozia:
- 3 drzwiowy hatchback (1998)
- 5 drzwiowy hatchback (1998)
- Caravan, czyli kombi (1998)
- Sedan (1999)
- Coupe
- Cabrio

Na bazie tej generacji powstał również spokrewniony minivan - Zafira I generacji.

Dostępna z silnikami:
benzynowymi
- 1,2 16V (75 KM oraz 65 KM)
- 1,4 16V (90 KM)
- 1,6 (75 KM)
- 1,6 16V (101 KM)
- 1,6 i (85 KM)
- 1,8 i 16V (125 KM)
- 1,8 16V (116 KM)
- 2,0 16V Turbo (190 KM)
- 2,0 i 16V Turbo (200 KM/ 192 KM)
- 2,0 16V (136 KM)
- 2,0 16V T OPC (200 KM)
- 2,0 16V OPC (160 KM)
- 2,2 i 16V (147 KM)
diesla
- 1,7 CDTI (80 KM)
- 1,7 DTI 16V (75 KM)
- 1,7 TD (68 KM)
- 2,0 DI (82 KM)
- 2,0 DTI 16V (101 KM)
- 2,2 DTI (125 KM)

Image Image
Image Image
Image Image
Image



(c) opel

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 12.02.2011, 13:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Opel Astra G
W Classicu był też silnik 1,6 TwinPort o mocy 105KM ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 12.02.2011, 17:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Opel Astra G
2.0 OPC :D :D :D :D
Jak swoją zajeżdżę(na co sie nie zanosi :( :( ) to będę polował na jakąś chociaż z 2.0 136 koni.
Wśród znajomych mam dwie takie Astry jedna Classic a druga nie wiem czy nie full wypas bo między innymi takie bajery jak beżowa skóra,xenony,klimatronic.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 14.02.2011, 18:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Opel Astra G
Silnik 1.4 16v/90 KM występował w dwóch wersjach:
- Z14XE, X14XE - poj. 1389 ccm
- Z14XEP (TwinPort) - poj. 1364 ccm

Auto proste w formie, niezbyt skomplikowane technologicznie, o wspomnianym dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym. Nie powala stylistykÄ…, ale wcale nie musi.

Liftingu jako takiego może nie było, ale modele roku 2002 miały co nieco zmienione. Poznać można je po m.in. jednolitych, ciemnych reflektorach. W Gliwicach wytwarzano wersję sprzed tego "liftingu".

EDIT: Było 7 wersji nadwoziowych - siódmą był tzw. delivery van (produkowany do 2009 r. w Gliwicach)
Image

W ramach ciekawostki - Astra III też miała taką odmianę:
Image

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Pią, 18.02.2011, 10:20
Profil

Postów: 33
Samochód: Opel
Post Re: Opel Astra G
Osobiście mykam taką 3drzw 2.0 DTI 16V i jestem zadowolony. Przy spokojnej jeździe spalanie dobre jak na taki silnik, a jak trzeba to jest czym przycisnąć. Rocznik 2000, rdzy nie ma, tylko plastiki w zimie dają o sobie znać :/

_________________
Portal http://www.motogen.pl - skutery, motocykle i quady.


Śro, 27.04.2011, 7:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Opel Astra G
Mam mieszane uczucia co do tego wozu. Z zewnątrz w sumie wciąż wygląda całkiem atrakcyjnie, ale środek to typowa oplowska żenada: ponury, ciężki, cięty od topora kokpit. Oczywiście masa silników do wyboru, benzyniaki dobrze znoszą elpidżi, a diesle (zwłaszcza 1.7 DTI) są całkiem trwałe. Choć w sprzedaży jest od ponad roku Astra IV, to "dwójek" jest zdecydowanie najwięcej na naszych ulicach...

_________________
http://www.exoticcars.pl


Sob, 30.04.2011, 22:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: Opel Astra G
Astra G nie rĂłwna siÄ™ Astrze II Classic :P

Astra II Classic produkowana w całości w GMMP z naprawdę kiepskich materiałów wykończeniowych, dodajmy do tego słabszą paletę silników i wyposażenia. Opel niepotrzebnie utrzymuje produkcje Classiców. Generuje to tylko wyższą cenę nowszej generacji Astry no ale jak się ma 8-9 fabryk w Europie to trzeba kombinować aby było co produkować w każdej z nich. Gorzej jak ludzie pójdą po rozum do głowy i zamiast Astry IV kupią sobie Kie Cee'da II generacji w cenie Astry III Classic


Nie, 22.01.2012, 17:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Opel Astra G
Ja przyznam się szczerze ,że Astry classic H (III generacji) to jeszcze nie widziałem . I to chyba robią je od koło roku. Pamiętam że po premierze III ,po roku od rozpoczęcia produkcji poprzedniej generacji jako Classica to całkiem sporo już ich jeździło.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 23.01.2012, 19:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: Opel Astra G
Bo Astra III Classic nie ma napisu na tylnej klapie. Z Pewnoscia mijasz Je na drogach a nawet nie wiesz. U mnie sasiad se kupil astre III CLassic hatchback.


Wto, 24.01.2012, 8:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 93
Post Re: Opel Astra G
Jeździłem tym 1,6 8V 75KM. To były najgorsze dni mojego życia. To już Golf III z bardzo podobnym silnikiem chodzi pięknie. Nie wiem jak mogli tam wsadzić coś co paliło w mieście 10l, nie ważne czy ostra, czy lekka jazda. W trasie to jakoś 7l było. Przyśpieszenia to to nie miało w ogóle. Na autobahn tiry mi odjeżdżały pod górkę.


Nie, 19.02.2012, 23:18
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Opel Astra G
Dexteros napisał(a):
Jeździłem tym 1,6 8V 75KM. To były najgorsze dni mojego życia. To już Golf III z bardzo podobnym silnikiem chodzi pięknie. Nie wiem jak mogli tam wsadzić coś co paliło w mieście 10l, nie ważne czy ostra, czy lekka jazda. W trasie to jakoś 7l było. Przyśpieszenia to to nie miało w ogóle. Na autobahn tiry mi odjeżdżały pod górkę.


Ja jeżdżę autem z takim właśnie silnikiem i niestety muszę się z Tobą zgodzić - ten silnik można było uważać za udany ale gdzieś tak do połowy lat 90-tych. Nie powinien on był się pojawić nawet w poliftingowej Astrze F, a co dopiero w jej następczyni.
Dynamiką ani zużyciem paliwa ten silnik nie zachwyca, ale coś za coś - konstrukcja tego silnika jest bardzo prosta. O stan paska rozrządu też nie muszę się martwić, bo nawet jak "strzeli" to nic poważnego (poza unieruchomieniem) z silnikiem się nie stanie :) Ceny części (nawet wspomnianego rozrządu) na pewno nie przyprawiają o ból głowy.


Pon, 20.02.2012, 11:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Opel Astra G
Albo nie dbacie o swoje samochody albo nie wiem. Mi pali w mieście 8-8,5 litra i wcale nie jeżdżę jak emeryt :lol: Normalne spalanie benzynowego kompaktu z mieście.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 20.02.2012, 19:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Opel Astra G
Jeśli brac, to tylko w takiej australijskiej specyfikacji.
Image Image

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pon, 20.02.2012, 21:55
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Opel Astra G
Kobi napisał(a):
Albo nie dbacie o swoje samochody albo nie wiem. Mi pali w mieście 8-8,5 litra i wcale nie jeżdżę jak emeryt :lol: Normalne spalanie benzynowego kompaktu z mieście.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja ten motor 1.6 8V 75KM (X16SZR) mam w Astrze F a nie G :) Być może skrzynia inna, być może styl jazdy mam jakiś niepoprawny. Faktem jest, że ciężko mi zejść z miejskim spalaniem poniżej 9l.


Pon, 20.02.2012, 22:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Opel Astra G
Michae napisał(a):
Jeśli brac, to tylko w takiej australijskiej specyfikacji.


To ja juĹĽ wolÄ™ coupetke od Pininfariny.


Pon, 20.02.2012, 22:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Opel Astra G
morphy napisał(a):
Michae napisał(a):
Jeśli brac, to tylko w takiej australijskiej specyfikacji.


To ja juĹĽ wolÄ™ coupetke od Pininfariny.

Od Bertone synu od Bertone :)

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Wto, 21.02.2012, 19:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 93
Post Re: Opel Astra G
sthool napisał(a):
Kobi napisał(a):
Albo nie dbacie o swoje samochody albo nie wiem. Mi pali w mieście 8-8,5 litra i wcale nie jeżdżę jak emeryt :lol: Normalne spalanie benzynowego kompaktu z mieście.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja ten motor 1.6 8V 75KM (X16SZR) mam w Astrze F a nie G :) Być może skrzynia inna, być może styl jazdy mam jakiś niepoprawny. Faktem jest, że ciężko mi zejść z miejskim spalaniem poniżej 9l.


Ten w Astrze G to to samo, nawet ma takie samo oznaczenie. Weź po uwagę jeszcze, że Astra G przytyła w stosunku do F.


Pią, 24.02.2012, 22:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Re: Opel Astra G
Michae napisał(a):
Jeśli brac, to tylko w takiej australijskiej specyfikacji.
Image Image

GENIALNE!! :O

_________________
Hurtownia książek


Pon, 27.02.2012, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Opel Astra G
Image
Moim zdaniem Ĺ‚adniejsza ale juĹĽ widzÄ™ ĹĽe siÄ™ do tego zabierajÄ… jak do Calibry :? :?

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Wto, 28.02.2012, 9:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018