Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 0:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
2012 Volkswagen Golf Cabrio 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Image

Image Image Image Image

Cytuj:
VW will offer six powerplants. Petrol engines include a 103bhp 1.2, 122bhp and 158bhp 1.4s and a 208bhp 2.0, while the diesels are a 103bhp 1.6 and a 2.0-litre unit producing 138bhp. Transmissions will be five and six-speed manuals or six and seven-speed DSGs.

autocar

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 23.02.2011, 10:49
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Nie wygląda zbyt korzystnie, bardziej jak komputerowa wizja z usuniętą częścią dachu. ;) Przydałyby się zdjęcia z zamkniętym dachem żeby całość ocenić.


Śro, 23.02.2011, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
To musi być fake :? Przecież za rok wchodzi nowy Golf :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 23.02.2011, 11:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
też nie rozumiem sensu tego wozu, tak jak kolega wspomniał w 2012 wychodzi Golf VII (nie śmie napisać nowy bo znając VW znowu będzie to obszerny fl) poza tym jest VW EOS który nie dawno przeszedł fl i ma twarz Golfa VI, dziwaczna ta strategi VW, a samo auto nie wzbudza u mnie jakichkolwiek emocji

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 23.02.2011, 11:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
A mnie się podoba - lubię cabrio z miękkim dachem. Na tym zdjęciu najlepiej wygląda:
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 23.02.2011, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Nowy Golf zostanie pokazany jesienią 2012 i wejdzie do sprzedaży jako rok modelowy 2013 więc to jeszcze prawie dwa lata :wink: Poza tym cabrio może być produkowane równocześnie z siódmą generacją Golfa, bo wiadomo, że nowe cabrio jak powstanie to nie od razu. Podobnie było z kombi, też weszło do produkcji na sam koniec klepania piątej generacji. Inna sprawa po co takie auto jak jest Eos.

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 23.02.2011, 11:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
bartez napisał(a):
Poza tym cabrio może być produkowane równocześnie z siódmą generacją Golfa
stała taktyka VW :roll:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 23.02.2011, 11:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
No "nowe" cabrio było co drugą generację; Golf III i IV cabrio to właściwie to samo, piątki chyba nie było w cabrio więc VI i VII będą różnić się tylko pasem przednim :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 23.02.2011, 11:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
o to chodzi - ale i ta wersja, to zawsze jakiĹ› progres u VW :D

Cytuj:
To chyba jeden z najbardziej oczekiwanych modeli niemieckiego producenta, który będzie produkowany przez firmę Karmann
Perełką na stoisku Volkswagena podczas salonu samochodowego w Genewie będzie zapewne Golf Kabriolet, którego produkcja rozpocznie się wkrótce w Osnabrück. Jak wiadomo Karmann ma wielkie tradycje w produkcji takich modeli.
Nowy Golf Cabriolet jest pojazdem wywodzącym się z trzydrzwiowego hatchbacka. Tego typu nadwozie po raz pierwszy w ofercie niemieckiego producenta pojawiło się w 1979 roku. Jego pierwsza generacja produkowana była do 1993 roku i sprzedana w liczbie 389 tys. egz. Następca zbudowany na bazie Golfa III przetrwał do 2002 roku, ale w 1998 roku przeszedł facelifting i nieoficjalnie nazywany był IV Golfem Carbio. Większość tych samochodów wyprodukował Karmann w Osnabrück, ale też powstawały one w Meksyku.
W 2006 roku premierę miał Volkswagen EOS, którego uznano za naturalnego następcę klasycznego kabrioletu. Jednak po latach znów powraca wersja z brezentowym składanym dachem i znów będzie to Golf Cabriolet.
Obecna generacja różni się od hathchbacka nie tylko brakiem dachu, ale także bardziej nachyloną szybą czołową i słupkiem A. W tylnej części inna jest pokrywa bagażnika, w której zamontowano tylne światło stop. Standardem są tylne światła zespolone z modelu GTI.
Volkswagen w swoich materiałach prasowych podkreśla, że ten kabriolet w porównaniu z konkurencją ma najlepiej wyciszone wnętrze. Brezentowy dach sterowany jest systemem elektro-hydraulicznym, co trwa 9,5 sekundy i jest możliwe przy prędkości do 30 km/h.
Czteroosobowy kabriolet będzie standardowo wyposażony w pirotechniczne pałąki chroniące załogę podczas przewrócenia się pojazdu oraz czołowe, boczne, osłaniające głowę i kolana poduszki powietrzne.
Paleta jednostek napędowych obejmuje sześć możliwości o mocy od 105 KM do 210 KM. Cztery silniki benzynowe TSI i jeden turbodiesel TDI będą dostępne z dwusprzęgłową przekładnią DSG. Trzy jednostki są w wersji BlueMotion. Producent podaje, że Volkswagen Golf Cabriolet 1.6 TDI BlueMotion o mocy 105 KM średnio zużywa 4,4 l oleju napędowego na 100 km.
W Niemczech nowego Golfa Cabriolet będzie można kupić od 24 lutego 2011 r. już za 23 625 euro.

Image


Image Image Image


autoinfo

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 23.02.2011, 11:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Dobrze, ĹĽe jest jeszcze EOS bo ten Golf nie ma za grosz wyglÄ…du ...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 23.02.2011, 16:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
W sumie to nawiÄ…zanie do poprzednika... proporcje identyczne jak III i IV cabrio :P mi tam siÄ™ podoba, fajnie wyglÄ…da i basta! :mryellow:


Śro, 23.02.2011, 17:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Obecne cabrio tak wysoko postawiły poprzeczkę, że IMO tym razem zabieg VW nie zachwycił (chyba lepiej już by wyglądało Scirocco Cabrio).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 23.02.2011, 17:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Nie przepadam za cabrio bez kufra. Wyglądają dość nieproporcjonalnie, a to właśnie wygląd jest tym czymś, co przemawia za zakupem kabrioletu. Osobiście wolałbym Eosa ze szmacianym dachem. Myślę, że prezentowałby się o wiele lepiej ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 23.02.2011, 17:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
skoro mogli sprzedawać przez 2 lata Golfa V variant po prezentacji VI to tego też będą mogli sprzedawać jak wypuszczą VII :twisted:


Śro, 23.02.2011, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Gdyby był jeszcze odrobinę brzydszy, udałoby mu się pobić Punto Cabrio i stać się najbrzydszym kabrioletem za rozsądną cenę i przejść do historii. A tak to po prostu jest nudny :lol:


Śro, 23.02.2011, 19:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Wewnętrzna konkurencja z Audi A3 cabrio?
Nie wiem po co ten model A3 Cabrio wystarczy już w gamie tego koncernu, ani to ładniejsze... ani... no nawet nie wiem co napisać.


Nie, 27.02.2011, 17:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
specyfik napisał(a):
Wewnętrzna konkurencja z Audi A3 cabrio?
Nie wiem po co ten model A3 Cabrio wystarczy już w gamie tego koncernu, ani to ładniejsze... ani... no nawet nie wiem co napisać.


a co to niby jest wewnętrzna konkurencja, kasa idzie do jednego wora

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Nie, 27.02.2011, 17:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
johny napisał(a):
specyfik napisał(a):
Wewnętrzna konkurencja z Audi A3 cabrio?
Nie wiem po co ten model A3 Cabrio wystarczy już w gamie tego koncernu, ani to ładniejsze... ani... no nawet nie wiem co napisać.


a co to niby jest wewnętrzna konkurencja, kasa idzie do jednego wora


Dlatego tym bardziej nie widzÄ™ sensu istnienia tej wersji Golfa.


Nie, 27.02.2011, 17:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Golf ma przede wszystkim swoich sympatyków. Po drugie Audi to segment premium więc i poprzeczka cenowa będzie ciut wyższa.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 27.02.2011, 17:44
Profil

Postów: 328
Samochód: cee'd
Post Re: 2012 Volkswagen Golf Cabrio
Jedna generalna różnica (o ile pamiętam) - Eos ma twardy dach, Golf miękki.
Taka wewnętrzna konkurencja ma nawet sens. W sumie raczej uzupełnienie oferty.
Scirocco kabriolet jak zasugerował kolega - hm, to mógłby być koń trojański w segmencie.


Nie, 27.02.2011, 22:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018