Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 6:35




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Audi V8 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi V8
System wtrysku sekwencyjnego posiada reduktor/parownik, przez który wtryskiwany jest gaz w postaci lotnej. W systemie wtrysku ciekłego jest coś w stylu chłodzenia rozprężonego gazu, dzięki czemu jest on wtłaczany w stanie ciekłym.
Tu masz trochÄ™ opisane:
http://www.eko.wpt.pl/oferta.html

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 28.04.2009, 22:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Audi V8
Z głupiej wiki:
LPG - Liquefied Petroleum Gas, Używany jako gaz, ale przechowywany w pojemnikach pod ciśnieniem jest cieczą.

_________________
locha lover


Wto, 28.04.2009, 22:40
Profil

Postów: 3
Post Re: Audi V8
Prosiłem o dane dotyczące spalania, a zamiast tego dowiedziałem się jak działa LPG :/. Stać mnie na utrzymanie takiego wozu ale na gazie a to że nie mam na benzynę to znaczy że nie mogę mieć własnej v8? Jak będę miał kredyty i dziecko na utrzymaniu to już na pewno takiego nie kupie, wiec korzystam puki mogę :)


Śro, 29.04.2009, 9:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: okolice włocławka
Samochód: Audi V8
Post Re: Audi V8
Gaz w limuzynie pokroju V8 to nic złego odpowiednia instalacja LPG zamontowana i skonfigurowana poprawnie nie wnosi wiele krzywd może w skrajnych przypadkach LPG potrafi wykończyć motorownię ale prędzej czy później na gazie czy nie i tak trzeba przeprowadzić remont silnika. Jak ktoś kupuje takie autko "na chwilkę" to raczej się tym faktem zbytnio nie przejmuje a może i łatwiej potem takiego SMOKA z LPG sprzedać.
Ja kupiłem swoje V8 z gazem firmy BRC po czym go zdemontowałem ponieważ instalacja była słabo dopracowana zdecydowałem zostać przy benzynie niż modernizować gaz ale kiedy przyjdzie chwila kryzysu na pewno powrócę do LPG..
Moim skromnym zdaniem jazda limuzyną na gazie jest zdecydowanie lepsza niż jazda limuzyną w dieslu których obecnie pełno ale ile ludzi tyle opinii więc nie ma co bić piany eksploatacja takich aut kosztuje i każdy sobie z tym radzi jak potrafi.
Jako ciekawostkę napiszę że w Audi V8 producent dopuszcza zużycie 1 litr oleju silnikowego na 1000km dla silników 3.6(PT 250 KM) i 4.2(ABH 280 KM) V8 wiadomo że jednostki z przebiegiem 200, 300 tys. km zużywają 1,2 - 1.5 ltr oleju natomiast wyeksploatowane jednostki oscylują w granicy 2 lub więcej. Przy takim zużyciu oleju praktycznie na bieżąco uzupełnianym można wręcz powiedzieć o bezcelowości okresowej wymiany oleju :) a gdy do całości dojdą wycieki wtedy liczby są bardzo imponujące. Audi poprawiło ten mankament dopiero w silniku 4.2 o oznaczeniu (AEC 290 KM) nastąpiło to jednak w roku 1994 kiedy to zakończono produkcję modelu V8 a zmodernizowana jednostka trafiła do modelu S6 gdzie pracowała do roku 1997.

_________________
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale zawsze wiedz wszystko co mówisz


Śro, 29.04.2009, 23:59
Profil

Postów: 3
Post Re: Audi V8
Gdybamy czy do V8 powinno się instalować gaz, no bo limuzyna z gazem...że skrajność niby? ja wczoraj widziałem A8 4.2 V8 z gazem :D wiec czemu by nie oszczędzać w przypadku modelu V8 :)


Czw, 07.05.2009, 12:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Audi V8
Mnie sie podobuje ten cycat:
Gdy na Allegro widze V8 z gazem, to mysle ze powinien byc w kategorii Uszkodzone.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 07.05.2009, 14:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Audi V8
tylko co jest uszkodzone....
auto czy wlasciciel?
ze przytocze cytat...
"auto tylko na pb a nie pierdy dinozaurow"


Czw, 07.05.2009, 14:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Audi V8
jeden h... jedno powstaje z drugiego

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 07.05.2009, 16:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: Audi V8
rafael4818 napisał(a):
dla mnie to jest poprostu miszcz!![b]

no...MISTRZU :mryellow:

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Śro, 20.05.2009, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: okolice włocławka
Samochód: Audi V8
Post Re: Audi V8
Nie rozumie podejścia dlaczego konfiguracja limuzyna + gaz jest zła a gdy popatrzymy na seje, vectry, mondea, passaty i inne parchy to gaz jest norma a cena aut podobna . Czemu auto które ma ogromny zapas mocy(nie do ścigania) i relatywnie dobrze znosi pracę na gazie jest okładane mięsem bo jest ekonomiczne?, po co wywalać kasę w błoto jak można zaoszczędzić parę groszy nie mylić ze skąpstwem bo skąpiec nigdy nie kupi v8.
Ciekaw jestem czy ci co obstają tak przy PB propagując produkt z najwyższej półki zawsze kupują ta najdroższą (bo ma być najlepsza dla silnika itp), zawsze serwisują auto w najlepszym (czyt. najdroższym) serwisie oczywiście ASO , kupują najdroższe filtry, oleje, opony a przede wszystkim czy autko parkują w garażu (najlepiej ogrzewanym) bo jak wiadomo mówić i pisać to można wiele ale z rzeczywistością bywa różnie.
Poza tym auto z instalacją gazową jeździ też na PB a na gazie jest bardzo przyjazne dla środowiska (ekologiczne) co jest bardzo modne w dzisiejszych czasach (powstające hybrydy, auta elektryczne, oszczędne diesle itp).

_________________
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale zawsze wiedz wszystko co mówisz


Pią, 29.05.2009, 13:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1268
Miejscowość: Stąd nie widac
Post Re: Audi V8
Akurat motyw z ekologia to dla mnie najgorsze co moze byc, ale uwazam, ze sama idea Audi V8 na gaz zla nie jest i sam gdybym kupowal takie auto pewnie szukalbym z LPG.

a co kupuja - pewnie filtrony itd :)

_________________
собаке где деньги?


Czw, 11.06.2009, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Audi V8
k-l-o-c-u napisał(a):
Poza tym auto z instalacją gazową jeździ też na PB a na gazie jest bardzo przyjazne dla środowiska (ekologiczne) co jest

wadÄ… Image
ekologia ssie

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 15.06.2009, 22:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Miejscowość: Gdańsk
Post Re: Audi V8
myśle że kupując fure z silnikiem 4.2 v8 , stać nas na jej utrzymanie. :P

jest piękny i ma charakter. i brzmi przekozacznie !

btw . na gdańskiej giełdzie przy Ul.Elbląskiej stało jeszcze wczoraj te cudp z 4.2 za 15tys.

_________________
“Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

“Jeżeli Twoja żona chce się nauczyć jeździć samochodem nie stawaj jej na drodze”
(Sam Levinson)


Pozdro :D


Czw, 03.09.2009, 19:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: Audi V8
T4LIB napisał(a):
myśle że kupując fure z silnikiem 4.2 v8 , stać nas na jej utrzymanie. :P

jest piękny i ma charakter. i brzmi przekozacznie !

btw . na gdańskiej giełdzie przy Ul.Elbląskiej stało jeszcze wczoraj te cudp z 4.2 za 15tys.




Jak kupujesz nowe lub w miarę nowe auto to stać. Ale sporo osób kupuje kilkunastoletnie auto z dużym silnikiem i zakłada gaz czy też oszczędza na paliwie jeżdżąc mało. Znam takich ludzi. Kupili trzylitrowe auta i jeżdżą tym tylko trochę, bo nie mają na wahę. Bywa i tak. Auta nie są takie drogie teraz. Gorzej z utrzymaniem. A zagazowane Audi V8 nie przeraża mnie tak jak roczny passat w gazie.

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Wto, 22.09.2009, 9:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 25
Miejscowość: Ostrołęka & Białystok
Samochód: Kia Rio 1.4&Tico
Post Re: Audi V8
U mnie jeździ takie jedno, piekne auto, szkoda ,że właściciel pokapował się ,że nie warto go sprzedawać za śmieszne pieniądze, i jeździ nim od święta :(


Pią, 12.02.2010, 10:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Audi V8
Chyba właśnie o to w tym i w tego typu autach chodzi - osobiście chciałbym używać takiego na co dzień ale finansowo to byłaby katastrofa..
BTW, ostatnio strasznie mi to auto po głowie chodzi. Poszperajcie na youtube i oglądnijcie parę filmików, koniecznie z włączonymi głośnikami. Jest na czym ucho zawiesić.

_________________
locha lover


Pią, 12.02.2010, 11:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi V8
Oczywscie. Mam taki sam poglad :wink: . Passata oddam zonie a moje nastepne bedzie e32 730i v8
Tu jest filmik z e38 ale silnik ten sam. Dzwiek jest powalajacy a i podobno nie jest taki paliwozerny wiec zdanego lpg nie bede tam ładował.
http://www.youtube.com/watch?v=MSZcloYY8yA


Pią, 12.02.2010, 11:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Audi V8
Ten sam? wydaje mi się że 4.2 V8 było wyłącznie w Audi stosowane - 740 ma 4L pojemności.
Tu parÄ™ filmikĂłw z Audi
http://www.youtube.com/watch?v=AI8lSIEjnQs
http://www.youtube.com/watch?v=EzD63EMdFJM

_________________
locha lover


Pią, 12.02.2010, 11:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi V8
Ten sam to odniosłem do silnika v8 w bmw e32 730i i e38 730i bo takie jest w filmiku a oczywscie ze silnik audi v8 jest inny. Tylko silnik audi v8 4.2 bedzie palił 18L a bmw v8 3L mozna zmiescici sie w 13L w miescie. Oczywscie osiagi słabsze ale zabujczy dzwiek v8 jest i o to chodzi 8)


Pią, 12.02.2010, 11:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: Audi V8
Koszty codziennej obsługi i opinie o AV8 http://www.autocentrum.pl/audi/v8/

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Nie, 21.02.2010, 20:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018