Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 10:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Iż 412 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2290
Miejscowość: Wrocław
Post IĹĽ 412
Chciałbym państwu przedstawić dumę radzieckiego niezależnego przemysłu motoryzacyjnego, czyli pewną żenadę na kółkach. Zrobiłem tą galerię bo mam sentyment do tego auta - pierwszy samochód mojego ojca :) Iż 412 był produkowany w latach 1967-2000 (1971 lifting) Miał silnik 1.5 o mocy 75 km a jego celem w założeniu konstruktorów było jak najczęstsze psucie się.
Ostatnie zdjęcie to rajdowa wersja ze 120-konnym silnikiem.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
HLVS!


Pią, 14.01.2005, 17:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
Hmmm... ĹĽenada :twisted:

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Pią, 14.01.2005, 17:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Hm...powiem więcej... żenująca żenada :twisted: ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 14.01.2005, 18:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Żenada, żenująca, i juz brak mi przypadków :P ;)

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pią, 14.01.2005, 18:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Żenująca zażenowana żenada ! Shit na kółkach

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 14.01.2005, 19:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image

Pod sąsiednim blokiem stało to coś kilka lat aż się rozpadło :roll:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pią, 14.01.2005, 20:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Jestem zaĹĽenowany tÄ… ĹĽenujÄ…cÄ… ĹĽenadÄ… !!!!!

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Sob, 15.01.2005, 22:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3539
Miejscowość: Rzeszów
Post 
a ja sie wyłamię i powiem że nie jest brzydki :)

_________________
^^


Wto, 18.01.2005, 16:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 475
Miejscowość: Bestwinka k. Bielska-B.
Samochód: 126 & PII
Post 
Pierwszy raz widzę to toczydło


Sob, 25.08.2007, 14:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
VVitek napisał(a):
Pierwszy raz widzę to toczydło


A czytałeś regulamin, kolego?

_________________
http://www.exoticcars.pl


Sob, 25.08.2007, 17:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Jedno wielkie dno. Kaszanaa jak siÄ™ patrzy :? :? No i mamy beznadziejny samochĂłd do kolekcji...

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Sob, 25.08.2007, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 456
Miejscowość: Lublin
Post 
z izh wolÄ™ juĹĽ orbitÄ™...to to jakieĹ› quasimodo

_________________
Evolution GT-Winner and Losers!


Nie, 26.08.2007, 12:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: WWA
Post 
masakra :lol:

_________________
Była Honda będą Volva, tak to wygląda...


Wto, 28.08.2007, 1:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
Honda Crx napisał(a):
masakra :lol:

ciekawe kiedy przeczytamy dłuższy niż jednowyrazowy lub chociaż jednozdaniowy post, bo o tym że wniesiesz coś znaczącego do tematów nawet nie marzę... :?

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 28.08.2007, 6:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: WWA
Post 
Emer napisał(a):
Honda Crx napisał(a):
masakra :lol:

ciekawe kiedy przeczytamy dłuższy niż jednowyrazowy lub chociaż jednozdaniowy post, bo o tym że wniesiesz coś znaczącego do tematów nawet nie marzę... :?
wzruszające :lol: forum jest dla wszystkich i nie tylko ja tu poprostu wyrazam swoją opinie w prosty sposób i chyba nie ma roznicy czy napisze ''żenująca żenada'' czy poprostu masakra a co do wnoszenia czegoś to zbieram materiały... niedługo cos wrzuce :twisted:

_________________
Była Honda będą Volva, tak to wygląda...


Wto, 28.08.2007, 9:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7519
Miejscowość: Warszawa
Post 
Trzy ostatnie foty nie śmigają. Nie przesadzajmy. W swoim czasie całkiem niezły wóz. Wzorowany na angielskim Hillmanie Hunterze. Niestey wykonawstwo i co za tym idzie jakośc azjatycka ...

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Śro, 05.09.2007, 20:40
Profil

Postów: 166
Post Re: IĹĽ 412
To był też pierwszy samochód mego ojca z tym że on miał oryginał: nie Iża a Moskwicza 408 z chyba 1967 czy 1968 roku. Miał on podwójne reflektory ale silnik 1360ccm . Owszem najpiękniejszy nie był ale mam sentyment do tego samochodu /dzieciństwo/ Ludzie piszący o nim "szkaradztwo" itp nie biorą poprawki na to w jakich latach on powstawał. Co my wtedy w Polsce mieliśmy? Oczywiście pierwsze egzemplarze 125p /tu nie mam wątpliwości że o niebo lepsza konstrukcja/ ale też głównie Syreny oraz Warszawy... niby nowocześniejsze??? Sąsiad jeździł jakimś starym trabantem, inny jakąś Skodą z lat 50-tych. Ów Moskwicz moich rodziców na tamte czasy to była fura! :roll: I z tego co pamiętam nie psuł się częściej niż inne auta z tamtych lat, a już zdecydowanie rzadziej niż następny samochód rodziców: Fiat 125p wersja 1300 bo pod tym to częściej ojciec leżał niż nim jeździł...


Śro, 13.10.2010, 18:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 31
Miejscowość: Poznań
Samochód: marzeń to youngtimer
Post Re: IĹĽ 412
nevport napisał(a):
To był też pierwszy samochód mego ojca z tym że on miał oryginał: nie Iża a Moskwicza 408 z chyba 1967 czy 1968 roku. Miał on podwójne reflektory ale silnik 1360ccm . Owszem najpiękniejszy nie był ale mam sentyment do tego samochodu /dzieciństwo/ Ludzie piszący o nim "szkaradztwo" itp nie biorą poprawki na to w jakich latach on powstawał. Co my wtedy w Polsce mieliśmy? Oczywiście pierwsze egzemplarze 125p /tu nie mam wątpliwości że o niebo lepsza konstrukcja/ ale też głównie Syreny oraz Warszawy... niby nowocześniejsze??? Sąsiad jeździł jakimś starym trabantem, inny jakąś Skodą z lat 50-tych. Ów Moskwicz moich rodziców na tamte czasy to była fura! :roll: I z tego co pamiętam nie psuł się częściej niż inne auta z tamtych lat, a już zdecydowanie rzadziej niż następny samochód rodziców: Fiat 125p wersja 1300 bo pod tym to częściej ojciec leżał niż nim jeździł...


dla Twojej informacji: Czesi jeĹşdzili wĂłwczas SkodÄ… 1000MB (model zaprezentowany w 1964 roku i produkowany do 1969 roku, w 1969 roku wchodzi na rynek model S100)

enerdowski Trabant 601 wszedł na rynek również w 1964 roku.

Fiat 125p było to też jakby nie patrzeć przestarzała konstrukcja - pod nowoczesną karoserią podzespoły modelu 1300 czyli Milletrecente

jeśli chodzi o bezawaryjność to najbardziej niezawodną konstrukcją z byłych demoludów była Skoda - ekonomiczna (6,5 l/100 km z silnika 1046 ccm wobec 6,5 l/100 km z silnika 650 ccm Fiata 126p), komfortowa, praktyczna, prosta w naprawie i co tu dużo mówić: po prostu piękna

_________________
Kochajmy samochody zabytkowe


Czw, 14.10.2010, 18:56
Profil

Postów: 166
Post Re: IĹĽ 412
Wszystko to wiem, urodziłem się i dorastałem w tamtych czasach :D , nie bronię tej konstrukcji, nie uważam by lepsza od innych ale też nie była specjalnie gorsza. Co do urody Skody 1000MB... no cóż szanuję Twoje zdanie, na pewno jest ładniejsza od tego Moskwicza ale żeby od razu piękna? Mnie wówczas z konstrukcji bloku wschodniego podobał się Wartburg 353, oczywiście mam na myśli wyłącznie wygląd a nie zastosowaną technikę... Ale to już sprawa gustu. A co do niezawodności Skody to faktycznie wiele dobrego słyszałem od ich właścicieli w owych czasach.


Pią, 15.10.2010, 15:14
Profil

Postów: 20
Post Re: IĹĽ 412
Na tamte czasy cacko teraz to szpan na wsi :P

_________________
>>>>>>>>>LINK DO MOICH ZDJĘĆ<<<<<<<<<


Czw, 02.12.2010, 20:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018