Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 12:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Klasyki 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Masz rację, że dorabianie części z innych aut lub przerabianie klasyków, których zostało kilka sztuk jest niewybaczalne. Tylko, że klasyki można podzielić na kilka "grup". Dwie najważniejsze to:
1. Oryginał, w którym wszystkie lub przeważająca ilość części jest w nim odkąd z fabryki wyjechał. Właściciel stara się nim nie jeździć aby tych części nie wymieniać;
2. Samochód utrzymany w stanie idealnym, jednak użytkowany prawie normalnie. W razie awarii części zastępowane są orginalnymi od producenta.
Szczerze mówiąc pierwszy sposób jest nie dla mnie. Ja po prostu uważam, że samochód jest stworzony do jazdy, a nie po to by stał w garażu. Drugi sposób daję tą możliwość. Auto może nie jest już tak orginalne jak poprzednik, ale nadal jest wszystko zgodne z orginałem. Wszytkie podzespoły, mimo iż nie "stare" to jednak są zgodne z orginałem w 100%. Zauważ, że większość producentów na zamówienie wyprodukuje części do nawet najstarszych swoich aut. Oczywiście druga metoda jest o wiele droższa, ale jakże dająca więcej satysfakcji z posiadania klasyka. Po prostu dla mnie nie ważne jest czy w aucie z powiedzmy 1950r. mam silnik z tegoż roku, czy wyprodukowany w 2004r. Ważne jest to, iż nadal wszystko wygląda tak jakby dopiero co wyjechało z fabryki (mimo że ma 50 lat), a co najważniejsze, auto jest w idealnym stanie technicznym i może słuzyć do codziennej jazdy.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 19.02.2004, 12:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
niestety jeżdżenie na codzień autem z 1950 roku jest raczej niemożliwe i tak samo uciążliwe jak chodzenie do szkoły/pracy na rękach. można, ale po co.
w 1950 roku przeciętny użytkownik osobówki przejeżdżał rocznie około 1 ooo kilometrów, a silniki kierowano do napraw głównych po 50 ooo km.
obecnie roczny przebiek 20 ooo to norma, a okres gwarancji obejmuje 100 ooo km.
więc jeżeli byś zdecydował się na auto z tak jak mówiłeś 1950 roku, to przy obecnej eksploatacji, miałbyś co miesiąc drobne naprawy i raz do roku remont kapitalny.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Czw, 19.02.2004, 13:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
No właśnie dlatego napisałem, że to drogie hobby. Ale to w tym jest właśnie najlepsze. Raz do roku sam sobie mogę go rozebrać, wyremontować, potem złożyć wszystko do kupy. To jest świetna zabawa i pomysł na spędzenie wolnego czasu. Zamiast na urlopie leżeć na plaży i się smażyć w słońcu, można zrobić coś pożytecznego i przyjemnego. Pozatym ten 1950r to tylko tak dla przykładu. Ja chciałbym Commodore'a GS/E B coupe z lat 1972-78. Tym już spokojnie można pomykać.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 19.02.2004, 14:46
Profil

Postów: 23
Miejscowość: Kraśnik
Post 
Co Ty TABLICOMAN gadasz, przecież zabytkowa blacha kosztuje 700 ileś zł. :?

_________________
Bez blaszeczek ani rusz.
Oczywiście jak na indywidualnych to zawsze ruszy.


Czw, 01.04.2004, 19:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018