Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 18:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Co nam, kierowcom się nie podoba 
Autor Wiadomość

Postów: 63
Post 
ti napisał(a):
a mnie denerwuje gdy na trasie poza miastem jedzie sobie srodkiem pasa maluszek i nie daje sie wyprzedzic i mimo ze moglby spokojnie zjechac na prawo i dac miejsca temu z tylu na wyprzedzanie bez narazania sie na wjezdzanie na przeciwlegly pas, niestety wikszosc takich kierowcow to kobiety (mimo mojego podziwu dla niektorych pani za kolkiem)

Owszem moze to byc denerwujace ale nie jest obowiazkiem zjzdzanie na prawo gdy ty akurat jedziesz szybciej.
To ty jestes wyprzedzajacym i ty masz uwazac. Obowiazkiem wyprzedzanego jest nie utrudniac wyprzedzajacemu, co nie oznacza ze musi koniecznie zjechac.
Na drodze jestescie przeciez na rowni, wiec to ze taki wolniej jadacy samochod tobie zjedzie na prawo (niekoniecznie maluch) to jest to tylko jego dobra i nie przymuszona wola.
Dlatego nie rozumiem troche twojego zdenerwowania.
Mnie to nie denerwuje, a jak sie okaze ze ktos zjedzie na prawo, to przewaznie (nie zawsze sytuacja na to pozwala) takiemu kierowcy podziekuje, niech wie ze doceniam jego manewr.


Wto, 21.10.2003, 9:46
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Poza obszarem zabudowanym gdy mamy 2 pasy puchu w jedn± stronÄ™ to jeĹĽdzi siÄ™ tylko lewym pasem, a prawy sĹ‚uĹĽy do wyprzedzania. Je¶li wiÄ™c kto¶ jedzie caĹ‚y czas lewym to Ĺ‚amie przepisy ruchu drogowego.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Wto, 21.10.2003, 10:17
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Jacub napisał(a):
Poza obszarem zabudowanym gdy mamy 2 pasy puchu w jedn± stronÄ™ to jeĹĽdzi siÄ™ tylko lewym pasem, a prawy sĹ‚uĹĽy do wyprzedzania. Je¶li wiÄ™c kto¶ jedzie caĹ‚y czas lewym to Ĺ‚amie przepisy ruchu drogowego.

A tutaj to mnie zaskoczyĹ‚e¶ :) Nie wiedziaĹ‚em o tym :)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 21.10.2003, 13:42
Profil

Postów: 63
Post 
Jacub napisał(a):
Poza obszarem zabudowanym gdy mamy 2 pasy puchu w jedn± stronÄ™ to jeĹĽdzi siÄ™ tylko lewym pasem, a prawy sĹ‚uĹĽy do wyprzedzania. Je¶li wiÄ™c kto¶ jedzie caĹ‚y czas lewym to Ĺ‚amie przepisy ruchu drogowego.

Niestety nie zawsze jest tak.
Ja akurat jezdze czesto taka trasa ze tylko przes jakies 20km jest taka droga (tzn jes dwupasmowa). Pozniej jest taka droga jak w sytuacji opisanej przez kolege "ti",
Przeczytaj uwaznie, jest tam napisane ze tegoz kolege "denerwuje jazda srodkiem pasa" i nie zjazdzanie na bok. Odnioslem sie do tego co bylo napisane. Gdyby odrazu napisal o sytuacji jaka ty opisujesz, nie bylo by gadania.


Wto, 21.10.2003, 19:40
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Dobra moĹĽe sie Ä˝le zrozumieli¶my, ale juĹĽ chyba wszystko jasne. A odno¶nie tych przepisĂłw to jak mamy 3 pasy ruchu, to jeÄ˝dzimy dwoma ¶rodkowym i lewym, a prawym wyprzedzamy.
Pozdrawiam

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Ostatnio edytowany przez Jacub, Śro, 22.10.2003, 7:12, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 21.10.2003, 20:13
Profil

Postów: 63
Post 
Jacub napisał(a):
A odno¶nie tych przepisĂłw to jak mamy 3 pasy ruchu, to jeÄ˝dzimy dwoma ¶rodkowym i lewym, a prawym wyprzedzamy.
Pozdrawiam

Hehe
Niestety takie sa polskie realia.
Zreszta ja tak czasami jezdze.
Prawym bo chodz dziurawy, ale przewaznie pusty. :wink: :D

Polska to taka Anglia, tylko kierownica z innej strony.


Wto, 21.10.2003, 21:06
Profil
Post 
Jazda z wlaczonym kierunkowskazem, bo 15 minut temu zostal wlaczony przy skrecie.
Korek na autostradzie, bo 5km dalej stoja dwa samochody na poboczu, wiec kazdy musi zwolnic i dobrze sie przyjrzec co takiego sie stalo, nawet jesli nic nie widac.
Przejezdzanie na wprost przez skrzyzowanie tuz po zapaleniu sie czerwonego swiatla, blokujac ludzi czekajacych na srodku skryzowania by zakonczyc skrecanie w lewo.


Sob, 25.10.2003, 6:37
Awatar użytkownika

Postów: 16
Miejscowość: Mielec
Post 
Chyba teĹĽ kierowcy nie lubi± takich scen jak
Image

_________________
śp. Janusz Kulig ['] 19 X 1969 - 13 II 2004
http://www.kulig.pl/ - oficjalna strona poświęcona śp. Januszowi Kuligowi
"Nawet najlepsi nie mają szans na polskich drogach":(


Nie, 26.10.2003, 18:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Oj napewno nielubia :lol: ciekawe kto zapłaci za mycie :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 26.10.2003, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post 
czy moĹĽe raczej lakierowanie.... ;)

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Pon, 27.10.2003, 21:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Je¶li te .... byĹ‚y stare i trzeba je byĹ‚o zeskrobywać i uszkodzić lakier to napewno lakierowanie :D

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 28.10.2003, 15:52
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Dj Boowzy napisał(a):
Je¶li te .... byĹ‚y stare i trzeba je byĹ‚o zeskrobywać i uszkodzić lakier to napewno lakierowanie :D

Tu nie chodzi o zeskrobywanie tylko o to, ĹĽe ptasie G odbarwia i wĹĽera sie w lakier.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Wto, 28.10.2003, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post 
potem juĹĽ tylko "moro" ;)

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Sob, 01.11.2003, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Powinni wymyslec ubezpieczenie od ptasich odchodĂłw. :D

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Nie, 02.11.2003, 13:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post 
a to nie byĹ‚o by takie zĹ‚e... zauwaĹĽyli¶cie ĹĽe te cholerne "ptoki" robi± "znaczki" zawsze zaraz po umyciu auta??? I najlepiej jak siÄ™ naĹĽr± jarzÄ™biny albo innych wi¶ni... wtedy juĹĽ po prostu odlot... (przepraszam tych z bujn± wyobraÄ˝ni± i przy obiedzie...)

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Nie, 02.11.2003, 14:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Akurat taka pora. Ale jak mam zielony samochĂłd i stoi sobie pod drzewkiem tuĹĽ po umyciu, to normalnie kaszmar odrazu w biaĹ‚ych plackach, czy to pod grusz± czy topol±.

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Nie, 02.11.2003, 14:58
Profil
Post 
Siemka co Shift co się stało z dawnym samochodyswiata.pl dostałem e-meila z tą stronką ale sie wiele rózni od smaochodyswiata.pl


Czw, 15.01.2004, 22:18
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Bruno! napisał(a):
Siemka co Shift co się stało z dawnym samochodyswiata.pl dostałem e-meila z tą stronką ale sie wiele rózni od smaochodyswiata.pl

No heyka ;) Nie przeczytałeś uważnie ;) Samochochody Świata to było i serwis i forum. Na razie mamy tylko forum, serwis będzie trochę później ;) Szczegóły w off-topic'u (tutaj). Pozdro...

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 16.01.2004, 5:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post 
JA NIE NAWIDZ LUDZI JADĄCYCH NA ROWERKACH ŚRODKIEM DROGI MAJĄC CAŁE POBOCZE UBITE I NADAJACE SIE DO JAZDY STWARZAJĄ ONI STRASZNE NIEBEZPIECZEŃSTWO I TAMUJĄ RUCH I NIE MA SZANS ICH WYPRZEDZIĆ A BYWAJĄ TACY CO NAWET PO ZATRĄBIENIU NIE ZJADĄ WYSKOCZYC TYLKO Z AUTA I MU PRZEZ ŁEP STRZELIĆ BO INNEGO WYJŚCIA CZĘSTO NIE MA.JUŻ NIE MÓWIE O DROGACH GMINNYCH ALE GŁÓWNE WĘZŁY KOMUNIKACYJNE TAM GDZIE TIR ZA TIREM TO JEST KPINA DLA MNIE. :evil:


Pon, 11.10.2004, 20:58
Profil

Postów: 43
Miejscowość: Kraków
Post 
Jacub napisał(a):
Poza obszarem zabudowanym gdy mamy 2 pasy puchu w jedn± stronÄ™ to jeĹĽdzi siÄ™ tylko lewym pasem, a prawy sĹ‚uĹĽy do wyprzedzania. Je¶li wiÄ™c kto¶ jedzie caĹ‚y czas lewym to Ĺ‚amie przepisy ruchu drogowego.

1.
Jestem tu nowicjuszem i nowicjuszem w jeĹşdzie....
Coś mi się tu nie zgadza... Ja się uczyłem tak:
- obszar zabudowany - można wyprzedzać z lewej lub z prawej strony (mówimy o 2- i wielo-pasmowej jezdni jednokierunkowej)
-obszar niezabudowany - można wyprzedzać TYLKO z lewej strony, a wiec na pasie LEWYM (nie prawym)...

Ponadto w przepisach jest, że obowiązuje jazda PRAWYM pasem, (nawet jest jedno pytanie w testach o tym!!!) więc jeśli ktoś jedzie lewym (jak ten maluch o którym piszecie) to NARUSZA przepisy ruchu drogowego.... a ten co go chce wyprzedzić, po wyprzedzeniu powinien bezzwłocznie zmienić pas na prawy i jechać prawym.... tak jest w przepisach.

więc troche mi namieszaliście z tym wyprzedzaniem z prawej strony poza obszarem zabudowaym - jak to w końcu jest ????

2. rondo: sygnalizuje sie TYLKO ZJAZD z ronda.... dlatego nawet jesli ktos jedzie na wprost przez rondo, to daje kierunkowskaz niedaleko zjazdu z ronda na wprost... natomiast nigdy nie powinno dawac sie kierunkowskazu przy wjezdzaniu na rondo.


Czw, 14.10.2004, 23:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018