Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 0:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Samochód na B1! Czyli o masie nie przekraczającej 550 kg! 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Miejscowość: Jawor
Post SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jakimi samochodami mogę się poruszać mając prawo jazdy kategorii B1, czyli o masie własnej nie przekraczającej 550kg.
Z tym, że nie interesują mnie samochody typu: Ligier, Aixam, czy też Piaggio. Tylko samochody większe (np. 4-osobowe). Z tego co ja wiem to Fiat 500 się nadaje bo waży 520kg. A wy znacie jakieś inne samochody :?:

Nie piszcie, ĹĽe to prawko to gĂłwno itp. Ani ĹĽe nie ma takich samochodĂłw :!:

Do adminów: Podobne tematy już były na tym forum, ale interesują mnie większe auta :roll: .

_________________
Kupię samochód na B1, czyli do 550 kg!!!


Wto, 17.10.2006, 14:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
Większe auta = większa masa więc nie wiem czy znajdziesz coś większego :/ . Z tego co kiedyśczytałem to są "produkowane" takie samochody (pojedyńcze egz.) ale szczeże mówiąc to nie wiem nawet gdzie by szukać takich aut. W PL cieżko (chyba) o takie maluszki no ale...

_________________
>>> www.ubuntu.pl <<<


Wto, 17.10.2006, 15:53
Profil

Postów: 5
Post 
Kup sobie smarta... hehe kosztuje wiecej niz nie jedno super autko , ponad 20000 zl , pozdrowienia :? smart jest dla takiego synka lub coreczki bogatego czlowieka , bo mnie np nie stac na takie cos , nie lepiej B1 i mozna bylo by jezdzic np maluchem? nie chce mi sie juz gadac na ten temat i denerwowac


Śro, 25.10.2006, 8:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
HIMMLER1989 napisał(a):
hehe kosztuje wiecej niz nie jedno super autko , ponad 20000 zl

jakie superautko kupisz za 20000?

HIMMLER1989 napisał(a):
nie lepiej B1 i mozna bylo by jezdzic np maluchem? nie chce mi sie juz gadac na ten temat i denerwowac

hmm, przecież właśnie o tym jest ten temat, żeby zrobic B1 i czymś jeździć :roll:

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 25.10.2006, 9:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 322
Miejscowość: zaborów
Post 
Najtaniej będzie zrobić sobie takie auto... Nie wiem czy można Sam-em jeździć z B1, może ktoś z forum to wie?

_________________
o golf significa merda do caralho, que esmaga uma derrota totala, audi idêntico. Provavelmente o carro o mais mau no mundo.


Śro, 25.10.2006, 9:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
pytanie z kosmosu ... moĹĽe melexem moĹĽna :lol: ?

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 25.10.2006, 9:40
Profil

Postów: 4
Miejscowość: Kraków
Post 
Nie wydaje mi się , że można jeździć maluszkiem po przeróbkach , nie przejdzie takie coś , tak samo wyrzucenie siedzeń , to na pewno nie przejdzie. "Maluch" ma silnik 650 i jak sie postarasz to pojedzie ponad setke wiec nie wydaje mi sie ze mozna by bylo tak zrobic. Widzialem takie autka na ktore trzeba miec tylko prawko na kat. A1 , kosztowal chyba z 4000 zl po przerobkach , on nie wyciagnie wiecej niz 50 , czyli lepiej juz skuterem jezdzic :twisted:


Śro, 25.10.2006, 18:48
Profil

Postów: 229
Miejscowość: Gdynia
Post 
lukkk to B1 to na jakiej zasadzie działa?? waga pojazdu 550kg i co jeszcze? napewno niie tylko to.. może ktoś mieć 550kg i 100KM :D

A samochód to.... TRABANT 601 waży niecałe 620kg 8)
Fiat 500 niezły pomysł zapomniałem o nim :D ale raczej nie tani :?


Pon, 30.10.2006, 16:39
Profil

Postów: 3
Post 
Spójrzcie na to- pełen wypas autko, może da się kupić za dobre pieniądze...
http://www.allegro.pl/item208814570_vol ... at_b1.html


Nie, 24.06.2007, 22:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Słyszałem kiedyś, że Maluszki przerabiają do tego celu. Wygląda on po takiej przeróbce jak pickup. Ale może ktoś ma więcej info na ten temat. Szukałem na necie i nie znalazłem niestety :roll:

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pon, 25.06.2007, 9:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 23
Miejscowość: luboń
Post 
ja wiem ĹĽe moĹĽna fiatem 500 moĹĽna teĹĽ odchydzic:malucha,cienkusia,starego mini, albo trabanta pod tym linkiem
znajdziesz instrukcje jak to zrobic http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=7850 poczytaj asiÄ™ dowiesz :twisted: ja mam b1 i odchudzonego malca(w papierach) narka :P


Czw, 09.08.2007, 21:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Ireland
Post 
na Majorce widziałem takie małe autka mniejsze niż maluch i 4osobowe pełno ich tam jeździ.. raczej Made In Spain ale nie Aixam inny jakiś
może warto poszukać na http://www.ebay.es


Sob, 18.08.2007, 21:22
Profil

Postów: 6
Post 
Dużo osób próbuje/próbowało odciążać samochody, aby móc jeździć na B1, auta np. takie jak cinquecento, seicento, właśnie fiaty 126p, wiem że jakaś toyota jeszcze była (nawet na allegro ją ostatnio widziałem). Ale niektórym to nie wychodzi, a nie którym tak :)


Śro, 19.09.2007, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
http://www.aixam.com/
no i w sumie sporo jest takich samochodĂłw (Ligier , Ydea , Tasso , Microcar ), ale sÄ… drogie okoĹ‚o 10.000 € :/


PS
moĹĽe siÄ™ mylÄ™, ale na takie coĹ›: (Melexa)
http://www.allegro.pl/item244085428_wozek_melex.html
chyba w ogole nie potrzeba prawka



PS2
Znalazłem firmę, która zajmuje się odchudzaniem samochodów, tylko, ze one nie moge być 4 osobowe :( :
http://www.korycki.pl/?action=b1&koryck ... 63d53d0a9e

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Czw, 20.09.2007, 9:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Warszawa/Łódź
Samochód: Mercedes G500 Brabus
Post Re: SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
Ja mam Smarta Fortwo Cabrio Brabusa w dieselu 800.
Samochód się świetnie prowadzi, mało pali i jest zwinny, na liczniku jest 140 i tyle pojedzie.
Smarta kupiłem córce na 16 urodziny, jest zadowolona z jazdy.
Polecam autko.


Śro, 22.07.2009, 16:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
Powiem tak,abyś mógł sobie kupić takie auto,musialbys mieć ze 20tys zł.U nas w Polsce,nie można przerabiać malucha,np.wywalic tylna kanape,fotek pasazera,czy inne elementy.To nic nie da,bo rozmawiałem na ten temat z diagnostą,ze mimo tego auto bedzie miało wbity w dowod mase,ktora sie nie zmienia,niezależnie,czy wymontujesz coś z auta,czy nie.Są dwie możliwości:albo kupisz sobie auto z francji,badź hiszpanii o masie do 550kg,nazw marek nie pamietam,ale widziałem tego pełno,albo samodzielnie wykonanym autem,czyli SAM-em.

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Sob, 25.07.2009, 11:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
Powiem tak,abyś mógł sobie kupić takie auto,musialbys mieć ze 20tys zł.U nas w Polsce,nie można przerabiać malucha,np.wywalic tylna kanape,fotek pasazera,czy inne elementy.To nic nie da,bo rozmawiałem na ten temat z diagnostą,ze mimo tego auto bedzie miało wbity w dowod mase,ktora sie nie zmienia,niezależnie,czy wymontujesz coś z auta,czy nie.Są dwie możliwości:albo kupisz sobie auto z francji,badź hiszpanii o masie do 550kg,nazw marek nie pamietam,ale widziałem tego pełno,albo samodzielnie wykonanym autem,czyli SAM-em.Poza tym maluch wazy ponad 550 kg.Warto poczekać,i zrobić sobie kategorie B

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Sob, 25.07.2009, 11:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
Image
WaĹĽy 515kg Image http://www.autogen.pl/news-454-caterham ... gucia.html
Wg. Polskiego prawa na kategorii B1 mógłbyś takim jeździć Image

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 28.07.2009, 10:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: SamochĂłd na B1! Czyli o masie nie przekraczajÄ…cej 550 kg!
a ograniczenia mocy przypadkiem nie ma? :>

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Śro, 29.07.2009, 9:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018