Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 4:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Sprzedaż samochodu bez OC jakie sa tego konsekwencje?? 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post SprzedaĹĽ samochodu bez OC jakie sa tego konsekwencje??
Dwa lata temu kupiłem samochód, nieprzerejstrowałem go na siebie, teraz samochód chce sprzedać bez ważnego OC!
Czy obowiązek płacenia za te dwa lata przejmie nowy właściciel (wiem ze sprzedajacy musi zapłacić ale tylko wtedy gdy jest pojazd na niego zarejstrowanya), a może bedzie mógł wykupic OC bez płacenia za ten czas?? PROSZE O RADE!!


Pią, 15.12.2006, 17:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Nowy właściciel chyba nie będzie mógł go zarejestrować...to po pierwsze, a po drugie Ty nie będziesz mógł go wyrejestrować...

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Sob, 16.12.2006, 21:18
Profil

Postów: 4
Post 
A jeśli uda mi sie sprzedać samochód, to czy bede musiał zapłacić ze te 2 lata OC, za które nie płaciłem??
Jeśli chodzi o to, że nie bede mógł wyrejstrować, przecież ja na siebie niezarejstrowałem wiec nawet niemaco tak mi sie zdaje?
Prosze o porade!!


Sob, 16.12.2006, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Nowy wlasciciel bez problemu go zarejestruje , w wydziale po prostu wyslą go (z racji iż nie ma waznego OC) by wykupił polise , która mu wypisze ubezpieczyciel na podstawie umowy kupna , lub faktury z data zakupu . To Ciebie ubezpieczyciel znajdzie wczesniej czy puzniej i sciagnie składki
Pamietaj , ze ty samochód kupiłeś , masz umowe z data kupna , ten zas co Ci sprzedal też ma takową , i on z chwilą sprzedania ci go ubezpieczenia juz nie płaci !!! Obowiazek ten przechodzi na ciebie , jak i opłata od czynnosci cywilno prawnej na która masz czas do 2 tyg od daty zakupu pojazdu , i ow kwit musisz przekazac nowemu kupcowi , bez tego kwitu jemu auta nie zarejestrują i bedziesz go miala spowrotem u sibie .

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Nie, 17.12.2006, 14:37
Profil

Postów: 4
Post 
Jeśli chodzi o opłate od czynności cywilno prawnej opłaciłem w terminie, napisałeś (krzys124) ze musze pokryć za ubezpieczenie OC za te 2 lata, ale słyszałem cos o odsetkach za zwłoke.
Więc moje pytanie czy sa takie odsetki za zwłoke i ile one wynosza (ubezpieczenie było w PZU).
Prosze o porade, chce sprzedac samochód tak żebym niemiał później problemów z PZU.


Pon, 18.12.2006, 16:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
juz je (problemy ) bedziesz mial , odsetki sÄ… , ile wynoszÄ… nie mam pojecia

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 18.12.2006, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Na początek zobacz w necie ile wynoszą ustawowe odsetki od należności przeterminowanych...możliwe że te będę pobodne a moze nawet takie same...

http://www.gofin.pl/kal2.php

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Pon, 18.12.2006, 20:16
Profil

Postów: 10
Miejscowość: Ligota Rybińska
Post 
Od kiedy przy rejestracj ktos pyta o OC???

Ja kupiłem 2 razy auto bez OC i zarejestrowałem jes bez problemu a z OC nie ma problemu. Nikt nie będzie od Ciebie chciał żadnych odsetek zaległych rat, itp. tylko nie można ubezpieczać auta tam gdzie już było ubezpieczone wcześnie(nie wiedzą to się nie czepiają), ubezpieczalnie bardzo niechętnie przekazują sobie informacje o swoich klijętach więc jak było w PZU to idź do Warty i nic nie mów że nie było ubezpieczenia, oni nawet tego nie sprawdzą.
A w Twiom przypadku nic nie przechodzi na ciebie bo nie byłeś użytkownikiem tego samochodu, jesteś takim jakby pośrednikiem a oni nie mają obowiązku jakiegokolwiek płacenia za ubezpieczenia itp.

_________________
(RWD+LSD)*dźwięk V6/mokra i kręta górska droga=to co tygryski lubią najbardziej.


Czw, 04.01.2007, 17:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Tylko że teraz jesli nie wypowiesz 30 dni przed końcem wazności polisy ubezpieczenia, to ono automatycznie przełuża sie i w efekcie trzeba zapłacić 2 razy, u dwóch różnych ubezpieczycieli...

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Czw, 04.01.2007, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Moto Misiek napisał(a):
Od kiedy przy rejestracj ktos pyta o OC???

.

od jakiegos czasu , u nas w Rudzie Slaskiej , nie zarejestrujesz auta nie majac waznej polisy OC i nie tylko u nas tak jest .Z tamtad gdzie chłopaki rejestruja samochody przywiezione z niemiec np. tak samo , malo tego twardego dowodu tez nie odbierzesz jak nie pokazesz waznej polisy OC tak jest np. w Zarach , Rawiczu - chyba , ze masz znajomosci . Nie znajdą ? znajdą - ja chandluje samochodami , jestem wiec posrednikiem , i jak spzredam smaochód prtzychodza do mnie wezwania do zaplaty OC musze im wysylac umowy , ze sprzedalem dany samochód - wiec ??


Pią, 05.01.2007, 9:00
Profil

Postów: 10
Miejscowość: Ligota Rybińska
Post 
Michael G60/G40 napisał(a):
Tylko że teraz jesli nie wypowiesz 30 dni przed końcem wazności polisy ubezpieczenia, to ono automatycznie przełuża sie i w efekcie trzeba zapłacić 2 razy, u dwóch różnych ubezpieczycieli...

http://www.gofin.pl/kal2.php


Jeżeli ktoś sprzedał samochód to chyba jest logiczne że zgłosił jego sprzedaż w wydziale komunikacji oraz ubezpieczycielowi, a na te 30 dni obowiązuje tylko w tedy jeżeli w terminie tych 30 upływa ważność Twojej polisy.

Krzys124: macie jakieś dziwne przepisy na śląsku, albo my je mamy, ale w większości miast rejestruje się auto bez oc, nawet jak przyjechało od niemców. Co do wezwań to mogą ci je przysyłać tylko jak kupiłeś auto z OC a ono u Ciebie się skończyło i sprzedałeś pojazd bez OC.

Nie mam znajomości a już kilka aut "sprzedałem" bratu, mamie lub babci jak mi się OC kończyło a nie miałem zamiaru go płacić i nigdy nie musiałem za to płacić, tylko trzeba wszystko w terminie robić i wszystko jest zgodne z literą prawa.

_________________
(RWD+LSD)*dźwięk V6/mokra i kręta górska droga=to co tygryski lubią najbardziej.


Pią, 05.01.2007, 10:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Po co miał zgłaszać ubezpieczycielowi, jeśli nie płacił OC ???? (pisze o sprzedającym).

WÄ…tek dotyczy auta bez waĹĽnego OC.

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Pią, 05.01.2007, 20:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
zarejestrowany pojazd nie moze byc ni dnia bez waznego OC ! KTOS TO ZAPLACIC MUSI !! i nie Krzys 124 ma dziwny urzad , zarejestrowac zarejestrujesz , ale dowodu do reki nie dostaniesz jak nie pokazesz waznego OC i o to mi chodzilo !
ktos auto sprzedaje , ktos kupuje , na umowach sÄ… daty .... reszta w domysle Panowie


Nie, 07.01.2007, 14:27
Profil

Postów: 4
Post 
Wczoraj byłem u agenta ubezpieczeniowego (PZU) i tak dokońca nieotrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Pani powiedziała że jak chce sprzedac auto to niemusze wykupywać nowego ubezpieczenia, ale nie jest pewna co z tymi 2 latami co niepłaciłem.
Sprzedać to ja wiem ze moge bez problemu, tylko boje się czy potem bede miał jakies problemy z PZU.
A jeśli teraz wypowiem OC po tych 2 latach to musze zapłacić ze ten okres??
I jeszcze jedna sprawa na umowie jestem tylko ja jedynym właścielem czy moge dopisać do niej np mojego ojca bo ma wszystkie zniżki
Prosze o porade, co mam zrobić zebym jak najmniejsze koszty poniósł.


Śro, 17.01.2007, 19:25
Profil

Postów: 1
Post Re: SprzedaĹĽ samochodu bez OC jakie sa tego konsekwencje??
Czy jest takie prawo ,że jeśli kupiłem samochód z ubezpieczeniem pzu poprzedniego właściciela i ubezpieczenie wygasło a ja nie zgłosiłem do pzu i ubezpieczyłem mtu a teraz przyszło mi do zapłaty z pzu ?? :(


Czw, 17.01.2008, 19:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: SprzedaĹĽ samochodu bez OC jakie sa tego konsekwencje??
no normalne , wszystko zgodnie z prawem nie zaplacisz , przyslą komornika , zajmną konto , wejda na wypłate itd. wszystko to juz przerabialem :mryellow: :mryellow:
Alfik - módl sie by cie chyba fundusz gwarancyjny nie znalazł , a mają na to 5 lat , bo bedziesz płacił za te dwa lata jak nic.
dopisac mozesz , pod warunkiem , ze na kopi tez to bedzie , bo inbaczej jak tamten pujdzie wyrejestrowac auto dane z jego kopi umowy trafiÄ… do kompa , twĂłj urzad wystapi o potwierdzenie danych do tamtego , i wyjdzie nie zgodnosc danych i auta nie zarejestrujÄ…

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 18.01.2008, 9:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018