Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Światła przez cały rok 
Autor Wiadomość

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post 
:roll: kolejne mocne argumenty..

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Czw, 17.05.2007, 4:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
Norbarb napisał(a):
Nie wiem co sie dzieje w Polsce, ale uwazam ze jazda na swiatlach przez caly rok to jedna wielka glupota ktora mogli tylko Polacy wymyslec, a chyba tylko z nudow bo nic wiecej wazniejszego w Polsce sie nie dzieje..hehehe


Tak faktycznie. Z nudów wprowadzono przepis, który ma poprawić bezpieczeństwo. Co za argument, brawa dla wszystkich przeciwników, którzy są przeciwni, ale nie wiedzą dlaczego. To wszystko co podaliście to jak narazie bzdury. Teoria to jedno, praktyka drugie. Teoretycznie światło może oślepiać. Teoretycznie niepotrzebnie wypalamy żarówki w mieście bo komu to potrzebne. Teoretycznie wszystko doskonale widzimy tak samo bez świateł, w końcu kierowca musi mieć dobry wzrok. Praktycznie jest zupełnie inaczej. Nawet jeśli ktoś ma żle ustawiony światła to nie zmienia faktu, że szybciej go dostrzeżemy i np. poczekamy zanim wyprzedzimy zawalidrogę. Praktycznie np. na skrzyżowaniach wykonując tzw. lewoskręt szybciej dostrzeżemy pojazdy zbliżające się z drugiej strony. Praktycznie jest wielu kierowców w podeszłym wieku, starszych, a nawet młodsi coniektórzy kierowcy dzisiaj mają problemy ze wzrokiem i światła im bardzo pomagają.

Dzisiaj mamy 17 maja czyli minął pierwszy miesiąc od wprowadzenia przepisów i już mało kto narzeka na przepis znaczy, że ma on sens. Szczególnie w Polsce gdzie mamy katastrofalne drogi, pełno nieostrożnych kierowców i rosnące z roku na rok statystyki wypadków wyprzedzając niechlubnie państwa zachodnie. :roll:


Czw, 17.05.2007, 7:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post 
Sluchaj. jestem kierowca od 1988 roku i bylem w Polsce i jeszdzilem waszymi zlymi drogami (lepszymi niz w niektorych stanach w USA) jezdzilem takze w innych panstwach i nie widze roznicy czy ktos ma swiatla zapalone czy nie. Ja uwazam ze jesli ktos nie widzi samochodu bez swiatel to zapalone swiatla na nic sie nie zdadza. Jesli jest piekny sloneczny dzien i slonce razi cie w oczy zakladasz ciemne okulary to i swiatel nie widzisz albo slabo... czy tak nie jest?. Uwazam ze to jest calkiem nie potrzebna ustawa lub powinna byc troszeczke zmieniona.

_________________
Zapraszam do nowego polskiego forum Cool Polish Talk, ktore nie ma zadnych ograniczen.


Czw, 17.05.2007, 13:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1658
Miejscowość: Grudziądz
Post 
Cytuj:
Dzisiaj mamy 17 maja czyli minął pierwszy miesiąc od wprowadzenia przepisów i już mało kto narzeka na przepis znaczy, że ma on sens. Szczególnie w Polsce gdzie mamy katastrofalne drogi, pełno nieostrożnych kierowców i rosnące z roku na rok statystyki wypadków wyprzedzając niechlubnie państwa zachodnie.


swiatła= lekarstwo na złe drogi, pijanych kierowców, wiecej trupów na drogach.


i ty mĂłwisz o argumentach :lol:


666 napisał(a):
Praktycznie np. na skrzyżowaniach wykonując tzw. lewoskręt szybciej dostrzeżemy pojazdy zbliżające się z drugiej strony. Praktycznie jest wielu kierowców w podeszłym wieku, starszych, a nawet młodsi coniektórzy kierowcy dzisiaj mają problemy ze wzrokiem i światła im bardzo pomagają.

na to nie ma zadnych dowodów, nikt nie zrobił badan, nikt nie przedstawił wyników, natomiast to ze auto pali wiecej, emitując wiecej zanieczyszczen oraz to ze póki co swiatła nie poprawiają czarnych statystyk dowody są!!!


słyszałes o tym ze UE wprowadziła na Polske ograniczenia emisji CO2? Nasze chociazby cementownie które są nam bardzo potrzebne (boom budowlany, Euro 2012) muszą pracowac na 50%. Wiesz ze Emisja CO2 przez samochody UE tez bierze pod uwage? ;)

_________________
"mój samochód powstał dawno temu, gdy reklama zachwalała przyśpieszenie i pęd, wolność dalekich podróży, a nie schowki, uchwyty, oszczędność paliwa i ładowność bagażnika..."


Czw, 17.05.2007, 14:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
A ja jestem (przypomne) kierowca od 1982 roku zawodowo pzrejechane mam ponad milion kilometrów , na chwile obecną robie tygodniowo prywatnym autem około 800-1000 km i mówie , ze swiatła poprawiają widocznosc na drodze ... Nie raz zaskoczył mnie kmiot jadacy bez swiatel, który wyłonił mi sie w ostatniej chwili , z racji 1- ciemnego koloru auta 2- jazdy bez swiatel 3- złonce swieciło za nim ... i w dupie mam normy spalin , dla mnie liczy sie widocznosc , co na drodze codzien mam przykłady , ze na swiatlach widac lepiej - i dodam , bez zadnych takich , swiadectwo kwalifikacyjne mam wazne , badania też , wzrok sokoli ! wiec nie insynuowac mi tu pierdół :mryellow:
pozdrawiam

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 17.05.2007, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1658
Miejscowość: Grudziądz
Post 
krzys124 napisał(a):
A ja jestem (przypomne) kierowca od 1982 roku zawodowo pzrejechane mam ponad milion kilometrĂłw

oj klos ten tekst to mi sie nocami juz śni ;) :lol:


mozesz miec w dupie wszystko ale ja nie chce Euro2012 Italia :)


PS dzis pogoda jest krótko mowiąc zła! deszcz, pochmurno ciemno! widziałem an ulicy kilku palantów bez swiateł. Jakos ten obowiązek "zawsze" tez nie dział na tych najgłupszych. Pewnie w słońce palą, a w deszcze nie! Moze nie doroslismy do tego aby miec przepis "w razie ograniczonej widocznosci"? Tak byłoby najlepiej.

_________________
"mój samochód powstał dawno temu, gdy reklama zachwalała przyśpieszenie i pęd, wolność dalekich podróży, a nie schowki, uchwyty, oszczędność paliwa i ładowność bagażnika..."


Czw, 17.05.2007, 16:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
Wiesz, przepis już jest więc i dyskusja staje się zupełnie niepotrzebna. Nie potrzebnie się wypowiedziałem bo myślałem, że ktoś mnie zrozumie. Ależ ja naiwny. Także wybacz Mac_Abra, że nie odpowiem na twój post. Co innego jakby ustawa o światłach na cały rok była jeszcze w szufladzie u premiera. Jednak skoro została zatwierdzona...... Także moja propozycja to temat zamknąć żeby nikt już nie mógł do tego wrócić. Po co pisać ciągle o tym samym skoro i tak nie dojdzie się do kompromisu. Wierzysz Mac_Abra, że dojdziemy do porozumienia bo ja nie za bardzo. I vice versa. Także temat zamknąć.


Czw, 17.05.2007, 16:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1658
Miejscowość: Grudziądz
Post 
nie dojdziemy bo ty jestes za cały rok, a ja jestem za podczas ograniczonej widocznosci. taka jest roznica. mała róznica, bo np. dzis wg nas obu trzeba palic swiatła cały dzien.

_________________
"mój samochód powstał dawno temu, gdy reklama zachwalała przyśpieszenie i pęd, wolność dalekich podróży, a nie schowki, uchwyty, oszczędność paliwa i ładowność bagażnika..."


Czw, 17.05.2007, 16:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Mac_Abra napisał(a):
nie dojdziemy bo ty jestes za cały rok, a ja jestem za podczas ograniczonej widocznosci. taka jest roznica. mała róznica, bo np. dzis wg nas obu trzeba palic swiatła cały dzien.

A jak ty sobie wyobrazasz to ograniczenie widocznosci ?? w kwesti interpretacji tego słowa jak i warunków ? tosz kazdy tu ma inne zdanie , a co dopiero w tym temacie !! dla ciebie bedzie widocznosc dobra , a dla mnie jzu nie , i kogo w takim wypadku policjanci mają ewentualnie karac ?
ograniczona widocznosc - to pojecie wzgledne zalezne od warunkĂłw , wiadomo , Pada jest ograniczenie , ale czy jak niebo zachmurzone ?? kto jak do tego podejdzie ?
a jak bedzie padac i swiecic slonce , to bedzie ograniczenie widocznosci , czy nie ? hmmm??? :lol:
Sek w tym , ze sa idioci na swiecie i w kraju , ze jak jest pzrepis ze swiatła zapalamy o zmroku , to taki ciul jedenz drugim słucha radia i pogody i wie ze slonce zachodzi np. o godzinie 19-45 i do tej pory swiatel nie zapali , bo wedlug prawa nie musi , i znowu sek w tym , ze jak słonce swieci , to jest jasno , ale jak jest niebo zachmuzone , to jest mrok , ale czas godinowy jeszcze nie nadszedl bo nie ma 19-45 :lol:


Czw, 17.05.2007, 16:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1658
Miejscowość: Grudziądz
Post 
krzys124 napisał(a):
A jak ty sobie wyobrazasz to ograniczenie widocznosci ?? w kwesti interpretacji tego słowa jak i warunków


Mac_Abra napisał(a):
Moze nie doroslismy do tego aby miec przepis "w razie ograniczonej widocznosci"? Tak byłoby najlepiej.


masz odpowiedz! edukowac, nie nakazywac!

na zachodzie jakos ludzie dorosli do tego aby miec takie przepisy jak ja mowie. Ale w polsce idzie sie po najmniejszej linii oporu i za wszystko odpowiedzialni są kierowcy! rządz, ani drogowcy nie mają sobie nic do zarzucenia, przeciez robią "wszystko co mogą" ;) potrzebujemy, innego prawa, innych dróg, bardziej swiadomych kierowców, a nie swiateł non-stop!!!

_________________
"mój samochód powstał dawno temu, gdy reklama zachwalała przyśpieszenie i pęd, wolność dalekich podróży, a nie schowki, uchwyty, oszczędność paliwa i ładowność bagażnika..."


Czw, 17.05.2007, 17:12
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post 
wp.pl napisał(a):
Nieznaczny wzrost wypadków, rannych i zabitych - o dziwo, takie są policyjne statystyki z pierwszych dwóch miesięcy obowiązkowego używania świateł mijania - pisze "Życie Warszawy".
Image
Posłowie zdecydowali, że od 17 kwietnia musimy jeździć na światłach przez całą dobę. Zmiany w kodeksie ruchu drogowego miały poprawić bezpieczeństwo na drogach. Eksperci powoływali się na raporty Komisji Europejskiej ds. Energii i Transportu, które mówiły, że jazda z włączonymi reflektorami przez całą dobę powoduje zmniejszenie liczby wypadków od pięciu do nawet 20 proc.

W maju i czerwcu, czyli w dwóch pierwszych miesiącach wprowadzenia obowiązku używania świateł mijania w całej Polsce doszło do 8 414 wypadków. Dla porównania w tym samym okresie ub. roku policja odnotowała o trzy wypadki mniej. Zwiększyła się także liczba zabitych - z 812 do 831. Prawie o 400 osób więcej trafiło do szpitali. Na pocieszenie pozostaje jedynie spadek drobnych stłuczek. W maju i czerwcu 2006 r. drogówka dostała prawie 64,1 tys. takich zgłoszeń, teraz nieco ponad 63,7 tys.

Mimo tego policja przekonuje, że światła poprawiają bezpieczeństwo. - To na pewno zbyt krótki okres, by wyciągać wnioski. Wprowadzenie obowiązku używania świateł mijania nie spowoduje nagłego i lawinowego spadku liczby wypadków na naszych drogach. Zresztą światła nie zastąpią rozsądku, którego niestety brakuje wielu kierowcom - mówi Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji. - Na efekty poczekajmy do jesieni, dotychczas nawet mimo kiepskiej pogody i widoczności wielu kierowców nie używało świateł. Teraz będą na pewno lepiej widoczni.

Funkcjonariusze przyznają, że pierwsze sześć miesięcy tego roku było szczególnie niebezpieczne na drogach. O ile z roku na rok sytuacja systematycznie się poprawiała, teraz nastąpił gwałtowny wzrost zdarzeń. Od stycznia do maja na drogach zginęło prawie o 20 proc. więcej osób niż w tym samym okresie 2006 r. (PAP)

(c) wp.pl

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Pią, 03.08.2007, 14:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
Ostatnio widziałem test Seata Ibizy 1.4 16V 85KM (w Motorze)
Ibiza na światłach spaliła od 0,05 d0 0,1 litra więcej przy włączonych światłach.
Jakby to przemnożyć przez liczb samochodów w Polsce (liczmy że średnio tyle samo palą) 13,4 mln i powiedzmy średnio 10.000 km rocznie, to oznacza to zwiększenie rocznego zużycia paliwa o 67 - 134 mln litrów paliwa, czyli kwotowo 270 - 540 mln złotych rocznie (takie luźne obliczenia, nie doczepiajcie się :P ) jakby policzyć sam VAT to państwo dzięki światłom ma niezłe dodatkowe wpływy, a jeszcze pewnie częściej żarówki się będą przepalać tez opodatkowane

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Śro, 15.08.2007, 9:09
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Chore myślenie.

Odmówmy dziecku kupienia bułki, bo w tym jest podatek. Niech chodzi głodne, przynajmniej państwo nie zarobi.

Nie budujmy lepszych dróg, bo wszystko (materiały, robocizna) jest opodatkowane. Po co nam one, a przynajmniej państwo nie zarobi.

Używacie klimatyzacji choć nie zawsze wiecie jak i po co, marnujecie paliwo na setki innych sposobów, choćby stylem jazdy czy niepotrzebnymi "bączkami" na parkingu, i zbędnego zuzywania paliwa wtedy nie widzicie. Nie ważne są wtedy ani pieniądze, ani podatki, ani ekologia, ani nic.

Ciekawe czy jak wyrzucasz nidopalonego do końca z pośpiechu papierosa, to też będziesz wyliczał ile państwo na tym zarobi, że przez to będziesz tak nienasycony że odpalisz drugiego, który jest przecież opodatkowany...

Może kierunkowskazów przestańmy używać :roll:

Ja wszystko rozumiem, każdy może mieć takie czy inne zdanie, ale piepszenie tego typu co kolega Aston...... (...)

Radzę może wyłączyć po prostu komputer, marnujesz tylko prąd, za który musisz zapłacić, a państwo sobie tylko na tym zarabia...

_________________
Rover 75 V6 & other...


Śro, 15.08.2007, 10:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
Głupio pisać pustego posta, ale popieram w całości Tomasz. Żal tych 0.1 litra na 100km :lol: to są jeszcze pekaesy, pkp i komunikacja miejska. Ale tyedy państwo też zarobi, cholera - trzeba uciekać pewnie z tego kraju, bo cały czas na nas biednych obywatelach zarabiają złodzieje. Co za pop**ne myślenie...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Śro, 15.08.2007, 12:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
Tomasz napisał(a):
Ja wszystko rozumiem, każdy może mieć takie czy inne zdanie, ale piepszenie tego typu co kolega Aston...... (...)


pokaż mi gdzie ja napisałem, że obowiązek włączania świateł jest zły ?
Ja w pełni popieram to :!:

Jedynie wskazałem, że ten przepis przynosi dochody budżetowe

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Śro, 15.08.2007, 12:48
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
aston napisał(a):
Jedynie wskazałem, że ten przepis przynosi dochody budżetowe

jak kazdy inny przepis, rzecz, czynnosc...
nawet jak idziesz sie wysr*ć to płacisz podatek od spuszczenia wody i użycia papieru.
więc po co wspominać o tym przy aspekcie świateł?
podatki były, są i będą i jeśli tego nie przyjmiemy do wiadomości tylko wszędzie będziemy się czegoś dopatrywać, to najzwyczajniej w świecie zwariujemy.




;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Śro, 15.08.2007, 13:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: ĹšwiatĹ‚a przez caĹ‚y rok
Koniec obowiązkowych świateł? PiS i PO zgodne

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy, która znosi nakaz używania świateł mijania przez cały rok. Sprzymierzeńców tego pomysłu znaleźli nawet w PO - pisze "Polska - The Times".
Jak pisze dziennik, minister infrastruktury zlecił sporządzenie ekspertyz, jak się ma włączanie świateł do bezpieczeństwa na drodze. Ich wyniki mają być znane jesienią. Z podobnego nakazu zrezygnowała w styczniu Austria, z drugiej strony wprowadzenie takiego przepisu rozważa Holandia.

Wnioskodawcy zmian uważają, że jazda na światłach przez cały rok zwiększyła liczbę wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Posłowie powołują się na dane Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego. Wynika z nich, że w zeszłym roku, mimo obowiązku jazdy na światłach przez cały czas, wydarzyło się o ponad 2,5 tys. wypadków więcej niż w 2006 r. Więcej też było ofiar. Dwa lata temu na drogach zginęły 5243 osoby, a rok temu - 5583 osób - podaje dane stowarzyszenia dziennik "Polska - The Times".

Z taką interpretacją nie zgadzają się natomiast funkcjonariusze z Biura Bezpieczeństwa Drogowego Komendy Głównej Policji. Przekonują oni, że politycy PiS popełnili błąd, bo porównali dane całoroczne, zamiast wziąć pod uwagę tylko miesiące letnie. A taka analiza przemawia jednak za pozostawieniem nakazu.

- Jeżdżenie na światłach na okrągło miało spowodować, że będzie mniej zderzeń czołowych, i tak się stało - podkreśla w rozmowie z "Polska - The Times" Marek Jewuła z Krajowego Biura Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Europejska Komisja Gospodarcza ONZ przyjęła natomiast regulację wprowadzającą od 2011 r. obowiązek wyposażania wszystkich nowych samochodów w specjalne światła do jazdy dziennej, zapalane automatycznie przy uruchamianiu silnika.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 04.07.2008, 9:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 825
Miejscowość: Warszawa
Post Re: ĹšwiatĹ‚a przez caĹ‚y rok
Polska władza jest jednak dziwna. Kiedy wprowadzano ten przepis u nas, skandynawowie akurat go znosili bo stwierdzili że nie zdaję egzaminu. A każdy wie jakie są tam warunki pogodowe.

Druga sprawa to te badania. Gdy wchodzi przepis to przecież na bieżąco mozna monitorowac czy zwiększyła się ilośc wypadków czy nie.
Według mnie światła w niczym nie przeszkadzają, a mnie osobiście pomagają i lubię jak inni mają je włączone.

Można by np. wprowadzic dobrowolne używanie świateł, czyli bez mandatów.

Ja od zawsze jeździłem na światłach (a mam prawko już 8 lat) i nadal będę na nich jeżdził.

I najważniejsza sprawa. Nawet najlepsze światła czy reflektory na świecie nie pomogą gdy za kierownicą jedzie nieodpowiedzialny kierowca :!: :!: :!:

_________________
Tak rodzi się Miłość

Polski Fiat 127p 74'

ForzaItalia


Pią, 04.07.2008, 15:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 825
Miejscowość: Warszawa
Post Re: ĹšwiatĹ‚a przez caĹ‚y rok
pardon napisał(a):
Europejska Komisja Gospodarcza ONZ przyjęła natomiast regulację wprowadzającą od 2011 r. obowiązek wyposażania wszystkich nowych samochodów w specjalne światła do jazdy dziennej, zapalane automatycznie przy uruchamianiu silnika.

Najlepszy przepis jaki widziałem od paru lat :!: :!: :!: Brawo

_________________
Tak rodzi się Miłość

Polski Fiat 127p 74'

ForzaItalia


Pią, 04.07.2008, 15:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: ĹšwiatĹ‚a przez caĹ‚y rok
MoĹĽe fotoradary teĹĽ wycofajÄ… :>

Co za kraj, tak to jest jak się na wariata przyjmie jedną ustawę, a potem się ją odkręca.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 04.07.2008, 15:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018