Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 23:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
sprzedaz samochodu przed uplywek pol roku od daty 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post sprzedaz samochodu przed uplywek pol roku od daty
Witam mam takie pytanie czy orientuje sie ktos jak to wyglada w rzeczywistosci bo w praktyce wyglada to tak ze jesli sprzedam samochod przed uplywek pol roku i zarobie na nim to powinienem zaplacic podatek dochodowy . ale jesli sprzedam za cene za jaka kupilem to nic nie musze placic czyli jak kupilem za 500 euro i sprzedalem za 500 to wszystko bedzie ok dodam ze samochod zostal sprowadzony z niemiec oclony olacony zostal vat 24 ale nie zostal zarejestrowany i teraz moje pytania czy jesli sprzedam za cene za ktora kupilem czy musze to w picie wogole wpisywac ? i czy musze to gdzies zglaszac ze sprzdalem? czy musze to zglosic w wydziale rejestracji? i wogole czy ktos sie tego czepia


Pią, 27.04.2007, 16:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
jesli sprzedajesz samochód przed upływem 6 mieisiecy pełnych !!! nie liczyc od np 12-05 do 12-11 - bo to bład , a na nim cokolwiek zarobisz , ta kwotę która zarobiles wykazujesz w zeznaniu rocznym podatkowym (kwota wolna od podatku to około 2500zł ) wiec nawet jesli zarobisz tą kwotę , a nie pzrekroczy zarobienie jej twojego progu podatkowego to i tak nic nie zapłacisz ! Jezeli na umowie napiszesz , ze nic nie zarobiles to też ci to wolno zrobic i wtedy nie ma zadnego problemu ,nigdzie tego nie wykazujesz i nie zglaszasz !

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 30.04.2007, 6:25
Profil

Postów: 4
Post 
o dzieki za odp. czyli jak nie zarobilem wiecej niz 2500 tys to nie musze wogle tego w picie wykazywac ?? a i czy jesli sprzedalem auto przed zarejestrowaniem czy moze byc cos nie tak z tego tytulu??


Wto, 01.05.2007, 18:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
zupa napisał(a):
o dzieki za odp. czyli jak nie zarobilem wiecej niz 2500 tys to nie musze wogle tego w picie wykazywac ?? a i czy jesli sprzedalem auto przed zarejestrowaniem czy moze byc cos nie tak z tego tytulu??


bzdura !! przeczytaj raz jeszcze mojego posta kazdy zarobek musisz wykazac w picie , jesli chcesz spac spokojnie


Wto, 01.05.2007, 19:09
Profil

Postów: 4
Post 
czyli jak to jest dokladnie na przykladzie kupilem za 2000 zl sprzedalem za 4000 zl czyli zarobilem 2000 czyli od 2000 musze zaplacic 19 procent .. czy nic nie musze bo nie przekroczylem 2500tys ..


Wto, 01.05.2007, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
zupa napisał(a):
czyli jak to jest dokladnie na przykladzie kupilem za 2000 zl sprzedalem za 4000 zl czyli zarobilem 2000 czyli od 2000 musze zaplacic 19 procent .. czy nic nie musze bo nie przekroczylem 2500tys ..


wiesz co to jest zeznanie roczne podatkowe ? tam doliczasz ten twĂłj zarobek ! mysle , ze wszystko jasne inaczej wybacz ...ale ciemnys jak noc :wink: a ci nie przystoi byc takowym


Śro, 02.05.2007, 7:43
Profil

Postów: 1
Post Sprzedaz
Dopisze co nieco w temacie, bo mam podobne pytanie.

Mam samochud, w papierach jest wpisane ze kupiony jest grubo ponad rok temu ale stal przez ten czas w brukseli i dopiero niedawno zostal sprowadzony i w marcu tego roku zarejestrowałem go na siebie. Mam zamiar go sprzedac tylko mam kilka pytan:

1. Czy te 6 miesiecy jest od chwili kupna czy rejestracji liczone?
2. jakiej wysokosci jest pdatek jezeli przed upływem tych 6 miesiecy go sprzedam?
3. i czy wysokosc podatku będzie liczona od zysku, czyli roznicy kwoty sprzedazy od kwoty kupna (np. kupilem za 400zl a sprzedaje za 3500zl)?


Czw, 10.05.2007, 18:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Sprzedaz
[quote="QB88"]
Mam samochud, w papierach jest wpisane ze kupiony jest grubo ponad rok temu ale stal przez ten czas w brukseli i dopiero niedawno zostal sprowadzony

odsyłam do ustawy o akcyzie - masz 5 dni od daty zakupu na opłacenie jej - czyli i tak bedziesz musial ową umowe kupna pzrepisac :wink:


Pią, 11.05.2007, 7:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018