Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
prawko 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
PwrdByMopar ile masz lat?
bo pieprzysz jak bys bym milionerem
u nas w polsce większość ludzi jak ma kase to kupuje auta za cene ok 5-15tys zł
nieliczni mogą sobie pozwolić na samochody powyzej 30tys zł
a większość nastolatków kupuje auta za 2-6tys zł
a tutaj dyskusja jakby kazdego bylo stać na auto za ponad 50tys zł !!!
przestańcie!!!
u nas w Polsce żęby odłożyć te 10tys trzeba pare latek oszczędzać :roll: :roll: :roll:


Wto, 03.07.2007, 11:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
lukasz20 napisał(a):
PwrdByMopar ile masz lat?
bo pieprzysz jak bys bym milionerem
u nas w polsce większość ludzi jak ma kase to kupuje auta za cene ok 5-15tys zł
nieliczni mogą sobie pozwolić na samochody powyzej 30tys zł
a większość nastolatków kupuje auta za 2-6tys zł
a tutaj dyskusja jakby kazdego bylo stać na auto za ponad 50tys zł !!!
przestańcie!!!
u nas w Polsce żęby odłożyć te 10tys trzeba pare latek oszczędzać :roll: :roll: :roll:


21, mam skopiowac prawko bo az chyba myslisz ze klamie..Milionerem tez nie jestem..ale akurat kiedys chce nim byc :P
Wlasnie w poprzednim poscie napisalem to co ty ze jest cholernie trudno zaoszczedzic na pozadne auto w Polsce i sie zgadzam z czym piszesz...nie wiem dlaczego sie denerwujesz :?:

Slonce zaraz wychodzi :shock:

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Ostatnio edytowany przez PwrdByMopar Wto, 03.07.2007, 11:46, edytowano w sumie 2 razy

Wto, 03.07.2007, 11:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
To nie ma sensu się dalej sprzeczać. Zaczyna mi to przypominać kłótnie dzieci, która zabawka jest lepsza. Zabawki w tym wypadku to europejska i amerykańska motoryzacja. "Nasza jest lepsza". "Nie, nasza jest lepsza, wasza do pięt nie dorasta naszej". :lol: Trochę komicznie to przedstawiam, ale taka jest prawda. Zresztą co to ma wspólnego z prawkiem to jeden Bóg raczy wiedzieć. :roll:


Wto, 03.07.2007, 11:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
To nie ma sensu się dalej sprzeczać. Zaczyna mi to przypominać kłótnie dzieci, która zabawka jest lepsza. Zabawki w tym wypadku to europejska i amerykańska motoryzacja. "Nasza jest lepsza". "Nie, nasza jest lepsza, wasza do pięt nie dorasta naszej". Trochę komicznie to przedstawiam, ale taka jest prawda. Zresztą co to ma wspólnego z prawkiem to jeden Bóg raczy wiedzieć.


Zgadzam sie, ale wiesz ja tu dopiero jestem n00bem takze na poczatku taka jedna dyskusja jest zdrowa :mryellow:

Jak chodzi o prawko to mam kumpla w stanie Wyoming co ma je od 14 roku zycia. Chociaz od 14-15 trzeba jezdzic z osoba ktora ma powyzej 18 lat, i w wieku 14 nie mozna wyjezdzac po za stan.

Personalnie prawko mam od 16 roku zycia, ale od 15 mialem pozwolenie na prowadzenie z osoba powyzej 21 lat (Learner's Permit)

Aha no tak, z tego co wiem to trzeba CZEKAC sporo czasu w Polsce zeby ci wyrobili prawo jazdy, napewno tutaj ktos mnie moze poprawic...+ fakt ze trzeba sie uczyc do egzaminu. Moze i dobrze bo polslepa babcia z Indonezji moze zdac na prawo jazdy w ciagu 30 minut tutaj.

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Wto, 03.07.2007, 11:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
PwrdByMopar napisał(a):
Aha no tak, z tego co wiem to trzeba CZEKAC sporo czasu w Polsce zeby ci wyrobili prawo jazdy, napewno tutaj ktos mnie moze poprawic...+ fakt ze trzeba sie uczyc do egzaminu. Moze i dobrze bo polslepa babcia z Indonezji moze zdac na prawo jazdy w ciagu 30 minut tutaj.


To co ... Wy nie musicie się uczyć do prawka? I zobacz jak później tacy Amerykanie jeżdżą ... bo nie zgodzę się, że są świetnymi kierowcami ...
Ten temat nieźle się rozwinął ... a nie było mnie tylko dobę :P
Tematykę które samochody są lepsze trzeba tutaj odstawić bo to jest bez sensu ... każdy wie swoje ... ja nie lubię amerykańskich "klocków" i koniec.
Jednak powiem Ci chłopie jedno ... Wracaj do Polski - przyda Ci się to ;) ... ja tam jestem zdania, żeby ktoś nauczył się prawdziwego szacunku to powinien najpierw dostać takiego życiowego kopa w kraju jak nasz, żeby później doceniać to co jest w danej chwili możliwością ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 03.07.2007, 12:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Panowie !! nie przedmiotem tej kłótni było kto ma lepsze samochody , i tu i tam są swietne auta i w bardzo dużym wyborze . Sek - jest w tym co juz pisalem, a co raz jeszcze podkresle , ze auropejscy producenci wyprzedzili amerykanskich co wiadac wyraznie chocby w przedstawionym przez kolege Viper Venom 1000 gdzie ów samochód by nie istniał gdyby nie Włosi , albo inaczej nie ropedził by sie do podejrzewam 370 km/h :mryellow: Pewnie by i amerykanie poradzili sobie w przyszłosci z tym problemem , ale narazie muszą uchylic czoła przed europą . :wink:

ale i nie ma sie co dziwic wszak ....
"Dlatego za pierwszego konstruktora samochodu uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnot, który zaprezentował takie auto w 1769. Kolejną ważnym okresem w historii samochodu, są lata około 1870. Siegfried Marcus skonstruował wtedy pierwszy samochód napędzany benzyną. Nie można być pewnym kto pierwszy skonstruował silnik o spalaniu wewnętrznym. Uznaje się że zrobiło to niemal jednocześnie kilku niemieckich inżynierów, niezależnie od siebie. Karl Benz skonstruował pierwsze auto w 1885 w Mannheim, niedługo później otrzymał patent i w 1888 rozpoczął produkcję. Gottlieb Daimler wraz z Wilhelmem Maybachem w 1889 w Stuttgarcie zaprojektowali pojazd działający na podobnej zasadzie."

Potem ameryka przodowała , lecz sami widzicie jak jest

:lol:


Ostatnio edytowany przez krzys124 Wto, 03.07.2007, 14:16, edytowano w sumie 2 razy

Wto, 03.07.2007, 14:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
PwrdByMopar od 14lat prawko? i w 30minut?
nie rozsmieszaj mnie bo sie az poplakalem
u nas malo ktĂłra osoba zdaje za pierwszym razem :D
a auta sie amerykanie dorabiajÄ… za miesiÄ…c pracy?


Wto, 03.07.2007, 14:02
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
lukasz20 napisał(a):
nie rozsmieszaj mnie bo sie az poplakalem

możesz sobie dziecko płakać, ale usa to nie polska i tam to zupełnie inaczej wygląda...

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 03.07.2007, 14:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
z tym akurat sie zgodze (prawkiem w USA ) u nas to po prostu nabijanie kapsy szerokiej gamie ludzi zwiazanych z owÄ… naukÄ… jazdy


Wto, 03.07.2007, 15:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
krzys124 napisał(a):
u nas to po prostu nabijanie kapsy szerokiej gamie ludzi

u nas to ze wszystkim tak jest :)


Wto, 03.07.2007, 15:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
A najsmiesniejsze jest to , ze jak chcialem otworzyc stacje z LPG to proces ten kompletowanie dokumentów i załatwianie trwało 1.5 roku :mryellow: :mryellow: :mryellow: zas grunt na którym to chcialem otworzyc był wart wtedy 25000 zł zas za sciecie drzew , samosiejek na nim rosnacych musialbym wtedy zapłacic zielonym ludkom prawie 100000żł :mryellow: :mryellow: :mryellow: bowiem wszystko co ma w obwodzie powyzej 12 cm (puloka mam szerszego ) :lol: podlega ochronie w kwesti wyciecia i za kazdy cm powyzej trzeba płacic i to słono jak sie okazało , i nikogo nie obchodzi iż grunt jest moja wlasnoscia :wink:

ale miastu trzeba podatek płacic i to rocznie prawie 400 zł , bo to grunt pod dzialalnosc gospodarczą :P


Wto, 03.07.2007, 15:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
zakończcie te kłótnie
bo kłócicie sie o auta którymi nigdy nie będziecie jezdzić :shock:
przeciętnego Polaka zarabiającego 1000zł/m-c nie stać na takie auta jakie w tym temacie padły
PS tam w ameryce niema aut z pojemnością poniżej 1l? i palących mniej niz 7l/100km?


Wto, 03.07.2007, 15:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
krzys124 napisał(a):
za sciecie drzew , samosiejek na nim rosnacych musialbym wtedy zapłacic zielonym ludkom prawie 100000żł


taniej beczke jakiegos kwasu kupic i podlewac :) samo by uschlo :)


Wto, 03.07.2007, 16:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
zastanawia mnie tez fakt dlacego polska policja zawsze ma przy sobie alkomat a amerykanie jak kontrolują trzeźwość kierowcy to mu każą albo wyliczać alfabet albo chodzić po pasie albo dotykac nosa zamknętymi oczami
widzialem to w tvn turbo
niby taki kraj w przĂłd a alkomatu nie posiada
wytlumaczy mi to ktos?


Wto, 03.07.2007, 17:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
proste , bo sÄ… srodki ze jak np. wypijesz szklankÄ™ octu , to alkomat sobie policjant moze w buty wsadzic .... :mryellow:
Kwasu ? tylko Ci sie tak wydaje , jak znajdÄ… kwas w drzewie albo w ziemi - to cie i tak obciazÄ… za zniszczenie drzew , najlepiej to po cichu je wywalic i usunac korzenie .

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 03.07.2007, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
krzys124 napisał(a):
najlepiej to po cichu je wywalic i usunac korzenie .


to wiadomo ze najlepiej w taki sposob ale jak juz sie gdzies to zglosi ze drzewka sa to wiekszy problem


Wto, 03.07.2007, 18:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
masz wszak powyzej wytłumaczone

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 03.07.2007, 18:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
lukasz20 napisał(a):
zastanawia mnie tez fakt dlacego polska policja zawsze ma przy sobie alkomat a amerykanie jak kontrolują trzeźwość kierowcy to mu każą albo wyliczać alfabet albo chodzić po pasie albo dotykac nosa zamknętymi oczami
widzialem to w tvn turbo
niby taki kraj w przĂłd a alkomatu nie posiada
wytlumaczy mi to ktos?

Wydaje mi się, że to samo napisałeś wyżej i że krzys124 już Ci to wytłumaczył :>

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Wto, 03.07.2007, 18:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
ale ja sie pytam powaĹĽnie
w polsce bieda a alkoaty mamy a amerykanie nie majÄ…i sprawdzajÄ… np kazÄ… wyliczac alfabet
oglÄ…dalem to na jakims programie w tvn turbo


Wto, 03.07.2007, 18:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
a ja Ci krde bele odpowiedzialem powaznie !!!! slepy jestes czy tepy !!

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 03.07.2007, 19:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018