Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 12:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
prawko 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
ja niewiem skÄ…d amerykanie majatyle kasy?

Z faktu ze zarabiaja $45tys rocznie a dojcze $32tys rocznie i wszystko jest tansze tutaj. Z tad wlasnie. :D

Cytuj:
W jednym masz racje taka nasza natura , ze ja nie robie nic by sie w Polsce coś zmieniło , bo póki rządzą nami ci co rzadza nie wiele da sie zrobic , jednostka nie wystarczy , pewna grupa tez !


Jak nie ma inicjatywy to czekac tak mozesz az sie nie doczekasz.

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Śro, 04.07.2007, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
PwrdByMopar napisał(a):
Jak nie ma inicjatywy to czekac tak mozesz az sie nie doczekasz.

tylko powiedz co moze zrobic zwykly szary czlowiek?
Polska dziwny kraj, na sam poczatek trzeba zmienic caly rzad ktory bierze tylko dla siebie i wydaje pieniadze na promocje mundurkow szkolnych :/ jakby to bylo wazne...

krajem rzadza mohery ktore stanowia wiekszosc spoleczenstwa, stare babcie ktore maja poprzewracane w glowie, mlodzi albo nie glosuja albo siedza za granica :/



osobiscie mam nadzieje ze kiedys bedzie lepiej, jesli tylko dotrawamy :D
nie mowie ze w Polse nie mozna sie dorobic... tylko trzeba zwrocic uwage na to jakim kosztem, jak ktos chce leganie zarobic to naprawde musi miec glowe do interesow i duzo sie nameczyc



a tak na marginesie, po co nam Polakom dobre auta, osiagajace wielkie predkosci jak drogi sa jakie kazdy wie, a zeby przejechac w srodek dnia przez miasto to wystarczyl by jakis elektryczny wozek poruszajacy sie max 20km/h
przykra prawda


Śro, 04.07.2007, 19:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
osobiscie mam nadzieje ze kiedys bedzie lepiej, jesli tylko dotrawamy


Mam nadzieje!

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Śro, 04.07.2007, 20:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
lukasz20 napisał(a):
co ty krzys124 kto to pije ocet??????


Umiesz czytac z zrozumieniem ?? wiec wytłumacze ci łopatologicznie jak dziecku albo ograniczonemu umyslowo

kto pije ocet , ano ci samio co piją alkochol i siadaja za kołko , by uniknac ewentualnych kłopotów w razie kontroli policji i by oszukac podany przez policjanta alkomat (nie wiem czy na wszystkie typy to dziala ) wypija taki powiedzmy szklankę octu i moze miec we krwi i 2 promile a alkomat tego nie wykaze , Stad policja amerykanska zapewne o takich i poodobnych próbach oszukiwania alkomatu wie , i stosuje zanim sastosuje alkomat praktyki inne !


Ostatnio edytowany przez krzys124, Czw, 05.07.2007, 7:26, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 05.07.2007, 7:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
PwrdByMopar napisał(a):


Jak nie ma inicjatywy to czekac tak mozesz az sie nie doczekasz.

Napisal to ten co czmychnoł z kraju zamiast walczyc w nim o zmiany , nie badz smieszny......
A jak ma byc jak ludzie z inicjatrywą woleli wypierniczyc z tego kraju , wez przykład z samego siebie ...ja jestem jak kameleon , dostosuje sie do kazdego ustroju kraju i niczym pijawka bede z danego zasysał dla siebie .... :lol:
45 TYS DOL ROCZNIE ??? :shock: :shock: :shock: wole zyc jednak w tym kraju niz zyc w ameryce za 45 tys dol rocznie :wink:


Czw, 05.07.2007, 7:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
45 TYS DOL ROCZNIE ??? wole zyc jednak w tym kraju niz zyc w ameryce za 45 tys dol rocznie


Inaczej sie zyje jak sie jest krolem z CLK tak jak ty w Polsce, a inaczej by mi sie zylo przy moim wieku. Jak przebrne do zacnego wieku to zabieram menelki i wybieram sie na Mazury :D

Ah no tak, uwazaj bo zaraz kolega Sl65 zrobi ci tez wyklad o edytowaniu postow :mryellow:

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Czw, 05.07.2007, 7:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Dlaczego nazywasz mnie krĂłlem z CLK co was podnieca w starym 10 letnim aucie ?
Tu nie trzeba byc królem ! trzeba byc sprytnym ! i nikt ci nie podskoczy , bo...... jestes w swoim kraju ! i jestes gosć !

zresztÄ… ..... polacy w wiekszosci wszedzie sÄ… goscmi , a juz napewno w WB , norewgi , USA , Niemcy , Holandia itd. WSZAK TAM SAME KMIOTY W WIEKSZOSCI SÄ… i gdyby nie obcokrajowcy to strach myslec , co moze racji nie mam ??


Czw, 05.07.2007, 8:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
WSZAK TAM SAME KMIOTY W WIEKSZOSCI SÄ… i gdyby nie obcokrajowcy to strach myslec , co moze racji nie mam ??


Wypowiadam sie za USA ale tutaj to kazdy byl obcokrajowcem w pewnym czasie albo bliska rodzina wyemigrowala skas takze to trudno porownac np. z Norwegia lub WB. Inna sytuacja by byla jakby wszedzie latali Indianie z pioropuszem w glowie.

Cytuj:
Dlaczego nazywasz mnie krĂłlem z CLK co was podnieca w starym 10 letnim aucie ?


Ten magiczny V6 8)

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Czw, 05.07.2007, 8:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
tosz to skorupa waszej rodzimej produkcji miala juz v6 , tyle ze jechac to nie chcialo i nie chce , mowa o silnikach forda tym 150 KM i 210 KM :lol: no to sie troche ponabijałem ha ha ha , wybacz :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 05.07.2007, 8:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
--------------------------------------------------------------------------------
tosz to skorupa waszej rodzimej produkcji miala juz v6 , tyle ze jechac to nie chcialo i nie chce , mowa o silnikach forda tym 150 KM i 210 KM no to sie troche ponabijałem ha ha ha , wybacz


No coz byla i sie zmyla. Chociaz bylo 210km bo w Mercu dla starych bab (tak mowie tu o C230) dalej tkwi 200km.

I poprawie cie jeszcze raz ale bazowy Essex V6 mial 140km nie 150km.

I w tym stwierdze jeszcze jeden fakt, ze to byly silniki technologi i wymyslone przez Brytyjczykow i produkowane przez Kanadyjczykow a werjsa Cologne byla Niemiecka. Amerykanskiej technologi bylo w tym tyle co w Maluchu. :D

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Czw, 05.07.2007, 9:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
Cytuj:
45 TYS DOL ROCZNIE ??? Shocked Shocked Shocked wole zyc jednak w tym kraju niz zyc w ameryce za 45 tys dol rocznie

45tys $ czy zł?
strasznie duzo
gdzie tyle sie zarobi
bo w naszym kraju (POLSCE) jak nie masz znajomości to nie znajdziesz lepszej pracy niz ok 1000-1200zł na rękę
i za co sobie tu kupić auto?
jak jest w stanach?


Czw, 05.07.2007, 11:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
pisze wyraznie 45 tys dolarĂłw !! rocznie , nie miesiecznie ! Dla nas to duzo ,. w ameryce ...? hmm :wink:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 05.07.2007, 13:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
krzys124 napisał(a):
pisze wyraznie 45 tys dolarĂłw !! rocznie , nie miesiecznie ! Dla nas to duzo ,. w ameryce ...? hmm :wink:

ale to tylko średnia
jak u nas w Polsce srednią jest ok 2tys na rękę a w rzeczywistości malo kto zarabia 1500zeta
przeważnie po 800-1300zł

PwrdByMopar dlaczego aĹĽ 45tys $
mam rodzine w stanach
od nich słyszalem ze zarabiają ok 15-20tys $ rocznie i żyje im sie bardzo dobrze i niczego im nie brakuje


Czw, 05.07.2007, 15:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
PwrdByMopar mam prosbÄ™ >

Sprzedalem koledze grand cherokee juz jakis czas temu , z 95 roku , od wczoraj swieci mu sie na komputerku przednia szyba na zółto i miga i pojawil sie napis " waschflues niedrig" o co u licha chodzi ? wiesz moze ? dziekuję bardzo

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 05.07.2007, 18:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post 
Cytuj:
PwrdByMopar dlaczego aĹĽ 45tys $
mam rodzine w stanach
od nich słyszalem ze zarabiają ok 15-20tys $ rocznie i żyje im sie bardzo dobrze i niczego im nie brakuje


Nie bede robil tutaj wykladu lekcji od ekonomi bo dyskusja jeszcze przejdzie dalej na offtop'a. Jak chcesz o tym pogadac to otworz nowy watek i sobie poklikamy a jak chcesz wiedziec dlaczego tak jest to zerknji w dane w ksiazce lub na necie :wink:

Cytuj:
Sprzedalem koledze grand cherokee juz jakis czas temu , z 95 roku , od wczoraj swieci mu sie na komputerku przednia szyba na zółto i miga i pojawil sie napis " waschflues niedrig" o co u licha chodzi ? wiesz moze ? dziekuję bardzo


Niemieckiego nie znam, ale waschflues niedrig chyba sie rowna= Windshield Washer Fluid Low. A zatem niech kolega doda plynu do mycia szyb i problem sie rozwiaze :mryellow:

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Czw, 05.07.2007, 18:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
o ku.... takie to proste ?
dzieki :wink:
jak to zle nie znac jezyka - młodzi ....uczcie sie


Czw, 05.07.2007, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
lukasz20 napisał(a):
45tys $ czy zł?
strasznie duzo
gdzie tyle sie zarobi
bo w naszym kraju (POLSCE) jak nie masz znajomości to nie znajdziesz lepszej pracy niz ok 1000-1200zł na rękę
i za co sobie tu kupić auto?
jak jest w stanach?


Jak nie mam znajomości to nie znajdę ?? Heh ... wiem, że Polska nie jest jakimś ekstra płatnym krajem, ale dobry inżynier po studiach i bez znajomości dostanie dużo więcej (już nie mówię o Project Managerze) ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 05.07.2007, 23:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
PiasQ napisał(a):
lukasz20 napisał(a):
45tys $ czy zł?
strasznie duzo
gdzie tyle sie zarobi
bo w naszym kraju (POLSCE) jak nie masz znajomości to nie znajdziesz lepszej pracy niz ok 1000-1200zł na rękę
i za co sobie tu kupić auto?
jak jest w stanach?


Jak nie mam znajomości to nie znajdę ?? Heh ... wiem, że Polska nie jest jakimś ekstra płatnym krajem, ale dobry inżynier po studiach i bez znajomości dostanie dużo więcej (już nie mówię o Project Managerze) ;)

u nas na śląsku nawet po studiach trudno cos znaleźć gdzie zaplacą ponad 1000zł na początek
u nas poprostu są bardzo niskie zarobiki 1000-1400zł i to pracujac parenaście lat w tej samej pracy a jak ktos zaczyna to jeszcze niższe


Pią, 06.07.2007, 7:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
co Ty powiesz , dopiero co odmówiłem pracy (bo wole byc bezrobotnym ) do której skierował mnie urzad pracy płacili tam na rekę w jednej 1500 netto , w drugiej 1800 zł netto i to nie po latach pracy , ale od poniedzialku !! Zmieniło sie Panowie , ludzie powyjezdzali , i nie ma kto robic , stad pracodawcy są w kropce i nie mają ludzi , Preses ten na Bytomiu Karbiu szuka 3 kierowców , dwóch magazynierów , wózkowego ... i nie moze znalesc bo jak mu urzad podesle to jak stwierdzil takich jak ja :mryellow: którzy pracowac nie chcą ...
I bardzo dobrze sie stało !! i zycze im jeszcze gorzej (pracodawcom ) :mryellow: moze w koncu beda placili pieniadze , a nie jałmuznę a kto nie wyrabnia , niech plajtuje , przyjda inni lepsi ... W budownictwie teraz płacą 10 zł na godzinę netto - tyle , ze ja na szczescie nie po tej lini wyksztalcenia to mnie urzad pracy tam skierowac nie moze :mryellow: ale jak bym chciał ? to na slasku prace za około 1500 3000 zł jako fizyczny mam od reki ,a wcale jej nie szukam .
Po studiach ... no wlascnie co sie dziwic jak sami studenci i robic fizycznie im sie nie chce , a fizycznych brakuje :wink:

chłopaki zobaczcie co znalazłem ,
PwrdByMopar bedzie teraz w niebo wziety :lol:

http://bmwluksusowatandeta.pl/LuksusowaTandeta.htm


Pią, 06.07.2007, 7:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
Cytuj:
Po studiach ... no wlascnie co sie dziwic jak sami studenci i robic fizycznie im sie nie chce , a fizycznych brakuje Wink


Zależy o kim mówisz ... niestety Polska jest takim krajem, gdzie większość młodych pcha się na studia humanistyczne co w żadnym kraju nie jest niesamowitą przyszłością. I tak zarówno na zachodzie jak i u nas zaczyna brakować porządnych inżynierów technicznych. Wiem, że płaca nie jest taka jak na zachodzie, ale taki optoelektronik początkowo może wyciągnąć nie mniej jak 4k ... Za to taki sam człowiek z certyfikatem PM - nie mniej jak kilkanaście tysi.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 06.07.2007, 9:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018