Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 6:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
prawko 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
PiasQ napisał(a):
Co do gaśnięcia samochodu ... prawnie raz może zgasnąć ... za drugim razem egzaminator mówi stanowcze papa ...

dlaczego ma zgasnąć
słyszalem ze auta L-ki mają tak ze nawet jak wrzucisz biegi i puścisz sprzęgło bez dotykania gazu to ruszą bez zgaśnięcia


Pią, 29.06.2007, 9:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
Cytuj:
słyszalem ze auta L-ki mają tak ze nawet jak wrzucisz biegi i puścisz sprzęgło bez dotykania gazu to ruszą bez zgaśnięcia

nie wiem w ktĂłrej elce tak masz????

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Pią, 29.06.2007, 9:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
czasami L-ki mają podkręcone wolne obroty żeby bez gazu na jedynce elastyczniej bujać się po parkingu ... nie wiem jak jest teraz ale ja jeździłem takim podkręconym uno.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 29.06.2007, 9:36
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
kajpiok napisał(a):
Cytuj:
słyszalem ze auta L-ki mają tak ze nawet jak wrzucisz biegi i puścisz sprzęgło bez dotykania gazu to ruszą bez zgaśnięcia

nie wiem w ktĂłrej elce tak masz????

99% wszystkich samochodĂłw tak ma :lol: nie tylko L-ek, po prostu wszystkich ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 29.06.2007, 9:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
tak tak to czemu na pierwszej godzinie jazdy jak robiłem prawko samochód zgasł mi z 50 razy... instruktor wychodził z siebie :lol:

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Pią, 29.06.2007, 9:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Tomasz napisał(a):
99% wszystkich samochodĂłw tak ma :lol: nie tylko L-ek, po prostu wszystkich ;)

co Ty powiesz :lol: nawet moja omega w dieslu nie ruszy jak sprzeglem zle bedziesz operował , są oczywiscie smaochody , ze sprzegło jest dosc długie , elastyczne , ale to niewielka ich ilosc. za to jak spzreglo bedzie slizgac - to bedzie tak jak piszecie , pozostaje jeszcze jedna mozliwosc , ale ją pominę bo to jak by nie patrzec sprzeglo jest niesprawne . :wink:


Pią, 29.06.2007, 13:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Tomasz napisał(a):
99% wszystkich samochodĂłw tak ma Laughing nie tylko L-ek, po prostu wszystkich Wink

Chyba ciężarówek :)

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pią, 29.06.2007, 17:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
No moge sie pochwalić że za pierwszym :) Dziś :D

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Pią, 29.06.2007, 18:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
to gratulacje
napisz jeszcze czy szczescie czy umiejetnosci :P
a dokladniej czy miales jakas sytuacje za ktora Cie mogl oblac


Pią, 29.06.2007, 18:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
Cytuj:
nie wiem w ktĂłrej elce tak masz????

każdym autem ruszyć bez dodawania gazu poprostu wrzucasz jedynke i puszczasz wolno sprzęgło ebz gazu
wcale obroty nie sÄ… podkrcane
dzisiaj prĂłbowalem tak ruszyc maluchem no i bez problemu :shock: :D
tak sie powinno zawsze ruszać autem


Pią, 29.06.2007, 19:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
nie przesadzaj , oczywiscie tak sie da ruszyc , tyle , ze to piłowanie sprzegła

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 29.06.2007, 19:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
lukasz20 napisał(a):
tak sie powinno zawsze ruszać autem

Powodzenia - nie wiem czy Twoje auto też tak uważa. Ja jutro spróbuje tak swoim ruszyć. Ciekawe...

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pią, 29.06.2007, 19:42
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Pewnie, ze jak ktoś traktuje sprzęgło zero-jedynkowo, to mu każde zgaśnie! Prowadziłem już kilkadziesiąt różnych samochodów, i jeśli tylko były sprawne, to nigdy nie miałem problemów z ruszaniem na samym sprzęgle, bez gazu! A więc da się!

Krzyś, piłowanie sprzęgła jest właśnie wtedy, gdy pacany przy manewrach z minimalnymi prędkościami (np. parking) dodają gazu na 3000-4000 obrotów i popuszczają tylko lekko sprzęgło, ślimacząc się cały czas na półsprzęgle przy bardo dużych różnicach obrotowych. Nie tylko wtedy je "piłują", ale wręcz palą! Przy wyjazdach z garażu czy innych manewrach, parkowaniach etc, dużo lepsze dla auta i dla sprzęgła jest, gdy tego gazu się nie wciśnie wcale, albo dosłownie minimalnie. Uślizg na tarczy jest wówczas najmniejszy i najkrótszy. A to równa się zwiększona żywotność tegoż podzespołu!

lukasz20 napisał(a):
tak sie powinno zawsze ruszać autem

Nie wymyślaj już, ciekawe jakby miasta wtedy wyglądały :lol: To jest dobre zgy chcemy się toczyć, w korku, podczas parkowania, wjeżdżania do garażu... a nie do normalnej jazdy gdzie jest potrzebna dynamika!

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 29.06.2007, 20:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
Dzięki :) co to egzaminu to i to :D:D Raz nie dokońca zatrzyałem się na stopie :) Poprostu nic nie jechało, a ja sie tak toczyłem, no i zamiast sie zatrzymać to ruszyłem :)


Sob, 30.06.2007, 7:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
Tomasz pod górkę też Ci sie udało jechaćna sprzęgle bez gazu? np do garażu?
bo u mnie jedynie sei da toczyć na plaskim terenie, np asfaldzie


Sob, 30.06.2007, 8:02
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
lukasz20 napisał(a):
Tomasz pod górkę też Ci sie udało jechaćna sprzęgle bez gazu?

Co chcesz udowodnić takimi pytaniami?
Ja Ci mogę pokazać górkę pod którą auto nie podjedzie nawet z wciśniętym gazem do oporu. I co w związku z tym? Dla mnie nic.

Napisałem, że w razie potrzeby wiadomo, że trzeba dodać minimalnie gazu. Np. przy górce. Ale jak się czytać nie umie (...)

Ktoś wie w ogóle chociaż jak działa automatyczna skrzynia biegów? I dlaczego po puszczeniu hamulca auto samo jedzie? Właśnie dlatego - automat wysprzęgla na biegu jałowym bez dodawania gazu, używa się go tylko do przyspieszania. I dziwnym trafem sprzęgła w automatach wytrzymują kilkukrotnie większe przebiegi niż w manualach.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 30.06.2007, 11:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
ale w automacie jak nie dasz gazu to i nie pojedzie to jakby bylo jak mówisz to zawsze by trzba stać z wciśniętym hamulcem
a apropo jak automatem ruszyc z piskiem opon? (na sprzęgle dać gazu i puścić sprzęgło?)
w automacie trzymając jednocześci gaz z hamulcem to jakby na sprzęgle gazować w malualu?


Sob, 30.06.2007, 15:18
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
lukasz20 napisał(a):
ale w automacie jak nie dasz gazu to i nie pojedzie to jakby bylo jak mówisz to zawsze by trzba stać z wciśniętym hamulcem

:lol:

Automat właśnie jedzie sam bez dodawania gazu, a jak chcesz stać, to MUSISZ trzymać nogę na hamulcu non stop i basta. Bo jak puścisz - auto pojedzie! Chyba, że manulalnie zrzucisz go z drive'a.

Nie mamy o czym rozmawiać. Przejedź się najpierw automatem, a potem gadaj, bo tylko się ośmieszasz. Widocznie to, że w wieku 14 lat potrafisz wyjechać dziadka maluchem ze stodoły, to za mało, aby pojąć pewne rzeczy. Oczywiste rzeczy. Rzeczy, które nie są dziwne dla żadnego normalnego kierowcy.

A póki na praktykę za wcześnie - leć chociaż na google po samą teorię!

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 30.06.2007, 16:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
Tomasz za 6 miesięcy mam prawo
niewiem dlaczego piszesz takie głupoty :D
a propo napisz mi jak ruszysz tym automatez z piskiem opon?


Sob, 30.06.2007, 18:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Tomasz ..... pilowanie sprzegla jest wtedy kiedy jest ono długo uzywane , czyli czas od rozłaczenia napedu do zlaczenia jest dlugi , a tak sie dzieje kiedy chcesz ruszyc bez gazu , to sie oczywiscie da wieloma smochodzmi zrobic , puszczac po prostu sprzeglo bardzo powoli tyle , ze jak pisze - piłujesz je wtedy (nie palisz ) jesli ruszysz szybko (nie z piskiem ) to sprzegło (tarcza) krótko wiruje po docisku , a ruszysz szybko z gazem, a nie bez niego , oczywiscie z gazem ale nie do przesady !! Tomasz ... prosze Cie ! :mryellow: nie ucz ojca dzieci robić :wink: mam (tu sie chwale ) :mryellow: :mryellow: :mryellow: grubo ponad milion km zrobione , zapewniam Cie , ze potrafie jezdzic .... a samochodem ruszyc bez gazu np. pod gureczunię , juz sie nie da ! bo zdlawisz silnik . ciezarówą 40 tonowa to samo .... oczywiscie wszystko zalezy od momentu obrotowego danego silnika ....
Automat ... trzeba go trzymac na hamulcu , inaczej pojedzie do przodu - mowa oczywiscie o sprawnym automacie !!


Ostatnio edytowany przez krzys124, Sob, 30.06.2007, 18:23, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 30.06.2007, 18:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018