Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:31




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Zniżki Oc ? 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post ZniĹĽki Oc ?
Witam! Chce kupić swój pierwszy samochód, jednak moim problemem jest drogie OC. W najblizszej rodzinie nikt nie posiada prawa jazdy ani żadnych zniżek na OC. Czy jeśli mama jest rencistką dostanie wtedy zniżki w jakiejś firmie ubezpieczeniowej? Jakie są najlepsze sposoby żeby płacić jak najmniejsze OC ? Ktore firmy ubezpieczeniowe polecacie, dodam że mieszkam w Łodzi :wink: Pozdrawiam i Dzieki ze ewentualną pomoc :D


Sob, 21.07.2007, 16:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
wydaje mi sie ze nie ma znizek dla rencistow
bylem sie pytac o mozliwe najnizsze OC w firmie 'multiubezpieczeniowej' i nie pytali o takie rzeczy jak renta itp


Sob, 21.07.2007, 18:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 262
Samochód: Passat B4 1.8 8V
Post 
A nie myslałes o zarejestrowaniu samochodu na jakiegos brata ciotecznego czy coś?? Jak masz krótko prawo jazdy to masz dodatkową zwyzke za młodego kierowce.


Nie, 22.07.2007, 10:33
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Żyrardów
Post 
Są firmy, w których przy zawieraniu ubezpieczenia OC podpisujesz klauzulę, że nie udostępnisz samochodu osobie poniżej 25 roku życia lub która ma prawo jazdy poniżej 2 lat. Wtedy nie dostajesz wzwyżek za wiek. Ja mam 23 lata i podpisałem taką klauzulę. W polisie OC nie ma o tym wzmianki. Ani we wkładce. Policja więc się nie czepia. Problem się dopiero zacznie w razie wypadku, bo wtedy firma odszkodowanie zapłaci, ale będzie się ubiegała, by jej to oddać. Jest więc tanio, ale należy jeździć BARDZO ostrożnie. ;)


Nie, 05.08.2007, 22:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
Ja polecam, zrobić tak:
poszukaj w dalszej rodzinie (zaproponuj jakaś kasę to się zgodzą :D ), takiej sytuacji, ze maż ma samochód, a żona nie ma prawka, wtedy gadasz z nią, i rejestrujesz samochód na nią, a na siebie jako na współwłaściciela.
Dzięki wspólności majątkowej żona ma takie zniżki jak mąż (nawet bez prawka czy samochodu choć w części na jej nazwisko), a że sama nie jeździ i nie opłaca OC, to nawet przy stłuczce, jedynie straci zniżki, ale mąż nie będzie więcej płacił.
W takim wypadku będziesz płacił OC ze zniżkami, a w dodatku będzie ci szedł staż.

PS
oczywiści sytuacja może być odwrotna jeżdżąca żona i nie jeżdżący mąż (tylko aby byłą wspólność majątkowa)

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Śro, 15.08.2007, 9:02
Profil

Postów: 19
Post 
w uniqa masz sporo znizek z najrozniejszych tytulow, np. za skonczone 28 lat, 12 miesiecy bezszkodowej jazdy, jezeli fura nie ma wiecej niz 15 lat. Ale to musisz dokladnie sobie wszystko posprawdzac. Pytanie jeszcze jest takie: jaka fure posiadasz, bo sa rowniez znizki na najrozmaitsze samochody.

p.s. czy ubezpieczacie sie teraz jakos specjalnie na wszleki wypadek w zwiazku z podatkiem religii??


Czw, 06.09.2007, 10:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 26
Post 
Ja zamierzam ubezpieczyc samochod jakos teraz. A napewno przed koncem wrzesnia. Co prawda mam wazne do konca tego roku, ale chce ubezpieczyc wczesniej, zeby nie doplacac 15% podatku religii. Do tej pory bylem ubezpieczony w pezetju, ale stwierdzilem ze dosyc, bo to firma z ciagotami monopolistycznymi. uniqa mowisz?? sprawdze to na ich stronie.

pozdrowka.


Pon, 10.09.2007, 12:05
Profil

Postów: 4
Post 
ZOBACZ NA STRONIE M BANKU BO TEZ MAJA OC PONOC TANIE
JAK NIE TO ZNAJDZ KOGOS KTO MA ZNISZKE I ZAREJSTRUJ Z NIM AUTO JAKO WSPOLWLASCICIEL . JA TAK MIALEM I PO ROKU ZNISZKA PRZECHODZI NA CIEBIE JA MAM TERAZ 60% ZNISZKI


Śro, 07.11.2007, 22:51
Profil

Postów: 1
Post 
Hej
Mam taki sam problem ja dzungla. Chce kupiĹ› samochĂłd, nie mam rzadnych zniĹĽek.
U mnie jest taka sytuacja że ojciec ma zniżki, tyle że zmarł w tym roku. Czy jego zniżki przejmuja moja matka? Tak by to wynikało z tego co pisał aston. Jeśli by tak było to najlepiej by bylo kupić auto i zrobić darowizne np 1/2 częsći samochodu na moją matkę. Wtedy miałbym mniejsze składki OC? Dobrze myśle?
ProszÄ™ o jakieĹ› rady.


Czw, 27.12.2007, 2:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
matka nie przejmuje jego znirzek tylko nabywa swoje , jesli ojciec zmarł wystarczy zapytac u ubezpieczyciela ile matce sie tych znizek nalezy , ile nabyła bedac jako współwłasciciel wraz z mezem , który mial np. 60% znizek. Boi w tym wypadku leci to drogą sluzbową , ze tak powiem , jak byla z mezem współwlascicelem np tylko 2 lata , to bedzie miala znizek - strzelam ! 20% jak piec lat to cale 60%

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 27.12.2007, 8:42
Profil

Postów: 34
Miejscowość: LubartOw
Post 
ja miałem podobno sytuacje i byłem w pzu i tam mi powiedzieli ze znizki z meza na zone przechodza ojciec mial 60% i matka tez ma 60 w tej chwili


Czw, 27.12.2007, 17:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
BO TO ZALEZY JAK MATKA DLUGO WRAZ Z MEZEM BYLA W UBEZPIECZENIU ! jeli by np. była jako współwlasciciel rok czsu a maz mial 60% znizek to nie nabierze znizek az 60% jesli by kupila samochód na tylko siebie i chciala go ubezpiezyc !! myslec ! to nie boli

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 28.12.2007, 9:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 202
Miejscowość: PL
Post Re: ZniĹĽki Oc ?
drzungla napisał(a):
Witam! Chce kupić swój pierwszy samochód, jednak moim problemem jest drogie OC. W najblizszej rodzinie nikt nie posiada prawa jazdy ani żadnych zniżek na OC. Czy jeśli mama jest rencistką dostanie wtedy zniżki w jakiejś firmie ubezpieczeniowej? Jakie są najlepsze sposoby żeby płacić jak najmniejsze OC ? Ktore firmy ubezpieczeniowe polecacie, dodam że mieszkam w Łodzi :wink: Pozdrawiam i Dzieki ze ewentualną pomoc :D




niewiem jakie chczesz je kupic czy małe autko czy duzo wiec jedno ze tak bedziesz płacił troche grosza za fryko w kazydym biurze tylko sa rozne stawki zato jak oni mowia ze młody kierowca , piersze prawo jazdy ja zaczołem w pzu i jest ok
jak mi wiadomo ze niektóre marki maja zniske 6% od pod składki bez wzgledu na wiek a sa takie co płacis za marke + wiek kierowcy to tu trzeba to przemyslec .zeby za dużo nie stracic (jak ja mowie dac im za fryko)


Sob, 29.12.2007, 12:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018