Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 0:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
niezgodność dat na umowie 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post niezgodność dat na umowie
Witam,

Kilka dni temu dostałem wezwanie do WK w sprawie rejestracji samochodu. Problem dotyczy niezgodności dat na umowie. W moim wydziale powiedzieli mi że z miasta w którym zakupiłem samochód przyszły dokumenty (tzw. potwierdzenie) z inną datą niż ja mam na umowie. Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że on nic nie przekręcał daty i po zgłoszeniu sprzedaży dostał pieczatkę na tej samej umowie którą mam ja jako kupujący. Poprosiłem go żeby wyjaśnił sprawę w WK w swoim mieście powiedział że nie ma problemu. Czy można tu się doszukiwać jakiegoś przekrętu ??? Czy raczej to błąd kochanych urzędników lub jakieś przeoczenie ???. Na wszelki wypadek poprosiłem sprzedająceo o wysłanie ksera z umową i pieczątką na niej. Jakie są wasze opinie...???


Pon, 10.09.2007, 14:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
Cóz na dzis trudno tu cokolwiek pisac , moze bład urzednika , co jest wilce prawdopodobne , a moze bład sprzedajacego któremu sie data nie odbila na kopi i wpisal inną , a moze mu zalezalo , ze wpisal inną date bo w tym dniu co ty masz coś tym samochodem nawywijał ! ale to gdybania sa tak czy siak to Ty masz oryginał umowy jak by co

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 11.09.2007, 7:45
Profil

Postów: 3
Post Re: niezgodność dat na umowie
a co jeśli dane się nie zgadzaja? nie miałam numeru NIP żeby zapłacic 2 % podatku i dopisałam mamę do umowy... z Tym że poprzedni własciciel juz dał kopię do WK i teraz nie wiem co zrobić zeby wszystko było ok.

Spisac nową umowę i wyjaśnic w WK u kupujacego czy co zrobic?

pomóżcie... bo wychodzi na to ze sfałszowałam dokumenty czego wogole nie chciałam zrobic... :(


Wto, 10.03.2009, 16:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 99
Miejscowość: 3 city
Samochód: Audi AFN A3
Post Re: niezgodność dat na umowie
Dzwoń do sprzedającego, powiedz mu, że dopisałaś współwłaściciela bo nie miałaś nr NIP. Jak zrozumie sytuacje i nie bedzie robił problemu ( bo przeciez to fałszerstwo ), to spiszcie jeszcze raz umowe taką jak oddałaś w WK i poproś aby poszedł z tą umową do swojego WK. A, co ma powiedzieć ? nie wiem, że zapomnieliście dopisać osobę na jego umowie ?
Generalnie wykręcona sytacja, to nie on namieszał, a musiałyby nadstawić karku.

_________________
Ludzie nadal będą używać koni mówię Wam. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda.


Wto, 10.03.2009, 19:07
Profil

Postów: 3
Post Re: niezgodność dat na umowie
no jutro jade do niego spisac jeszcze raz umowe.. no i postaram ja sie wytłumaczyc u niego w urzedzie... bo w sumie nie wiedzialam ze dopisanie osoby bedzie miało takie skutki ;(
no cĂłz moze jutro sie to wyjasni.. poprostu powiem prawde.
ale chciałabym sie dowiedziec czy musze napisac jakies oswiadczenie?


Wto, 10.03.2009, 19:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 99
Miejscowość: 3 city
Samochód: Audi AFN A3
Post Re: niezgodność dat na umowie
Osobiście nic bym nie pisał, bo można jeszcze bardziej zakręcić. A jeśli już to będzie konieczne, to zapewne poinformują Cię o tym w WK.

_________________
Ludzie nadal będą używać koni mówię Wam. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda.


Wto, 10.03.2009, 19:20
Profil

Postów: 3
Post Re: niezgodność dat na umowie
Z tym ze moja mama nie moze jutro ze mna jechac wiec lepiej chyba spisac za wczasu taka umowe i jutro miec ewentualnie te dokumenty... nie mam pojecia co robic.. pani w moim WK powiedziała ze najlepiej jak spisze umowe i złoze wyjasnienie... ewentualnie cos mowila o darowiznie.. nie wiem juz sama... :(


Wto, 10.03.2009, 19:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018