Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Kolejność opłat przy rejestrowaniu auta 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 10
Post Kolejność opĹ‚at przy rejestrowaniu auta
Witam
Kupiłem właśnie pierwsze auto. Samochód jest używany, zarejestrowany w moim mieście. Pytanie w jakiej kolejności mam zwiedzać poszczególne urzędy - najpierw urząd skarbowy czy może urząd miasta? Ile mam czasu na wszystkie procedury, jakie są orientacyjne opłaty? I jeszcze pytanie odnośnie ubezpieczenia OC, czy i kiedy muszę się udać do ubezpieczalni, żeby powiadomić ich o zmianie właściciela auta? Ubezpieczenie jest opłacone do lipca i nie chciałbym z niego rezygnować.


Pon, 22.10.2007, 16:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
US - OPLATA WYLICZONA PRZEZ NICH 2% wartosci samochodu - do 2 tygodni
UM - wydział komunikacji oplata około 60 zł - do miesiaca

do miesiaca czasu musisz powiadomic ubezpieczyciela , czy pozostajesz czy rezygnujesz z owej polisy , zrobic rekalkulacje składki - moze sie nie opłacac pozostac przy danej polisie , zaleznie gdzie jest wykupiona

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 23.10.2007, 7:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Miejscowość: zewsząd
Post 
Cytuj:
do miesiaca czasu musisz powiadomic ubezpieczyciela , czy pozostajesz czy rezygnujesz z owej polisy , zrobic rekalkulacje składki - moze sie nie opłacac pozostac przy danej polisie , zaleznie gdzie jest wykupiona

Biorąc pod uwagę iż jest to Twoje pierwsze auto to rekalkulacja będzie raczej NIEOPŁACALNA. ale trzeba tak czy siak porozumieć się z ubezpieczycielem w tym zakresie.

_________________
"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu." --> Mark Twain


Wto, 23.10.2007, 21:34
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post 
No więc tak.. opłaty skarbowej nie musze uiszczać.. tak mi powiedział koleś z komisu. Jak jest z przerejetrowaniem? Mam dowód, karte pojazdu, fakture z komisu i umowe komisu z poprzednim właścicielem.. mam odkręcić tablice i iść do wydziału komunikacji.. oni mi dadzą nowe i 'miękki' dowód? Karte pojazdu mi zabiorą i od razu wydadzą nową? Jak z tym jest?

I jeszcze odnośnie ubezpieczenia (OC). Mam go do marca 2008 r. więc musze zgłosić tylko, że auto zmienilo właściciela? Jakiś świstek mi wydadzą? Moge wykupić sobie AC u innego ubezpieczyciela?

A i jeszcze :mryellow: jak mi dadzą po miesiącu ten normalny dowód rejestracyjny to będzie tam wklepany przegląd (mam go do maja 2008) czy musze go jeszcze raz robić? :?

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Pon, 29.10.2007, 20:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
karty nie wydajÄ… nowej tylko wpisujÄ… w niÄ… nowego wlasciciela , i jej bynajmnioej u nas nie zabierajÄ… , tylko trzeba w momencie jak sie odbiera twardy dowĂłd z niÄ… przyjas by dokonali wpisu .
z ubezpieczeniem do miesiaca musisz sie udac do ubezpieczyciela i zrobic rekalkulacje skladki ,
przeglad wbijÄ… ten ktĂłry jest wazny do maja

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 30.10.2007, 8:36
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post 
dzieki za odpowiedź. Wniosek wypełniony.. co prawda nie do końca bo mam wątpliwości pewne :mryellow: Lece do wydziału komunikacji :wink:

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Wto, 30.10.2007, 10:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018