Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:41




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Stłuczka, kto winny? 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post StĹ‚uczka, kto winny?
Witam,
Mam do Was serdeczną prośbe, bo już sam zgupiałem. Proszę o ocenienie poniższej sytuacji, kto był winien lekkiej stłuczki, starałem sie dość dokładnie to odwzorować. Znajomi twierdzą, iż wina była po stronie 2, gdyż miał on jedynkę po prawej stronie. Droga ta jest dwukierunkowa. Oba samochody sie nie widzialy gdyz byly zasloniete zaparkowanymi autami. Proszę bardzo o wypowiedzenie się.
Pozdrawiam

Image


Pią, 11.01.2008, 18:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4364
Miejscowość: Łódź
Samochód: służbowy ;)
Post Re: StĹ‚uczka, kto winny?
bartasg napisał(a):
Witam,
Mam do Was serdeczną prośbe, bo już sam zgupiałem. Proszę o ocenienie poniższej sytuacji, kto był winien lekkiej stłuczki, starałem sie dość dokładnie to odwzorować. Znajomi twierdzą, iż wina była po stronie 2, gdyż miał on jedynkę po prawej stronie. Droga ta jest dwukierunkowa. Oba samochody sie nie widzialy gdyz byly zasloniete zaparkowanymi autami. Proszę bardzo o wypowiedzenie się.
Pozdrawiam


Jeśli znaki nie nakazują inaczej to obowiązuje reguła iż auto nadjeżdzające z prawej strony ma pierwszeństwo. Niesety na duzych parkingach w marketach przeważnie jest brak onzakowania, coraz cześciej jest tylko tablica że na parkingach obowiązują zasady ruchu drogowego. Czyli jadąc główną aleją po parkingu nie ma się wcale pierwszeństwa chyba że znaki pokazują inaczej.

Podsumowując 2 nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi 1 i spowodował kolizję.


Sob, 12.01.2008, 14:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: StĹ‚uczka, kto winny?
namaluj to tak by było wszystko jasne i nie pozostawialo domyslen (czy były tam znaki poziome , pionowe itd.), które moga okazac sie myle , nie wiem kto w która strone jechał i skad ? , z tego co namalowales nie wynika nic ! wiec skad mam wiedziec kto winien ?? albo wynika tyle - ze skutkiem jest wypowiedz kolegi powyzej do której sie dopisuję .

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 14.01.2008, 9:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 883
Miejscowość: Ruda Śląska / Berlin
Samochód: Peugeot 206
Post Re: StĹ‚uczka, kto winny?
Z rysunku nic nie widać! Narysuj to wyrażniej, postaraj sie to moze Ci pomożemy. A na przyszłość parkingi przy supermarketach to najczestrze miejsca stłuczek. Więc, zawsze powoli, nawet 5km/h, oczy dookoła głowy, ograniczone zaufanie do pieszych i innych samochodów i najlepiej być miłym i puszczać tych wyjeżdzających z miejsca parkingowego. Brat miał stłuczke na parkingu, nie zjego winy (kobieta mu wpakowała bo wprowadziła brata w błąd nie włączajac kierunkowsazu) , ale zapłaćić musiał brat za szkody bo teoretycznie wymusił pierszeństwo. Sytuacja:Image(Postaraj sie tak to narysować :mryellow: )
Teoretycznie brat mógł włączyć sie do ruchu, bo miał swój pas wolny no ale jak to baba zmienną jest to sie je zachciało zmienić pas na sąsiedni ale bez kierunkowskazu. Policji nie wzywano, bo po stłuczce przybiegł ochroniaż i stwierdził że lepiej nie wzywać policji, bo to już któryś z koleji przypadek i każdy z biorących udział w stłuczce dostał mandacik i to nie niski, niezależnie od kogo była wina, mimo małych prędkości Fiat Seicento którym jechał brat miała stłuczony prawy reflektor, pękniety zderzak i wgnieciony prawy błotnik. Kobieta jadąca Hondą Civic miała szkody typu: rysy przez pół samochodu i drobne wgniecienia z lewej strony auta i pekniety kołpak.

_________________
Alles Ist Die Sekte


Wto, 19.02.2008, 9:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018