Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 12:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
kupowanie i sprzedawanie samochodow 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post kupowanie i sprzedawanie samochodow
Witam !!!
Sytuacja jest następujaca. Interesuje sie samochodami i przegladajac ogloszenia wielokrotnie natrafiam na samochody w okazyjnej cenie, ktore moim zdaniem sa warte troche wiecej.
Uwazam, ze gdybym kupil takie auto i poswiecil mu weekend na dopieszczenie to moglbym je sprzedac z zyskiem 1tys-2tys zł. W zwiazku z tym prosze o szczegolowe (krok po kroku poniewaz jestem laikiem w kwestii przepisow) wytlumaczenie mi jak mam to w legalny prowadzic (jakie domumenty, gdzie mam zglaszac zakup sprzedaz, jakie podatki placic itp.).
Z gory bardzo dziekuje !!!
Pozdrawiam


Nie, 03.02.2008, 22:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
musisz zalozyc działalnosc gospodarczą zwrucic sie o nadani nipu , regonu itd.

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 04.02.2008, 19:14
Profil

Postów: 2
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
Dzieki za odpowiedz!!
Tylko ja mialem na mysli traktowac to jako dodatkowe i okazjonalne zajecie. Jak sie trafi jakas okazja to kupie auto a jak nie to nie, a dzialalnosc niesie za soba comiesieczne koszty. Dla mnie jest to dziwne ze musze trzymac auto 6 miesiecy zeby moc je sprzedac i nie byc posadzonym o handel. Czy jest jakies rozwiazanie ??
dzieki i pozdrawiam !


Pon, 04.02.2008, 21:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
dan_1987 napisał(a):
Dla mnie jest to dziwne ze musze trzymac auto 6 miesiecy zeby moc je sprzedac i nie byc posadzonym o handel.


to zależy, zawsze możesz umowe sprzedaży dać z niższą ceną niz jest na papierze kupna - czyli zysk ujemny. Auta mozesz sprzedać wcześniej z zyskiem dodatnim na papierze, jesli zapłacisz podatek od wzbogacenia (musisz oszacowac czy ci się to opłaca). Jesli detalicznie raz na jakiś czas zżenisz auto z zyskiem to sie tym nie przejmuj. Kumpel raz na 4 miesiace sprzeda jakieś auto po picu i nigdzie tego nie zgłasza :lol: I jak narazie cisza :>

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 11.02.2008, 11:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
jak piszesz - narazie !! :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 12.02.2008, 9:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4364
Miejscowość: Łódź
Samochód: służbowy ;)
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
pardon napisał(a):
dan_1987 napisał(a):
Dla mnie jest to dziwne ze musze trzymac auto 6 miesiecy zeby moc je sprzedac i nie byc posadzonym o handel.


to zależy, zawsze możesz umowe sprzedaży dać z niższą ceną niz jest na papierze kupna - czyli zysk ujemny. Auta mozesz sprzedać wcześniej z zyskiem dodatnim na papierze, jesli zapłacisz podatek od wzbogacenia (musisz oszacowac czy ci się to opłaca). Jesli detalicznie raz na jakiś czas zżenisz auto z zyskiem to sie tym nie przejmuj. Kumpel raz na 4 miesiace sprzeda jakieś auto po picu i nigdzie tego nie zgłasza :lol: I jak narazie cisza :>


Urząd skarbowy to podła bestia i przeważnie jak kogoś dopadnie to wyciągnie wszystko co możliwe , szczególnie w obecnych czasach. Wystarczy ze sprzeda jakieś auto i kupujący okaże się niezadowolony, anonimowy donos i już leży. Oni tam lubią takie donosy i większość sprawdzają.


Wto, 12.02.2008, 11:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: kupowanie i sprzedawanie samochodow
kazdy donos który wpłynie pisemny musza - powtarzam - muszą! sprawdzic ! bo na papier jaki wpłynoł , musi byc papier wyjasniajacy w kwesti tego wplywajacego

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 12.02.2008, 11:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018