Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 2:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Skrupulatne kontrole apteczek 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Skrupulatne kontrole apteczek
Cytuj:
Skrupulatne kontrole apteczek
W Świnoujściu na wyspie Uznam panuje coś w rodzaju apteczkowej psychozy. Niesłusznie zresztą.

Uważaj, z jaką apteczką wjeżdżasz do Niemiec - radziła "Gazeta Wyborcza".

- Niemieccy policjanci stoją na szosie zaraz za granicą i już z daleka, przez lornetkę, wypatrują polskich aut - przestrzega Daniel Szysz, fotograf ze Świnoujścia. - Najpierw sprawdzają, czy masz obowiązkowe zimowe opony, potem proszą o apteczkę. Najmniejsze odstępstwo od niemieckich norm to mandat. Nawet 50 euro - dodaje. Na tyle wyceniono brak w aucie pana Artura koca ratunkowego. Pani Barbara zapłaciła 10 euro, bo nożyczki w jej apteczce były o 14 mm krótsze, niż wymagają niemieckie przepisy (ma być 14,5 cm i ani mniej, ani więcej). Pani Mirosława wyskoczyła 800 m w głąb Niemiec, do supermarketu. W jej pudełku z opatrunkami policjanci nie znaleźli instrukcji udzielania pierwszej pomocy. Nie pomogło tłumaczenie Polki, że jest pielęgniarką. Dostała mandat.

Mieszkańcy Świnoujścia twierdzą, że niemieccy policjanci nękają tą apteczką polskich kierowców. - Latami nie zgadzali się na uruchomienie samochodowego przejścia granicznego w Świnoujściu. Po Schengen nie mieli wyjścia - mówi Szysz. Inni dodają, że polska policja tak drobiazgowo Niemców nie kontroluje, choć np. cały czas można spotkać samochód na niemieckich rejestracjach bez włączonych świateł (w Polsce obowiązkowo trzeba mieć je zapalone przez cały rok).

Skrupulatne kontrole apteczek przez niemiecką policję przysparzają klientów w przygranicznym niemieckim markecie, który całą półkę w dziale z akcesoriami przeznaczył na apteczki. Cena - 5,90 euro za pudełko. W środku oprócz obowiązkowego zestawu bandaży i akcesoriów także odblaskowa kamizelka. Popyt jest spory.

Zestaw pierwszej pomocy, który zadowoli niemieckiego policjanta, można znaleźć także w polskich sklepach. Na pudełku musi być jednak informacja, że zawartość jest zgodna z normą DIN-13164-B. Nie wolno też zapomnieć o odblaskowej koszulce - podkreśla "GW".

Z ostatniej chwili

Podróżując do Niemiec jednak nie musimy mieć apteczki, a mandaty (także za "nieregulaminowe" gaśnice) będą anulowane. Okazuje się bowiem, że policjanci niemieccy nakładali kary na polskich kierowców niezgodnie z Konwencją Wiedeńską, która obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Szkoda, że opisująca tą sprawę Gazeta Wyborcza tego nie wiedziała.

INTERIA.PL

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 26.02.2008, 9:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Nie ma to jak Schengen i otwarte granice.... teraz możemy bez żadnych ograniczeń dostać mandat wszędzie! Hurra!

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 26.02.2008, 10:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
moje 5 groszy....
pedze sobie fiacikiem seicento w strone kolbaskowa...po drodze po kilku probach wyprzedza mnie na ciaglej i na zakrecie rozlatujaca sie granada ktorej za chwile nie widze z powodu klebu dymi ktory za soba zostawia...
dojezdzam do granicy...pusto..niczym pustynia sahara...nawet psa z kulawa noga nie ma...
przejezdzamy pierwsze 10km i pierwszy parking po prawej stronie na ktorym z lornetami jak w szpaki w telewizor wypatruja Polskich kierowcow nasi drodzy sasiedzi zza miedzy...
juz stoi tam mega szybka granada ktora ma jak sie okazalo ponad 20 lat a olej sie leeeje po bloku i czym sie tam jeszcze da tak ze az kapie na asfalt...nie pomaga tlumaczenie i panowie policjanci z usmiechem pakuja autko na lawete...mnie wypytuje gdzie to sie wybieram i po co czy mam fajki,wodeczke...
grzecznie odpowiadam ze jade na ich wspaniala wyspe rugia turystycznie w co nie daja wiary i zaczynaja wypytywac o apteczke...
wyjmuje spod fotela...nowka funkiel nie smigana nawet zalakowana fabrycznie w folijke...
zakupiona za cale 24 pln netto w macro...
wybor padl na nia bo podobno miala wszystko do czego sie szkopy przyczepic nie moga..
pan policjant zrywa folie otwiera i o malo nie padl ze smiechu!
Hans... komm zu mir! podchodzi Hans zaglada do apteczki i rowniez o malo nie przewraca sie ze smiechu...
na tyle ile znam niemiecki to uratowala mnie ta folia i opis apteczki...
puscili mnie bez mandatu ale kazali podjechac do pobliskiego auto-hofu i nabyc porzadna apteczke...
a granada juz odjechala na lawecie do PL
wnisoki?
kupcie sobie jezdzacy czesto do niemiec porzadne niemieckie apteczki i z gorki...
oni za nami nie przepadaja i jeszcze dlugo beda nas gnebic...
poza tym trzeba wiedziec iz ponad polowa "ozi" jak sie mowi o wschodnich niemcach nie zgadza sie z tym zebysmy w unii byli a co dopiero schengen...
boja sie otwartych granic bo ulegaja stereotypom...poza tym tam byla granica to byla praca dla celnikow...teraz granicy nie ma to celnicy sie musza inaczej wykazac ze sa potrzebni na granicy z tym dzikim narodem jakim sa Polacy


Wto, 26.02.2008, 16:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
ni trzeba miec apteczki !!
i nich mi szwab skoczy na plecy ....

wykupiłem sobie polise w DAS i w takim przuypadku dzwonie do nich i reszte mam gdzieś !! jak i smieje sie w gebe szwabowi który mi chce cwaniaczyc ...wam też polecam ich opiekę prawną

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 27.02.2008, 8:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Ja ostrzegam przed słowakami. Ostatnio mnie dybneli niedaleko namestova i sprawdzili wszystko. Oczywiście pasy z tyłu musiały byc zapięte ... i były bo juz sie na nich poznałem. Nie mieli sie czego doczepić to pokazali mi ... moje brudne lampy! ... Pomogło wytarcie husteczką i 200 koron kieszonkowego ... :lol: :o Dziwne ze nie doczepili się flaszek w bagażniku, no ale chyba lubią jesoi ktoś zostawia kase u nich w kraju ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 27.02.2008, 10:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
nie ma opcji by za brudne lampy podczas dalekiej podróży jakikolwiek glina dal mi mandat !
co z Wami ? dajecie sie tak ponizac ?

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 27.02.2008, 12:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1369
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
krzys124 napisał(a):
nie ma opcji by za brudne lampy podczas dalekiej podróży jakikolwiek glina dal mi mandat !
co z Wami ? dajecie sie tak ponizac ?


krzys124 nie jestem tego do końca pewien, bo np. we Włoszech, za brudny samochód (oczywiście dostatecznie brudny) dają mandaty, nie patrząc czy jest się Włochem czy obcym. A co do lamp, to jak ktoś się uprze to moze dać mandat, tłumacząc choćby, że można być mało widocznym na drodze. Poprostu gliny i celnicy próbują znaleźć sobie zajęcie i póki co chyba jesteśmy skazani na takie traktowanie. Jestem ciekaw jak obcokrajowców traktują nasze służby celne :?: :>

_________________
Pomóż biednemu, czytaj o tuningowanych autach na tym blogu regularnie :)
Zobaczy! Jak, jak...


Śro, 27.02.2008, 13:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
wlosi to dziwni ludzie...zatrzymali mnie na przekroczeniu predkosci o 112 km/h i popatrzyli tylko na autko...pogadalismy jeszcze o polityce i kazali jechac bez zadnego mandatu... :D


Śro, 27.02.2008, 20:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
no tak - nie wziołem tu pod uwagę iż brudny , a brudny to byc moze znaczaca róznicą :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 28.02.2008, 8:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 50
Miejscowość: brudne miasto
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
"wlosi to dziwni ludzie...zatrzymali mnie na przekroczeniu predkosci o 112 km/h i popatrzyli tylko na autko...pogadalismy jeszcze o polityce i kazali jechac bez zadnego mandatu... :D "

Polecam rozdział Włochy z "Motoświatu" Clarksona, tam jest ciekawie opisana mentalność włochów do samochodów :) Też policjantów.


Pon, 03.03.2008, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
tez czytalem....i potwierdzam...oni tacy sa..szczegolnie ci na poludniu


Pon, 03.03.2008, 22:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
blondas napisał(a):
tez czytalem....i potwierdzam...oni tacy sa..szczegolnie ci na poludniu

I jak tu nie kochac Wlochow :mryellow:
A co do apteczek, to przynajmniej o tyle dobrze ze tez mielismy cos na nich tzn te gasnice :wink: Zeby se niemcy nie mysleli ze moga nas gnebic :twisted: I chyba lepiej miec w aucie gasnice niz niemiec dobrze wyposazonej apteczki :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 03.03.2008, 22:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 50
Miejscowość: brudne miasto
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Myślę,że jednak apteczka jest bardziej potrzebna,nią można coś zdziałać, chociażby plaster przylepić, a taka mała gaśnica i tak nie ugasi samochodu, lub czegokolwiek innego.


Pią, 07.03.2008, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Emer napisał(a):
Cytuj:
Skrupulatne kontrole apteczek
Nie pomogło tłumaczenie Polki, że jest pielęgniarką. Dostała mandat.

INTERIA.PL


To, + rozmiar noĹĽyczek i wystarczy - debilizm w niemczech....
Oni nas nie lubią, a powinni nas przyjmować z otwartymi ramionami i dziękować za to, że w ogóle chcemy do nich jeździć... Ja bym do szfabów nie pojechał w celach turystycznych. Oni się kierują sterotypami, a sami są jednym wielkim stereotypem ŚWIŃ! Nie pasuje im nasza apteczka? Może mamy wozić cały szpital? Może dla Polaków - defibrylator i nosze obowiązkowe??


Sob, 08.03.2008, 23:43
Profil

Postów: 10
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Hmmm. Ta choroba się roszerza...Ostatnio na Katowickiej miałem taką kontrolę, może rozmiaru nożyczek nie sprawdzali, ale mieli dużo zastrzeżeń co do wyposarzenia...szczególnie, że rękawiczek nie małem...


Nie, 09.03.2008, 19:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
To jest już przesada, tylu idiotów na drodze nie umie włączyć kierunkowzkazu jak zmieniają pas albo jak skręcają - ich powinni cisnąć!! Tak trudno niektórym włączyć światła (rekord 23:00 - bez świateł... Warszawa) ale ich to się olewa! Apteczka fakt, ważna sprawa, ale ważniejsze jest dla mnie przeszkolenie, umiejętność pomocy poszkodowanemu i UMIEJĘTNOSC wezwania karetki, co niektóre osoby mają z tym problem (kobieta, płacze, krzyczy a facet się wykrwawia... dlaczego nie wezwała pomocy?? "była w szoku" :? :roll: ) to jest ważne! Jak ktoś jest debilem to torba lekarska mu nie pomoże.
PS
Nie oszczędzajcie ludzie lampek w kierunkowskazach...

Pozdrawiam.


Nie, 09.03.2008, 22:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Skrupulatne kontrole apteczek
Sytuacja została już wyjaśniona do czego przyczyniły się wzmożone kontrole niemieckich kierowców po naszej stronie granicy, którzy nie mają obowiązku posiadania gaśnicy w swoim kraju, a jak wiadomo taki obowiązek jest w naszym. Swego rodzaju odwet naszej policji poskutkował. Nasi rodacy, którzy dostali mandat za brak apteczki mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.
Informacje podaje za Radiem Z, kilka dni temu była o tym mowa w wiadomościach.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pon, 10.03.2008, 9:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018