Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Sprzedaż samochodu poza granicami Polski! 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post SprzedaĹĽ samochodu poza granicami Polski!
Witam!
Mam problem i prosze o wszelkie porady i informacje!
Ostatnio w naszym kraju powstała "moda" na sprowadzanie używanych pojazdów z zagranicy i najwięcej informacji można uzyskać właśnie na ten temat. Ja mam sytuację odwrotną, wyjechałem na parę miechów do Belgi gdzie przyszedł do mnie koleś z propozycją kupna mojego samochodu.
Jak ktoś coś wie na temat regulacji prawnych takiej transakcji, na co zwrócić szczeglną uwage, co z opłatami, jak skonstruwać umowę itp... to bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam


Śro, 27.02.2008, 11:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: SprzedaĹĽ samochodu poza granicami Polski!
normalnie piszesz umowe kupna sprzedazy (a ze zagranica pisze w swym jezyku to i ty napisz w naszym ojczystym ) i dalej masz wszystko w dupie ! niech sie martwi dalej Belg ! Ty jestes czystyu masz umowe i kiedy bedziesz w kraju wyrejestrujesz na jej podstawie smochĂłd , sprzedawalem jzu auto do - uwaga ! Mongolii , rosji , ukrainy ...

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 27.02.2008, 12:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: SprzedaĹĽ samochodu poza granicami Polski!
Jeszcze jedna dobra rada - wpisz po polsku wszystkie usterki / wady samochodu (im wiecej tym lepiej) i niech sie kupujący pod tym podpisze (nawet te niewidoczne - jakies szpachle, malowania etc.). Bo jesli kiedys wyjdzie to na jaw to możesz mieć jaja prawne i to duże. Moj znajomy z forum bmw juz miał nauczkę, bo celowo kupujący go potem udupił na podstawie pierdół, ktore nie były zawarte w umowie, na które w polsce nikt nawet nie zwraca uwagi ... Na zachodzie ludzie zdolni są to czepiania sie szczegołow i dochodzenia swoich praw, czasem specjalnie i ciezko z nimi wygrać...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 27.02.2008, 14:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018