Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
JAK ZROBIć C+E 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post JAK ZROBIć C+E
witam

właśnie zdałem prawko na kat B i chce zapytać jakie kryteria należy spełnić aby uzyskać kat C+E :?:

gadałem z kumplami a oni mi kit wciskają że trzeba mieć 2 lata praktyki na B a inni mi mówią że trzeba mieć zarejestrowano brykę na siebie przynajmniej 3 lata

Osobiście chciałbym zostać kierowcom ciągnika siodłowego i proszę o informacje dotyczące tej pracy a konkretnie płace, czas jazdy, czas postojów :?:


Nie, 16.03.2008, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: JAK ZROBIć C+E
Najpierw idziesz na kurs C, dopiero po zdanym egzaminie możesz zacząć kurs C+E.

_________________
locha lover


Nie, 16.03.2008, 11:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post Re: JAK ZROBIć C+E
oki ale czy muszę czekać jakiś czas czy odrazu po zdaniu na B mogę rozpocząć kurs ba C :?:


Nie, 16.03.2008, 13:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: BI
Samochód: Astra classic
Post Re: JAK ZROBIć C+E
ja tylko co zdalem kat. C , ale szczerze mowiac nie wiem czy trzeba czekac , ja prawko kat.B mam juz 5 lat :P

gdzies slyszalem ze cza czekac 2 lata, a na tira potem cza zrobic C+E , mozesz odrazu po zdaniu C i chyba tez costam przejezdzic ciezarowkami , najlepiej zrobisz jak sie przejdziesz doi jakiejs szkoly nauki jazdy i spytasz , mnie to malo interesuje , zrobilem se C bo jako dziecko o tym marzylem 8)

_________________
Opel astra classic 1,4 60 ospałych rumaków "asterix"
Java CZ 350 '84 "cezeta"


Nie, 16.03.2008, 18:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 70
Post Re: JAK ZROBIć C+E
nie musisz czekać :!: jeśli masz juz zdane ''B'' mozesz brac sie za ''C'' a po zdaniu za ''C+E'' :) sam zapisuje sie na ''C'' niedługo :D ale chyba zeby ci zatrudniła jakas firma musisz miec je co najmniej 2 lata


Nie, 16.03.2008, 19:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 76
Miejscowość: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy
Samochód: Ka / 126 Personal 4
Post Re: JAK ZROBIć C+E
Cytuj:
TIR


Ku ścisłości, TIR znaczy Transport International Routier - Międzynarodowy Transport Drogowy, jest to nazwa konwencji i nijak ma się to do pojazdu ciężarowego lub zestawu pojazdów (C+E) :roll: :x a tabliczka na kabinie to tzw. TIR Karnet, upoważniający do przejazdu tranzytowego dla kierowców niemających wizy na pobyt w danym kraju (jeżeli kraj takiej wymaga, nie dotyczy obywateli UE w jej granicach)

Do rzeczy, aby zdać C należy mieć oczywiście B, po zdaniu C robi się egzamin C+E, czyli ciężarówka + przyczepa. Nie trzeba na nic czekać, ktoś ci kit wciskał. Jedyny warunek, prawko możesz zrobić jak masz ukończone 18 lat, ale zawodowo możesz jeździć ciężarówką o masie własnej wyższej niż 7.5t lub zestawem pojazdów (C+E) jeżeli ukończyłeś 21 lat. Wtedy możesz składać podania do firm, inaczej nikt cię nie przyjmie do pracy, bo po prostu w Polsce jest takie prawo. Możesz jeździć małymi ciężarówkami (np. Mercedes Atego) o masie własnej nie przekraczającej 7.5t. To pomoże zdobyć doświadczenie zawodowe i będziesz miał większe szanse na znalezienie pracy na zestawie. Jeżeli pojazd jest twój i nie wykonujesz nim pracy dochodowej (np. jedziesz sie przejechać dla lansu :P albo robisz twoją własną przeprowadzke), to możesz jeździć od 18 roku życia.

Czas jazdy ma siÄ™ tak. Jedziesz 9h na dobe. Przerwy co 4.5h po 45minut i dalej 4.5h jazdy, po czym pauza na spanie 9h. Tak w skrĂłcie.

Płace... jak to płace... w Polsce jest to 3-5tys. zależy od firmy i od tego ile wyjeździłeś. Ja mieszkam we Włoszech tutaj wyciągasz nawet 3 tys. ale Euro. Możesz np. znaleźć firme zagraniczną, która ma transporty na Polske. Będziesz pracował za granicą, ale swobodnie będziesz mógł zjechać do domu np. na weekend, albo na urlop, stawiając ciężarówkę pod domem i oczywiście płace o wiele wyższe.

BTW. Śmiesznych masz kolegów, takiego wała, że trzeba mieć auto zarejstrowane 3 lata żeby zdać prawko to dawno nie słyszałem :lol:

_________________
Born to ride


Wto, 10.06.2008, 10:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: JAK ZROBIć C+E
1. Prawo jazdy otrzymuje osoba, jeĹĽeli:
1) osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek;
2) uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
3) odbyła wymagane dla danej kategorii szkolenie;
4) zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy wymagany dla danej kategorii;
5) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe albo przedstawi zaświadczenie, że studiuje od co najmniej sześciu miesięcy.
2. Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi:
1) 16 lat – dla kategorii A1, B1 lub T;
2) (uchylony);
3) 18 lat – dla kategorii A, B, B+E, C, C+E, C1 lub C1+E;
4) 21 lat – dla kategorii D, D+E, D1 lub D1+E, z zastrzeżeniem ust. 4.
3. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może uzyskać prawo jazdy kategorii A1, B1 lub T za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.
4. Wymagany wiek do uzyskania prawa jazdy kategorii D lub D1 przez żołnierza zasadniczej służby wojskowej posiadającego prawo jazdy kategorii B wynosi 19 lat.
5. Dodatkowym warunkiem uzyskania prawa jazdy:
1) dla kategorii C, C1, D lub D1 – jest spełnienie wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 4, określonych dla prawa jazdy kategorii B;
2) dla kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E – jest spełnienie wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 4, określonych odpowiednio dla praw jazdy kategorii B, C, C1, D lub D1.

-->
# 16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T<ref name="zgoda">Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może uzyskać prawo jazdy kategorii A1, B1 lub T za zgodą rodziców lub opiekuna</ref><ref>[[karta motorowerowa|kartę motorowerową]], która upoważnia do kierowania [[motorower]]em można uzyskać w wieku 13 lat</ref>
<!-- Proszę nie wpisywać 17 lat, jak było kiedyś, zmiana ustawy w 2002 r wprowadziła wymagany wiek to 18 lat -->
# 18 lat - dla kategorii A lub B (od 1 czerwca 2002 r., poprzednio było 17 lat, a w [[lata 70. XX wieku|latach 70.]] nawet 16 lat) <ref> Art. 1 pkt. 54 lit. c ustawy z dnia 6 września 2001 r. o zmianie ustaw Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 129 poz. 1444 ze zmianami) dotyczące zmian art. 90 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. Nr 98 poz. 602 ze zmianami) wchodzące w życie 1 czerwca 2002r.</ref>
# 18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E,
# 21 lat - dla kategorii D, D+E, D1 lub D1+E<ref>Wymagany wiek do uzyskania prawa jazdy kategorii D lub D1 przez żołnierza zasadniczej służby wojskowej posiadającego prawo jazdy kategorii B wynosi 19 lat.</ref>

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 11.06.2008, 8:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018