Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Szybkie pytanie o stłuczkę i odszkodowanie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Szybkie pytanie o stĹ‚uczkÄ™ i odszkodowanie
Krótka piłka:
miałem stłuczkę. Pan kolega zrobił mi delikatny facelifting przodu (maska, zderzak, atrapa). Gośc przyznał się do winy, policji nie wzywałem ale nie dogadalismy sie na gotówkę. Nie szło się dogadac inaczej wiec spisałem oswiadczenie na jakims swistku i bedziemy z jego OC likwidowac (ja w Warcie on w PZU).
Jutro spisujemy oświadczenie o zdarzeniu drogowym (na druku) i zaczynamy dalej zabawę.
Pytanie jest takie: ile orientacyjnie to może potrwac ze wszystkimi wycenami i naprawą. Nie znam niestety szybkości działania firm ubezpieczeniowych aż tak dobrze a muszę zaplanowac parę wyjazdów na niedaleką przyszłość

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 19.03.2008, 20:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Szybkie pytanie o stĹ‚uczkÄ™ i odszkodowanie
Jak sie przydazyla stluczka ojcu to mowi ze to z miesciac (slownie jeden) trwalo, tzn jak kase wyplacili, bo chyba mozesz jeszcze skorzystac z naprawy bezgotowkowej :? :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 19.03.2008, 20:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Szybkie pytanie o stĹ‚uczkÄ™ i odszkodowanie
typ naprawy będzie zależał od tego ile mi zaproponują pln na to. W zaprzyjaźnionym warsztacie za max 500zł mi to zrobią w góra 2 dni. Jak dostanę odpowiednio więcej to biorę, jak nie to bezgotówkowo :wink:
Ile np. czeka siÄ™ na wycenÄ™ rzeczoznawcy?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 19.03.2008, 20:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post Re: Szybkie pytanie o stĹ‚uczkÄ™ i odszkodowanie
Jeżeli bardzo Ci zależy to weź numer do rzeczoznawcy i dzwoń do niego codziennie i marudź, że koniecznie musisz mieć auto bo służy Ci do pracy. To pomaga. Ja miałam rzeczoznawce po 3 dniach (miałam czekać tydzień) a po 5 podpisany kosztorys naprawy. Co do samej naprawy u mnie trwała dość długo (przerwa bożonarodzeniowo-noworoczna :? ) ale gdyby nie to to auto byłoby gotowe w 2 tygodnie.

Pamiętaj żeby przypilnować rzeczoznawcę. Ja tego nie zrobiłam i po odbieraniu auta (po zakończonej naprawie blacharsko-lakierniczej) w innym warsztacie wykryto pęknięcie przekładni kierowniczej.

_________________
Juve per sempre


Śro, 19.03.2008, 23:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: USA, Chicago
Samochód: M300, Toyota Matrix
Post Re: Szybkie pytanie o stĹ‚uczkÄ™ i odszkodowanie
Czytam i nie mogę uwieżyć. Myślałem że dogoniliśmy resztę świata.

Po 3 dniach, za 5 dni wycena.... pieniądze po miesiącu..... WOW!!!!! Jesteśmy 100 lat za murzynami z takimi sprawami w polsce...

Ja miałem stłuczke , koszt $1500 (nie dużo jak na warunki w USA) i pieniądze miałem na miejscu wypadku w ciągu 1-1.5 godziny , a sprawny samochód po 48 godzinach.


Śro, 02.04.2008, 13:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018