Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/ 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Miejscowość: Łódź
Samochód: maluch ;p
Post Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Siema. z góry mówie sorry, bo nie wiedziałem gdzie wkleić ten temat... Mam jeden, szczegółowy problem. Jest to zawód, który chce wykonywać. Jestem w 2 gim(raz nie zdałem xD) i po ukoczeniu go, niewiem do jakiej szkoły isć i wogóle, bym mógł wykonywać swój wymarzony zawód ;/ Prosze pomóżcie mi. Z góry dziekuje jak cos napiszecie


Pią, 25.04.2008, 0:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
No myślę, że w takim razie najlepszym wyborem będzie Liceum Profilowane o profilu transportowo – spedycyjnym :> Tudzież technikum samochodowe ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 25.04.2008, 6:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
wystarczy jak zrobisz kategorie prawa jazdy C+E majÄ…c 21 lat i tyle

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 25.04.2008, 7:31
Profil

Postów: 6
Miejscowość: Łódź
Samochód: maluch ;p
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
a nie bedzie najlepiej isc do technikum na mechanika lub cos podobnego a pozniej zrobic prawo jazdy c+e i jezdzic?


Pią, 25.04.2008, 22:20
Profil

Postów: 6
Miejscowość: Łódź
Samochód: maluch ;p
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
przepraszam, ze nabijam post za postem, ale jakoś mi sie wpisało w google "C+E" i zauważyłem, że na tą kategorie prawa jazdy wystarczy mieć 18 lat. Kawałek z wikipedii >>>"18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E". Więc rozmyślam czy isć do jakieś szkoły po gimnazjum czy nic nie robić przez rok i zrobić to prawo jazdy. Moim zdaniem będzie lepiej jak pójde do jakieś szkoły, to wtedy chyba prędzej przyjmą mnie do pracy. Pomóżcie mi panowie w podjęciu dezycji, bo niby jeszcze małolat jestem, ale dorosłość już niedaleko, a rodzinę chce mieć i trzeba ją utrzymać ;]


Pią, 25.04.2008, 22:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Najlepiej idź do szkoły za jakimś innym zawodem , a potem rób prawko , bo chyba nie będziesz przez całe życie jeździł tirem .


Pią, 25.04.2008, 22:54
Profil

Postów: 6
Miejscowość: Łódź
Samochód: maluch ;p
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Nie wiem jak długo będę jeździł. Myśle, że do 45 lat xD, chyba że trafi się jakaś inna robota to zmienię lub umrę śmiercią tragiczną :lol:


Pią, 25.04.2008, 23:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Najpierw zdaj maturę czyli skończ gimnazjum i liceum bo to dzisiaj całkowite minimum. Jeśli nie chcesz to nie musisz iść do jakieś specjalistycznej szkoły. Grunt żebyś miał prawko. Poza tym niektóre firmy stawiają takie warunki, że musisz już mieć doświadczenie za kółkiem ciężarówki. Trochę najeżdzonych km. Świeżaka mało która firma zatrudnia co jest chyba naturalne.

Poza tym TIR to skrót od Międzynarodowy Tranzyt Drogowy ( z fr. Transports Internationaux Routiers). Nie, słowo zamienne dla ciężarówka. :roll:

Skibadee napisał(a):
umrę śmiercią tragiczną :lol:


Ale śmieszne. :? Jeszcze nie dojrzałeś do takich decyzji. Minie parę lat i okaże się, że będziesz chciał robić co innego.


Sob, 26.04.2008, 7:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Skibadee napisał(a):
przepraszam, ze nabijam post za postem, ale jakoś mi sie wpisało w google "C+E" i zauważyłem, że na tą kategorie prawa jazdy wystarczy mieć 18 lat. Kawałek z wikipedii >>>"18 lat -


kwestia mnie pojmowania ... kto cie przyjmnie do pracy jako majacego 18 lat domniemam , ze bedziesz po gimnazjium zaledwie - ja bym olal takiego pracownika ...

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Sob, 26.04.2008, 17:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 76
Miejscowość: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy
Samochód: Ka / 126 Personal 4
Post Re: Co mam zrobic by zostac kierowca tira? ;/
Sprawa ma siÄ™ tak.
1. TIR jak już morphy mówił to nazwa konwencji nie pojazdu
2. Żeby zacząć karierę kierowcy zawodowego potrzebujesz:
2a. Prawo jazdy kategorii C (na solówke) lub C+E (na zestaw pojazdów). Prawko możesz owszem zrobić od 18 roku życia, ale pracę na pojeździe o ładowności większej niż 7.5t możesz podjąć po ukończeniu 21 roku życia. Więc po 18stce możesz jeździć małymi solówkami o ładowności do 7.5t.
2b. Aby podjąć pracę kierowcy, należy mieć ukończony kurs na przewóz rzeczy.
2c. Żeby pracować jako kierowca należy przejść badania psychotechniczne. Są to badania psychologiczne mające na celu ustalić czy kandydat jest sprawny umysłowo. I nie jest wykluczone, że "normalny" człowiek poprostu nie przejdzie takich badań. Badania jednak nie należy się bać.
3. Wykształcenie kierowcy to nie tylko uprawnienia. Wg. mnie powinieneś kontynuować edukację co najmniej w technikum i je ukończyć. Z autopsji wiem, że do pracy nie przyjmują osób bez żadnego wykształcenia. Absolutne minimum to zawodówka.

Poza tym zastanĂłw siÄ™ czy nadajesz siÄ™ do tej pracy.

_________________
Born to ride


Nie, 27.04.2008, 14:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018