Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Rejestracja anglika w polsce 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Rejestracja anglika w polsce
Proszę o pomoc w tej kwestii. Sytuacja wyjściowa jest następująca - jestem w anglii i kupuje wóz na siebie (full legal na moje nazwisko, road tax, MOT i ubezpieczenie etc. i jeżdzę normalnie jak reszta ludzi) i po 2 miesiącach wracam do PL i chce go tutaj przerobić i zarejestrować jeszcze raz na siebie (troche głupie bo juz wóz jest na mnie - mam juz komplet papierów na siebie - wiec chyba umowy kupna etc. nie musze rozliczać bo już raz kupiłęm tam i zarejestrowałem na siebie ??? ) jeśli ktoś wie jak to wygląda to proszę o pomoc... Dowód i tablice tam są przechodnie i nie wiem czy trzeba jakieś wymeldowanie robić ? JEsli ktoś juz kupował tam furkę to proszę o przedstawienie całego procesu ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 25.06.2008, 19:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Rejestracja anglika w polsce
no iii :mryellow: przeciez wozy lup[owane w niemczech też sa np. na mnie , dostaje nowy brif na mnie jak i mały szajn ...tez na mnie :mryellow:
Pamietaj - wĂłz jest na Ciebie , ale rejestrowany jest w Anglii - czy sie mylÄ™ ... a nie moze byc zarejestrowany jak tam ,tak tu !
rozpatrywalem sprawe przeróbki samochodów z tamtad , najprosciej i najtaniej , passaty :mryellow: (i dziw , ze tyle sie ich traci ) około 4.5 -5 tys czesci , i 2 tys przeróbka , nie oplacalna jest wectra C ! jak mnie poinformowali ci co przerabiają profesjonalnie , bo stodolowi mechanicy mnie nie interesują (galaxy takie mam juz 8 miesiecy z czego jezdzilem nim miesiac :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: ) wectra C jest nie do ukradzenia (co mnie zdziwiło ) :shock: :mryellow: ot tyle odemnie

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 25.06.2008, 22:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Re: Rejestracja anglika w polsce
pardon napisał(a):
Dowód i tablice tam są przechodnie i nie wiem czy trzeba jakieś wymeldowanie robić ?

Na ostatniej stronie "dowodu rejestracyjnego" masz odcinek "permanent eksport" czy cos w tym stylu (nie chce mi sie isc po papiery) i ten odcinek wysylasz do DVLA tak samo jak przy sprzedazy czy prywatnej czy tez do trade.
A co do przerobek to ja juz zglupialem bo jak ostatnio ( w styczniu) bylem w polsce to obilo mi sie o uszy, ze od tego roku przekladki moga robic juz tylko autoryzowane punkty i innej nie zarejestrujesz. A z racji ceny nie jest to oplacalne. Wczesniej wiem, ze najtaniej wychodzilo Mondeo - ok 3000-3500 calosc. A tak pozatym to moze lepiej poszukaj w UK auta LHD - nie bedziesz musial przekladac, a ceny wcale nie sa duzo wyzsze.


Śro, 25.06.2008, 23:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018