Obecny czas: Wto, 30.04.2024, 16:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
czy moglby mi ktos pomoc bo mam problem w styczniu sprowadzilem renault lagune ze szwajcarii zjechalem na tablicach zjazdowych do polski. na granicy nie dostalem zadnego swistka i pozniej jezdzilem do tej pory na zjazdowkach tylko z polskim oc. chcialbym teraz ja zarejstrowac w polsce. Jaka jest procedura?? jak uniknac duzych kosztow?? Prosze o szybko odp bo zalezy mi na tym a nie wiem co zrobic bo nigdy nie rejstrowalem samochodu z zagranicy


Nie, 24.08.2008, 19:56
Profil

Postów: 6
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
chcialbym jeszcze dodac ze jest to auto z 3.0 z 98 roku w kombi. PROSZE POMOZCIE
Wielkie dzieki
lub prosze o odp na gg 378388


Nie, 24.08.2008, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
masz 5 dni od przekroczenia granicy polskiej do zgloszenia sie do urzedu, date przekroczenia deklarujesz sam, jezeli termin jest zachowany jest ok, data zakupu nie ma znaczenia bo przeciez mogles se pol roku po szwajcarii jezdzic, malo tego mogles se 5 razy obrocic do szwajcarii i z powrotem czy nawet na ural . tyle ze zupelnie mozliwe ze zaplacisz sporo wiecej niz np 2 mies temu a to dlatego ze zmienily sie przepisy i teraz sie liczy akcyze od wartosci rynkowej auta w polsce a nie od tego co masz na umowie
ale jeszcze pozostaje ci cło i vat, zwykle sie to zalatwia na niemieckiej granicy bo jest pare % taniej ale mozna tez w polsce
dziekuj bogu ze Cie nie zatrzymala policja bo by wsadzili mandat za jazde bez ubezpieczeni bo nasze oc jest na cudze blachy niewazne

_________________
Fan ON


Pon, 25.08.2008, 16:55
Profil

Postów: 6
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
a moglbys mi powiedziec co mam pokolei robic?? i jakie bede to koszty mniej wiecej
z gory dzieki


Wto, 26.08.2008, 18:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
idziesz do urzedu celnego i mowisz ze masz auto ze szwajcarii do oclenia i juz tam doradza, nie wiem jak to wyglada dokladnie w polsce z cleniem ale okolo 20% sie placi tego co na umowie bodajze, druga mozliwosc to 20% tego co wskaze eurotax ale bym bardziej sie upieral przy tym pierwszym. jeszcze oprĂłcz cla licza vat ale nie jestem pewien czy akurat dotyczy szwajcarii, czyli dodatkowe 21% w najczarniejszym wypadku
jak masz juz clo zalatwione to oplacasz akcyze 13,6% od wartosci wg eurotax pomniejszonej o 20% za to ze mogles kupic auto taniej oraz o 13,6% akcyzy, nie wiem ile ta laguna jest warta ale jezeli okolo15 tys to bedzie z 2-3 tys pewnie cla kolo 2 tys akcyzy
Mozesz sie odwolac od wyceny z eurotax przy akcyzie, wtedy idziesz do rzeczoznawcy i on juz tam wyliczy ile tam ten wozek jest wart i od tego placisz co Ci tam wystawi, tylko ze... rzeczoznawca bierze tez swoje zalezy od auta zwykle kolo 2-3 stow...i czasem jeszcze wiecej naliczy niz eurotax bo to juz bedzie cena bez tych 20% za to ze mogles miec okazje. w kazdym urzedzie jest inaczej w interpretacji przepisow takze jakies szczegoly sie moga w roznych miejscach roznic ale ogolna zasada mniej wiecej jest taka sama.
aha, clenie moze potrwac dlatego najpierw zlĂłz papiery o zaplate akcyzy nawet jak masz niekompletne zeby zachowac 5 dni od przekroczenia granicy 5 dni kalendarzowych nie roboczych!!!

_________________
Fan ON


Wto, 26.08.2008, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
do pojemnosci 2.0 jest 3.1% bodajrze akcyzy , ktĂłra teraz wyliczajÄ… od kwoty w eurotaksie a nie istniejacej na umowie zakupu !
wysokosc akcycy za taki samochód to około 400-500 zł zapłacisz góra !!!
skladasz oswiadczenie na celnym iĹĽ wlechales do kraju dopiero wczoraj tym autem , bylo zepsute jak je kupiles i wlasnymi srodkami je tam naprawileĹ› i dopiero teraz wprowadzasz na polski obszar celny - mozliwosci wymyslonych bajek kilka :mryellow: :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 29.08.2008, 8:16
Profil

Postów: 6
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
dzieki za informacje.
Moze ktos jeszcze ma jakies porady??


Pią, 29.08.2008, 20:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
przeciez to laguna 3,0, przynajmniej tak bylo napisane, czyli stawka 13,6% akcyzy

_________________
Fan ON


Sob, 30.08.2008, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
przeoczylem pojemnosc jesli jest powyzej 2000 cm to kolega ma racje.
ale zmieni sie tylko kwota zaplaconej akcyzy nic wiecej

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Nie, 31.08.2008, 16:14
Profil

Postów: 6
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
a czy jak samochod jest uszkodzony to clo jest liczone z nizszej ceny???


Wto, 02.09.2008, 18:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Auto ze Szwajcarii polroku w polsce i nie oplacona akcyza
pod warunkiem , ze przedstawisz opinie rzeczoznawcy

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 02.09.2008, 19:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018