Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 7:32




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Brak kontaktu z ubezpieczycielem - co zrobic? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Samochód: e46 330Ci
Post Brak kontaktu z ubezpieczycielem - co zrobic?
Sprawa pozornie banalna - sąsiadka przetarła mi tylni zderzak, wgniotła go do tylniej belki, więc zrobiło się odkształcenie. Ubezpieczona jest w tow. Uniqa. Zgłosiłem szkodę - przyznali mi numer i... koniec. Od 3 tygodni brak kontaktu z Centrum Likwidacji Szkód. Dzwoniłem tam tysiące (spokojnie, jeszcze nie zwariowałem - połączenia wybiera komputer) i od godz 8 do 16 jest non stop zajęte. Powiodła się jedna próba na 19 dni dzwonienia non stop (numer był wybierany co 1 sek), ale nie było nikogo, kto mogłby mi pomóc.

Spróbowałem w centrali - obiecali, że się skontaktują ze mną i owszem - skontaktowali, umówili na konkretny dzień i... straciłem kilka godzin czekając na nich.

Sprawa jest błacha, szkoda minimalna, ale chcę sprzedać samochód (Nissan 350z) w stanie idealnym - dbam o niego jak wariat, zalewam Motulem, jest zadbany i nie chcę sprzedawać go w takim stanie. Przepadło mi już dwóch kupców (każdy chciał zniżki w okolicach 2 tyś. za przerysowany zderzak - żeby była jasnośc, tego praktycznie nie widać, ale wiadomo jak kupuje się samochód - ja również każde uchybienie traktuję jako okazję do negocjacji ceny).

Co mogę zrobić? Czy mogę sam zrobić zdjęcia i naprawić samochód (chcę go sprzedać przed zimą)? Koszta są minimalne, ale nie popuszczę im - traktują mnie niepoważnie, obiecują kontakt do 7 dni, a właśnie mija 3 tgd.

Czy są jakieś przepisy, które mogą zmusić UNIQA do reakcji. Samochód zarejestrowany jest na firmę - czy nawet przy tak niewielkiej szkodzie mogę obciążyć ich fakturą za wynajem innego samochodu? Powiem szczerze - w dupie mam zwrot pieniędzy, bardziej chciałbym ukarać nierzetelnego i nieuczciwego ubezpieczyciela. Czy mogę domagać się naprawy szkody od sprawcy w inny sposób? Lubię sąsiadkę i nie chciałbym jej sprawiać problemów, ale to nie ja uszkodziłem mój samochód, a cała biurokracja, telefony i marnowanie czasu spada na moją głowę. Z góry dzieki za wszystkie rady i pomysły :)

_________________
rshmn || UFC, PRIDE i MMA na dziko: MMABLOG.PL


Wto, 09.09.2008, 3:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post Re: Brak kontaktu z ubezpieczycielem - co zrobic?
Glupie pytanie bo nie wiem jak ubezpieczenie dziala w PL, ale czy nie mozesz do nich poprostu pojechac i zapytac sie kiedy przestana sie zgrywac :/

Co za banda debili..3 tyg i bez slowa

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Śro, 01.10.2008, 2:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018