Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:39




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Dorabianie tablic rejestracyjnych 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Dorabianie tablic rejestracyjnych
Ogólnie mam problem (od dawna zresztą). Ktoś złoił jakiś czas temu nam obie tablice z kaszla, sprawa została zgłoszona na komende, świstek wystawiony przez policje mamy. Niby nie ma problemu, ale współwłaścicielem auta był dziadek, który od 5 lat nie żyje, żeby wyrobić wtórniki on jest do tego potrzebny. W sądzie sprawa ma się odbyć dopiero 1 grudnia (chodzi o spadek), a do tego czasu auto musi stać. Jest możliwość dorobienia tablic w zakładzie zajmującym się takimi sprawami, wyglądem praktycznie oryginał, no ale dwie rzeczy, nie będzie hologramów (oczywiste), no i nie będą to oryginalne blaszki. Co mi może grozić, jeżeli trafię na gliniarza, który dochrzani sie do tego, jakie konsekwencje, bo nie wiem czy wyrabiać czy nie, dopiero w grudniu dostanie całkiem nowe tablice.


Czw, 02.10.2008, 12:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
ja bym zaryzykowal , choc dziwi mnie ze jako współwłasciciel nie mozesz tego zalatwic , jak syn auto rejestrował zalatwial wszystko sam , a jest współwlascicielem

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 02.10.2008, 13:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
Ogólnie auto było na brata który był właścicielem auta, i dziadka, ktory zmarl z rok po tym, jak został wspówłaścicielem, no i lipa. Przeboleje już to, ale nie przebolałbym jakby za dorobienie tablic były jakieś spore konsekwencje ;)


Czw, 02.10.2008, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
wiec brat to zalatwic musi umiec , u mnie syn by to zalatwił

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 02.10.2008, 18:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
No to nie wiem, bo bez dziadka wtorników nie dało się zrobić, gdyby było inaczej, to nikt by nie czekał na rozprawy ;)


Czw, 02.10.2008, 18:42
Profil

Postów: 86
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Fiat Punto
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
Ja gubiłem blachy dwa razy :/ Pierwszym razem zgubiłem przednią, dorobiłem ją w poligrafii i wyglądała jak orginał, dopiero z bliska można było zauważyć mniejsze uwypuklenie niż to jest w "prawdziwych" rejestracjach. Gdy i tą zgubiłem, zgłosiłem to na policję. Na komendzie dyżurny powiedział, że oni takiego zgłoszenia nie przyjmą i że nie wie co za jazdę bez blachy grozi, ale kazał zgłosić to w wydziale komunikacji. Udałem się tam i otrzymałem jakieś pisemko, że zgłoszono się po wtórnik. Jakiś czas później panowie policjanci chcieli mi wlepić mandacik za jazdę bez blachy, którego jednak nie przyjąłem na podstawie tego pisemka z WK. Po około 2 tygodniach dostałem nową blachę (jedna sztuka 40 zł).

_________________
Das Signature.


Pią, 03.10.2008, 16:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
Nic Ci nie grozi! Leć po to pisemko do WK, tak jak mówi Łukasz i zrób sobie wtórniki (z tektury, z paneli, z białego tworzywa) - jeżeli sprawa się wyjaśni, tj dostaniesz zamienniki, założysz nowe tablice.

_________________
locha lover


Pią, 03.10.2008, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
Dzięki za opinie, pozdrawiam.


Sob, 04.10.2008, 12:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Dorabianie tablic rejestracyjnych
jakie rozprawy > Ty coś mylisz kolego , jezeli chce przepisac prawa wlasnosci na siebie , to mimo iz jest współwlascicielem musie sie odbyc sadownie to , a w sprawie tablic wal kto idzie i prosi o nowe i wydają to urzedy

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Sob, 04.10.2008, 15:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018