Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 6:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Ubezpieczenie poprzedniego właściciela 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
Elo!
Mam takie pytanie:
Na jakich zasadach można skorzystac z ubezpieczenia (OC i/lub AC) poprzedniego właściciela nabywanego samochodu - czy do końca okresu ubezpieczenia lub terminu płatności następnej składki? Pytanie drugie: czy nie koliduje to z przerejestrowaniem samochodu (tzn. nie ma kwasów, gdy OC jest na sprzedającego, a rejestracja samochodu na mnie)?
Pozdrawiam
RR

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 04.12.2008, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
odsylam do ustawy
ubezpiecznie OC przechodzi wraz z samochodem na nowego nabywcy , ten zs ma obowiazek do miesiaca czasu dokonac rekalkulacji skladki ... u ubezpieczyciela w ktorym zawarte ono zostalo , albo je wypowiedziec i zawrzec nowe . przechodzi wraz z wszystkimi ustaleniami jakie zawarł z ubezpieczycielem poprzedni wlasciciel pojazdu , czyli jak ci według tego ubezpieczenia wyadnie zaplacic druga składke za tydzien to jzu Ty musisz ją zapłacić , jak jutro , to tez ty musisz ja zapalacic.
od stycznia bedÄ… zmiany!! huraaaaa

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 05.12.2008, 8:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
ale to zagmatwales :)

mowiac prosciej masz 30 dni na podjecie deyzji co robisz: albo zrywasz umowe, albo zostajesz doplacajac roznice wynikajaca z posiadanych przez Ciebie i sprzedajacego znizek.....

ale ja bynm Ci radzil posprawdzac innne towarzystwa, sprzedajacy mnie zapewnial ze nigdzie indziej nie znajde taniej, cos mnie tknelo i zaczalem szukac, w 5 innych towarzystwach bylo taniej, wzialem w link4 bo bylo o 400 zl taniej.....prawda jest taka ze kazdemu wychodzi to zupelnie inaczej i warto posuzkac taniej.


Czw, 08.01.2009, 15:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
bzdury piszesz , jak sie bedziesz zastanawial 30 dni to potem bedziesz mial dwie polisy , choc oczywiscie od styczen 2009 rok coś sie zmieniło !!

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 15.01.2009, 8:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
to Ty bzdury piszesz, jak sie bedzie zastanawial to napewno nie bedzie mial podwojnego OC, bo skad niby mialby miec to drugie OC, samo myslenie nie wystarczyzeby zawrzec umowe trzeba jeszcze kliknac :).

ale na powaznie to kazdy kto kupuje samochod moze w przeciagu 30 dni zerwac umowe ze starym towarzystwem i zawrzec w nowym. jesli nei zerwie i nie zawrze nowego to korzysta do konca okresu ze starego tylko musi zaplacic rekalkulacje. o to by bylo na tyle w tym wszystkim.


Pią, 16.01.2009, 11:23
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
To ja mam takie pytanie - czy opłaca mi się ubezpieczyć w Link4 astrę z 1998 roku?


Sob, 17.01.2009, 14:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
Dobra madralo wiec powiedz mi jak chcesz zerwac umowe np. w Hestii , albo Alianz w 30 dniu !! jak ! ??? mieszkasz na slasku !! ?? odpowiedz jak to zrobisz w 30 dniu !

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Nie, 18.01.2009, 19:59
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
Ponawiam moje pytanie o astrę i Link4, najlpepiej do kogoś, kto coś wie na temat tej firmy, a widzę, że na tym forum już o tym było. Wydaje mi się, że na forach powinno się udzielać pomocy, a nie kłócić bez sensu...


Pon, 19.01.2009, 14:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
pomocy mozna udzielic komus kto zadaje konkret pytanie , Ty natomias jestes zwykłym smierdzacym leniem , bo ./... nie chce ci sie wziasc telefonu do reki i zadzwonic do linka i poprosic ich o przedstawienie oferty dla ciebie , a ja i ini mają tracic czas by tobie odpisywac - popukaj sie po glowie ! :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 21.01.2009, 9:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
Aleś Ty wojowniczy, trzeba tu chyba komuś zawnioskować o bana...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 21.01.2009, 9:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
O tak zdecydowanie ...dla pytajacych w ten sposĂłb koniecznie ....

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 21.01.2009, 17:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
no wiec tak: jak chce wypowiedziec umowe w 30 dniu? wysylajac im fax.......po prostu......potwierdzenie wziasc dla siebie, np z poczty, i po sprawie..........

dollar: co do astry i link4 to faktycznie moze troche malo danych podales ale ogolnie link4 raczej znany jest z tego ze ma nizsze ceny wiec chyba warto. :)


Czw, 29.01.2009, 22:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
wszyscy majÄ… nizsze ceny niz PZU wiec ??
najnizej w zaleznosci od opcji bo mi sie rozpisywac nie chce ma jednak MTU i AXA

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 30.01.2009, 9:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Post Re: Ubezpieczenie poprzedniego wĹ‚aĹ›ciciela
a ja wciaz zostane przy swoim ze jednak najtaniej to kazdy sam musi sobie szukac, bo kazdy ma inne dane auta , wlasnie osoby itp a rozne towarzystwa zwracaja tez uwage na inne rzeczy, to ze mi wyjdzie tanio w tow A to wcale nie znaczy ze i ty bedziesz mial tam najtaniej.


Pią, 30.01.2009, 15:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018