Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Prawo jazdy kat.b 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post Prawo jazdy kat.b
Witam!! Slyszalem ze mają wprowadzić prowa jazdy od 21 lat na kat..to czyli jak ja mam urodziny 30 lipca 2010r. to niema opcji zybym sie załapał???? :?


Pią, 24.04.2009, 8:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Prawo jazdy kat.b
Źle słyszałeś.

Neeext :!:

_________________
locha lover


Pią, 24.04.2009, 8:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Prawo jazdy kat.b
kenji napisał(a):
Źle słyszałeś.

Neeext :!:


Czy to prawda, że nie ma już bezterminowych praw jazdy kategorii B ? Tylko są przyznawane na 15 lat, gdzie po tych 15 latach trzeba zrobić ponowne badania ... tak ostatnio słyszałem ... prawda - fałsz ?

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 24.04.2009, 9:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Prawo jazdy kat.b
Cytuj:
Obowiązek rejestracji quadów oraz nowe kategorie praw jazdy, to niektóre ze zmian jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Infrastruktury. Nowe przepisy rząd ma przyjąć pod koniec roku.

Jak zaznacza Andrzej Bogdanowicz z Ministerstwa Infrastruktury, część zmian wymuszają unijne regulacje. W prawach jazdy pojawi się kategoria Am obejmująca tak zwane czterokołowce lekkie, czyli quady ważące nie więcej niż 350 kilogramów. Takie prawo jazdy będzie można uzyskać po ukończeniu 14 lat.

Trudniej będzie zdobyć pełne uprawnienia do kierowania motocyklami. Kategoria A dostępna będzie dla osób, które ukończą 24 lata.

Zgodnie z nowymi przepisami, prawa jazdy będą ważne jedynie przez określony czas. W przypadku kategorii C i D będzie to 5 lat. Kierowcy wymieniając dokument będą musieli przejść badania lekarskie, testy psychologiczne oraz szkolenia z zakresu przewozu osób lub rzeczy. Prawa jazdy kategorii A i B będą ważne 15 lat. Przy wymianie wymagane będzie jedynie aktualne zdjęcie.

(c) prawo.money.pl


Aż sam się zdziwiłem.... Whatever :roll: Jeśli ma być tak jak piszą to i tak dużego problemu z wymianą nie będzie.

_________________
locha lover


Pią, 24.04.2009, 9:54
Profil

Postów: 3
Post Re: Prawo jazdy kat.b
A mz251 motocyklem o pojemnosci 243cm.bede mugl zdac majac 18lat??? 8)


Pią, 24.04.2009, 20:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Prawo jazdy kat.b
zamierzaja ... zamierzaja ... trzeba polozyc lache na nich dopoki tego nie wprowadzili :wink: wszystko jest po staremu jeszcze.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 05.05.2009, 7:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Prawo jazdy kat.b
POŃCZAK napisał(a):
zamierzaja ... zamierzaja ... trzeba polozyc lache na nich dopoki tego nie wprowadzili :wink: wszystko jest po staremu jeszcze.

Ja jednak jestem za zaostrzeniami ... ostatnio właśnie była mowa o tym, że na komunię dzieciaki dostają quady ... żal mi takich dzieciaków i ich rodziców ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 05.05.2009, 16:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 13
Post Re: Prawo jazdy kat.b
PiasQ napisał(a):
POŃCZAK napisał(a):
zamierzaja ... zamierzaja ... trzeba polozyc lache na nich dopoki tego nie wprowadzili :wink: wszystko jest po staremu jeszcze.

Ja jednak jestem za zaostrzeniami ... ostatnio właśnie była mowa o tym, że na komunię dzieciaki dostają quady ... żal mi takich dzieciaków i ich rodziców ...


Dlaczego żal? Sam bym chciał dostac na komunię quada! :P A tak na powaznie to z tymi quadami to faktycznie jest masakra, żadne prawo ich nie obowiązuje, ale chyba juz sie za to biora


Czw, 14.05.2009, 14:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Prawo jazdy kat.b
Żal, bo dzieciaki coraz bardziej materialistycznie się wychowują. Weź teraz dziecku wytłumacz, że to co kolega ma w iPodzie on może mieć taniej w jakimś Creativie ... dziecko chce iPoda i tyle. Weź nie kup dzieciakowi komputera to Ciebie zje ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 18.05.2009, 21:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018