Switch to full style
Rozwiązywanie problemów dotyczących przepisów ruchu, obowiązującego prawa, ubezpieczeń i techniki jazdy
Wyślij odpowiedź

przyczepka 1,5tony przez europe

Nie, 26.04.2009, 8:49

Witam wszystkich zmotoryzowanych tymczasowo jestem w Anglii i kupilem tutaj spora lodz o dlugosci ok 6m lodz jest na przyczepce jednoosiowej i laczna waga zestawu to ok 1.5tony napewno nei wiecej pod koniec maja chcialbym zaprowadzic ta lodke do Polski ciagnac ja za Toyota Previa 2.4 w automacie auto wazy ok 1680kg.
Teraz chcialbym dowiedziec sie jak wygladaja przepisy prawne w sprawie takiej podrozy dodam ze posiadam prawojazdy kategori B czy bede mogl sam przewiezc ta lodz tym autem? jesli ktos moze mial podobna sytuacje bede wdzieczny za cenne rady przed taka podroza a puki co z gory dziekuje i POZDRAWIAM

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Nie, 26.04.2009, 9:48

Teoretycznie masa całkowita (jeśli łódź z przyczepą rzeczywiście waży 1500 kg) nie przekracza 3,5 tony jednak z tego co mi wiadomo prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania auta z przyczepą lekką czyli do 750 kg. Jeśli jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi :>

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Wto, 28.04.2009, 20:49

Kobi napisał(a):Teoretycznie masa caĹ‚kowita (jeĹ›li Ĺ‚ĂłdĹş z przyczepÄ… rzeczywiĹ›cie waĹĽy 1500 kg) nie przekracza 3,5 tony jednak z tego co mi wiadomo prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania auta z przyczepÄ… lekkÄ… czyli do 750 kg. JeĹ›li jestem w bĹ‚Ä™dzie to niech mnie ktoĹ› poprawi :>


Ale czytałem kodeks drogowy i nic nie pisze o uprawnieniu takim na B, pisze że właśnie mają być zachowane te wartości mas i tyle, a czy ciągniesz małą przyczepkę maluchem, czy większym autem łódź to raczej już nie ważne, ważne by DMC zestawu nie przekroczyło 3.5tony.

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Wto, 28.04.2009, 21:41

Polecam:
Image

Ogólnie polecam cały wątek na forum policji:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... ic&t=11596

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Czw, 07.05.2009, 7:03

ja śmigałem na B busem z lawetą (ale jednoosiową) - całość ok 3200 kg i przy kontroli policję bardziej interesował stan opon w lawecie niż inne uregulowania prawne - fakt, DMC przyczepy (nieważne czy pusta) musi być > DMC auta

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Czw, 07.05.2009, 9:43

pardon napisał(a):ja Ĺ›migaĹ‚em na B busem z lawetÄ… (ale jednoosiowÄ…) - caĹ‚ość ok 3200 kg i przy kontroli policjÄ™ bardziej interesowaĹ‚ stan opon w lawecie niĹĽ inne uregulowania prawne - fakt, DMC przyczepy (niewaĹĽne czy pusta) musi być > DMC auta

Chyba na odwrót :> ... DMC przyczepy < DMC auta (DMC pojazdu musi stanowić conajmniej 1,33 DMC przyczepy)

Re: przyczepka 1,5tony przez europe

Pią, 08.05.2009, 8:48

tak, tak .. czeski błąd <>><><>><< :twisted:
Wyślij odpowiedź